wtorek, Sierpień 4, 2020

Kompleksowe zaopatrzenie warsztatu samochodowego

0
kompleksowe zaopatrzenie warsztatów

Kompleksowe zaopatrzenie warsztatu samochodowego to usługa świadczona zwykle przez wyspecjalizowane podmioty gospodarcze. Ich doświadczenie oraz know-how pomagają zoptymalizować proces świadczenia usług serwisowych przez warsztaty, głównie w kontekście wyboru niezbędnego sprzętu oraz jego dopasowania do układu pomieszczeń.

W zależności od rozmiarów niezbędnej inwestycji, kompleksowe wyposażenie warsztatu może oscylować od kilkudziesięciu tysięcy złotych do nawet kilkuset. Przy tego typu inwestycji warto więc skorzystać z pomocy specjalistów. Można również skorzystać z pomocy WOOP Automotive. Właściciela pierwszej i jednocześnie największej platformy internetowej łączącej producentów i dystrybutorów elementów wyposażenia warsztatów samochodowych z klientami biznesowymi. Funkcjonuje ona pod adresem domenowym: woopauto.com

Czym jest WOOP?

WOOPauto to najprościej rzecz ujmując internetowy sklep motoryzacyjny. Przynajmniej tak wygląda na pierwszy rzut oka. Przejrzysty podział kategorii produktowych obejmuje m.in. kategorię: wyposażenie warsztatów. To w niej można znaleźć niezbędny sprzęt, tj.:

 • elektronarzędzia i narzędzia,
 • meble warsztatowe,
 • kompresory i instalacje sprzężonego powietrza,
 • podnośniki, wyciągarki i podpory,
 • prasy,
 • specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w serwisie akumulatorów, ogumienia, olejów i smarów, płynów roboczych, układu klimatyzacji czy zasilenia paliwem,
 • urządzenia do kontroli geometrii kół,
 • normalia (bezpieczniki, nity, nakrętki, śruby, uszczelki, węże, opaski zaciskowe, itp.) oraz wiele innych.

W przypadku trudności w znalezieniu właściwego sprzętu lub części, platforma WOOPauto posiada rozbudowaną wyszukiwarkę produktów. Umożliwia ona wyszukiwanie produktów po nazwie, numerze katalogowym, producencie i kategorii. Pomocą służy też zespół profesjonalnych doradców, który wskaże bezpośrednio lokalizację poszukiwanego produktu, lub w przypadku jego niedostępności, zaproponuje produkt alternatywny tudzież potencjalny czas oczekiwania na jego ponowną dostępność.

WOOPauto – co wyróżnia ten marketplace?

To, czym wyróżnia się WOOPauto na tle innych internetowych sklepów motoryzacyjnych to to, że jest to marketplace branży automotive. Co to oznacza? Oznacza to, że przez platformę można nabyć sprzęt bezpośrednio od producentów lub głównych dystrybutorów, bez dodatkowych pośredników, którzy jedynie generują dodatkowe koszty, a przez to i podnoszą cenę oferowanego zaopatrzenia warsztatu samochodowego.

Dodatkowym wyróżnikiem WOOPa (bo tak pieszczotliwie nazywana jest platforma WOOPauto) jest fakt, iż w przypadku większych zamówień możliwe jest zorganizowanie licytacji. Biorą w niej udział dostawcy sprzętu i części samochodowych. Organizator licytacji może otrzymać wiążącą ofertę np. na kompleksowe wyposażenie warsztatu samochodowego, czasem nawet niższą o kilkanaście procent niż w przypadku zamawiania sprzętu przez wyspecjalizowane podmioty gospodarcze.

Zakupów części i sprzętu niezbędnego do zaopatrzenia warsztatu samochodowego mogą dokonywać wyłącznie zarejestrowane i jednocześnie czynne podmioty gospodarcze. Na etapie rejestracji konta weryfikowana jest zgodność wprowadzonych danych m.in. z Centralną Ewidencją Informacji o Działalności Gospodarczej oraz Krajowym Rejestrem Sądowym. Sprawdzeniu podlegają zarówno użytkownicy rejestrujący konto Klienta, jak i firmy rejestrujące się w charakterze Sprzedawcy. W przypadku wątpliwości konto nie jest aktywowane przez administratora i oczekuje przedstawienia dokumentów potwierdzających istnienie firmy. Wszystko to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno podmiotom kupującym, jak i sprzedającym przez platformę funkcjonującą pod adresem internetowym: woopauto.com.

WOOPauto to polski serwis internetowy, zarządzany przez spółkę z siedzibą w Wieluniu. Jest aktualnie jedną z najbardziej prężnie rozwijających się platform internetowych branży motoryzacyjnej. Stanowi przykład doskonałej organizacji, właściwej prezentacji produktów, profesjonalnej i rzetelnej obsługi klientów biznesowych oraz tego, że co dobre – to polskie!

Wystawianie faktur online – sprawdź korzyści

0
Wystawianie faktur online
fot. pixabay.com

Wystawianie faktur online zdobywa z roku na rok coraz większą popularność, dlatego też warto bliżej mu się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych firm, które chcą poznać największe korzyści związane z wystawianiem faktur przez Internet i dowiedzieć się jednocześnie, czy w praktyce warto skorzystać z tego rozwiązania.

Faktury online – co trzeba wiedzieć?

Fakturowanie online  to nic innego jak wysyłanie faktur mailem  do klientów. W Polsce jak i zresztą na całym świecie dokumenty elektroniczne przesyła się zazwyczaj w formacie PDF. Warto  zaznaczyć, że nawet w momencie wydrukowania przez klienta otrzymanej faktury, w dalszym ciągu będzie ona tak naprawdę fakturą online. Zgodnie z aktualnym prawem faktury elektroniczne są tak samo ważne jak tradycyjne faktury papierowe oraz nie jest wymagana zgoda klientów na przesyłanie faktur drogą elektroniczną.

Jakie korzyści niesie wystawianie faktur online?

Jak już wspomniano, e-faktury online mają wiele mocnych stron, dlatego też z tego typu rozwiązania korzysta coraz więcej firm. Jedną z podstawowych zalet jest oczywiście szybki sposób wystawienia dokumentu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom  (np. e-Księgowość od PKO Banku Polskiego), zaledwie w kilka sekund można wygenerować faktury i rozesłać je do wybranych klientów. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Wystawianie faktur online jest proste i intuicyjne, dlatego też nie wymagana jest do tego  specjalistyczna wiedza  księgowa.

Dlaczego warto?

Wystawianie faktur online w iPKO to wygodne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.  ręczne wypisywanie faktur oraz wysyłanie ich pocztą jest czasochłonne oraz wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wysyłanie faktur online jest bezpłatne. Z racji tego, że nasi klienci szybciej otrzymają fakturę, to można liczyć na zdecydowanie szybsze uzyskanie finansowania. Faktoring w wielu firmach odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na ten element.

Personalizacja faktur wysłanych mailem

Opisując zalety wystawiania faktur online warto wspomnieć także o możliwości personalizacji dokumentów. Dzięki tej możliwości, można zbudować pozytywny wizerunek swojej marki i znacząco poprawić rozpoznawalność. Warto skorzystać z pomocy rzetelnej firmy, która pomoże w zaprojektowaniu oryginalnego i niepowtarzalnego szablonu dla faktur online.

Cykliczność wystawiania faktur

Sporą zaletą aplikacji do wystawiania faktur online jest optymalizacja procesu wystawiania faktur, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo czasu. Sprawdza się to doskonałe przede wszystkim w przypadku tych firm, mających bazę klientów, którym co miesiąc wystawiają te same faktury . Dzięki prostym mechanizmom można monitorować faktury i sprawnie weryfikować, czy płatności od kontrahentów zostały opłacone. Automatyczny obieg dokumentów odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w korporacjach, ale również w niewielkich firmach.

Baza danych w programie do faktur

Przy wystawianiu faktur online istnieje możliwość skorzystania z automatycznego importu danych i ograniczyć ryzyko błędnego wystawienia dokumentu. e-Księgowość od PKO Banku Polskiego umożliwia stworzenie bazy swoich klientów i kontrahentów, dzięki czemu wystawianie faktur online przebiega bardzo sprawnie. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują bazy danych przechowywane w chmurze, dzięki której można wystawiać faktury swoim klientom z każdego urządzenia, które ma dostęp do sieci.

Wystawianie faktur online – jeszcze więcej korzyści!

Faktury online są łatwiejsze w przechowywaniu. Tradycyjne dokumenty papierowe niestety zajmują sporo miejsca i co najgorsze zdecydowanie łatwiej je zniszczyć. Przy archiwizowaniu faktur elektronicznych pamiętać należy jedynie o robieniu kopii zapasowych. Dla wielu osób  zaletą faktur online może okazać się również to, że w razie potrzeby w krótkim czasie można odnaleźć potrzebne dokumenty.

Przeglądanie sterty papierowych dokumentów niestety nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Przechowując dokumenty w formie elektronicznej, można błyskawicznie odnaleźć niezbędne faktury. Poprawa efektywności własnej pracy jest kluczem do sukcesu w wielu firmach, dlatego też warto jak najszybciej skorzystać z olbrzymiego potencjału e-Księgowości od PKO BP.

Usługi księgowe w Poznaniu dla mikro i małych przedsiębiorstw

0
Usługi księgowe w Poznaniu

Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce nie należy do najprostszych. Wymaga od przedsiębiorcy nie tylko rzetelnego świadczenia własnych usług połączonych z umiejętnością prowadzenia skutecznych akcji marketingowych, jak również znajomości ciągle zmieniających się przepisów prawa oraz ich poprawnego stosowania m.in. w zakresie rozliczania przychodów i kosztów czy obsługi kadrowo-płacowej.

W związku z ogromnym rozmiarem biurokracji oraz często nieprecyzyjnymi przepisami, wielu przedsiębiorców decyduje się oddelegować część zadań na zewnątrz, tj. innym firmom wyspecjalizowanym w danej dziedzinie. Najczęściej dotyczy to usług księgowych oraz wspomnianego wcześniej outsourcingu obsługi kadrowej i płacowej.

Księgowość w Poznaniu

W Poznaniu, stolicy województwa wielkopolskiego, działa wiele biur rachunkowych rzekomo świadczących kompleksowe usługi księgowe. Najłatwiej to sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę frazę: „usługi księgowe Poznań”. W wynikach wyszukiwania znajdziemy szereg różnego rodzaju biur rachunkowych, a po ich analizie stron dojdziemy do wniosku, że ich zakres jest skrajnie różny. W jaki zatem sposób wybrać właściwe biuro księgowe, które terminowo i zgodnie z prawem będzie wywiązywało się z prowadzenia księgowości firmy? Oto kilka wskazówek.

Świadectwo kwalifikacyjne

Przede wszystkim należy zacząć od weryfikacji wiedzy i doświadczenia biura rachunkowego. Jeżeli zatrudnieni w nim księgowi posiadają świadectwo kwalifikacyjne wydawane przez Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej, to możemy mieć pewność, że będzie to biuro z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. A zatem będzie rzetelnie wywiązywało się z powierzonych obowiązków.

Zakres usług księgowych

W dalszej kolejności więc warto zweryfikować zakres usług księgowych biura. Można zrobić to na dwa sposoby. Jeżeli przy pierwszym wyszukiwaniu znaleźliśmy kilka certyfikowanych biur, to:

 1. należy wpisać w wyszukiwarkę różne frazy, np. „pełna księgowość Poznań”, „kpir Poznań”, „ryczałt od przychodów ewidencjonowanych Poznań” i sprawdzić, czy wyświetlają się one w wynikach wyszukiwania. Jeżeli pojawiają się to znaczy, że dane biuro rachunkowe faktycznie należy do grupy nielicznych biur i może świadczyć kompleksowe usługi księgowe. Wówczas warto zajrzeć na jego stronę i przejrzeć szczegóły.
 2. po przeglądnięciu strony należy skontaktować się telefonicznie z danym biurem i sprawdzić, czy są w stanie rozliczyć kompleksowo naszą firmę bez względu na formę prowadzenia działalności.

Dlaczego jest to tak ważne? Głównie dlatego, że w przypadku rozpoczęcia działalności gospodarczej rozliczanej w formie ryczałtu ewidencjonowanego i zmiany w przyszłości formy opodatkowania na inną, nie będzie potrzeby szukania innego biura i przekazywania mu dokumentacji firmowej, tylko to samo biuro będzie mogło kontynuować rozliczanie firmy. To duża oszczędność czasu.

Obsługa kadrowa w Poznaniu

W mieście Poznań obsługa kadrowa i płacowa nie należy do popularnych usług. Trudni się nią zaledwie niewielka część biur księgowych. Wynika to z faktu konieczności posiadania dodatkowej wiedzy z zakresu prawa pracy i umów cywilnoprawnych oraz biurokracji m.in. związanej z prowadzeniem akt osobowych, naliczaniem wynagrodzeń i sporządzaniem dokumentacji pracowniczej czy deklaracji rozliczeniowych.

Dobre biuro księgowe w Poznaniu

Wbrew pozorom trudno znaleźć jest biuro księgowe w Poznaniu, które świadczy pełen zakres usług księgowych wraz z obsługą kadrowo-płacową. Podjęliśmy wyzwanie i udało się nam znaleźć takie, które spełnia wszystkie wymienione wyżej kryteria.

Jest nim AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. Biuro księgowe znajduje się przy ul. Bogusławskiego 30/5 w Poznaniu. Cieszy się nienaganną opinią oraz licznymi rekomendacjami pisemnymi wśród znanych i cenionych firm z Poznania i okolicy. Świadczy kompleksowe usługi księgowe w zakresie rozliczania ksiąg handlowych (pełna księgowość), kpir (podatkowej księgi przychodów i rozchodów), przychodu ewidencjonowanego i rozliczania PIT dla osób fizycznych oraz usługi outsourcingu usług kadrowo-płacowych dla mikro i małych przedsiębiorstw z Poznania i powiatu poznańskiego.

Z firmą księgową AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska można skontaktować się:

 1. osobiście: ul. Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań
 2. telefonicznie: tel.: +48 61 866 76 53 lub kom.: +48 601 781 634
 3. mailowo: e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
 4. poprzez formularz na stronie: www.biurorachunkowe-poznan.eu

System ERP – rozwiązanie dla rozwoju firmy

0
System ERP

Przedsiębiorcy każdego dnia szukają sposobu na rozwój i optymalizację swoich firm, który mógłby się przełożyć na mniejsze wydatki, większe zyski, a także usprawnienie pracy. Aby to osiągnąć, wprowadzają szereg nowoczesnych rozwiązań. Wielkim wsparciem w tych działaniach okazują się nowoczesne technologie, a w szczególności cyfryzacja przedsiębiorstw, w oparciu o specjalistyczne, personalizowane oprogramowanie informatyczne. Z roku na rok przybywa firm, które stawiają na systemy ERP najnowszej generacji. Czym jest system ERP i jak wpływa na efektywność pracy oraz obniżenie kosztów codziennych działań? O tym opowiemy poniżej.

Nieruchomości w górach – jak tanio kupić?

0
Nieruchomości w górach

Któż nie chciałby zamieszkać w górach? Czyste, górskie powietrze, zapierające dech w piersiach widoki górskich szczytów, niczym nieskażona przyroda oraz bliskość natury. To zaledwie kilka z wielu atutów mieszkania w górach.

Wśród Polaków, ale również coraz częściej inwestorów zagranicznych, istnieje przeświadczenie, że nieruchomości w Beskidach to jedna z najlepszych możliwych lokat gotówki. Działki w górach stale zwiększają swoją wartość. Wynika to z faktu, że gruntów fizycznie nie przybywa, w przeciwieństwie do mniejszych i większych inwestorów. W zależności od regionu, jak również indywidualnej oceny atrakcyjności gruntu oraz jej klasy, są w stanie zainwestować naprawdę duże pieniądze.

Jak zatem nie rywalizować z bogatymi inwestorami i móc tanio kupić nieruchomości w górach?

Sposób na tanie kupno nieruchomości w górach

Odpowiedź jest prosta. Trzeba skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości, specjalizującego się w świadczeniu usługi pośrednictwa w transakcjach kupna-sprzedaży nieruchomości na lokalnym rynku. W zależności od regionu, będzie to inna agencja. Przykładowo, wpisując w wyszukiwarce frazę „agencja nieruchomości Bielsko” natrafimy na wiele biur, które działają na lokalnym rynku. Warto zapoznać się z ich zakresem usług i kompetencji oraz poznać specjalizację. Wiele osób chwali sobie usługi agencji nieruchomości Józef Kufel Nieruchomości – warto zatem przejrzeć również i ich ofertę.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji z lokalnego rynku nieruchomości? Przede wszystkim dlatego, że część inwestorów przy podejmowaniu decyzji, kieruje się przeczuciem lub wynikiem analizy własnego researchu. Część z nich też korzysta z konsultacji z lokalnymi agentami nieruchomości. Mało kto jednak decyduje się na wsparcie agencji przy poszukiwaniu atrakcyjnej nieruchomości. Wynika to z faktu, że inwestorzy sami o tym nie wiedzą, że agencje często nie publikują wszystkich ofert na swoich stronach internetowych oraz że współpracują między sobą. Tym samym dobre agencje wiedzą dokładnie, które lokalne nieruchomości są na sprzedaż, a które na wynajem oraz czego poszukują ich klienci. To daje możliwość zakupu atrakcyjnej nieruchomości w rozsądnych pieniądzach.

Na przykład, szukając działki na sprzedaż w Korbielowie dobra agencja nieruchomości sprawdzi oferty gruntów właścicieli, którzy powierzyli im sprzedaż ich mienia, oraz zapozna się z ofertami współpracujących biur. W przypadku gdy nie będzie mieć aktualnie żadnej oferty spełniającej oczekiwania, zapisze sobie dane kontaktowe i wytyczne którymi ma się kierować i skontaktuje się z klientem w momencie, kiedy pojawi się właściwa nieruchomość. Co istotne, odbędzie się to przed oficjalną publikacją oferty na stronie agencji, serwisach ogłoszeniowych oraz w innych mediach (np. prasie, mediach społecznościowych itd.).

Zminimalizowanie zaangażowania agencji w poszukiwanie klienta (m.in. poprzez promocję oferty) może pozwolić w znaczącym stopniu na obniżeniu kosztów pośrednictwa. To zaś może przełożyć się na realne oszczędności. Z racji tego, że inwestycja w nieruchomości jest kapitałochłonna, uzyskane oszczędności mogą być bardzo duże.

Współpraca z agencją nieruchomości daje również poczucie bezpieczeństwa. Profesjonalni agenci są w stanie sprawdzić czy dana nieruchomość posiada jakieś obciążenia (hipotekę) oraz podpowiedzą, czy jej lokalizacja jest atrakcyjna. Znają również różnicę między cenami ofertowymi a cenami transakcyjnymi. To przydaje się w trakcie negocjacji. Takiej wiedzy nie posiadają inwestorzy, którzy działają na tzw. „własną rękę”.

Podsumowując, tanie kupienie nieruchomości w górach wciąż jest możliwe. Choć można ufać swojemu przeczuciu, to bezpieczniejszym wydaje się skorzystanie z usług profesjonalnej agencji nieruchomości. W Beskidach taką agencją jest np. Józef Kufel Nieruchomości.

Z jej agentami można skontaktować się na kilka sposobów:

a) biuro nieruchomości w Żywcu:

– tel: 601 996 588

– e-mail: biuro@jkn.com.pl

– al. Piłsudskiego 34/1, 34-300 Żywiec

b) biuro nieruchomości w Bielsku-Białej:

– tel: 500 014 236

– e-mail: biuro.bielsko@jkn.com.pl

– ul. Cyniarska  22A, 43-300 Bielsko-Biała

Jak wybrać najlepsze usługi finansowe?

0
usługi finansowe

Nie ulega wątpliwości, że przy podejmowaniu poważnych decyzji finansowych powinniśmy poszukać wsparcia ze strony profesjonalistów. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszego doradcę, który udzieli nam wielu cennych porad i pomoże uzyskać wymarzony kredyt. Poznaj kilka cennych wskazówek. 

Postaw na doświadczenie

Dziś z łatwością możemy znaleźć ofertę doradców finansowych w internecie. Zanim jednak zdecydujemy się na współpracę, powinniśmy dokładnie zapoznać się z opiniami ze strony kontrahentów. Jeżeli są pozytywne, możemy mieć pewność, że nam również takowa pomoc będzie niezwykle przydatna. Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, są kompetencje. Jeżeli doradca finansowy wyróżnia się szeroką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w zakresie finansów, zdecydowanie warto postawić na jego ofertę. Kolejnym jakże ważnym atutem będzie asortyment usług. Jeśli możemy wybrać wiele rozwiązań, oznacza to, że osoba, której powierzamy swoje zaufanie, doskonale zna się na tym, co robi. Jak wybrać najlepsze doradztwo? Zdecydowanie warto postawić na uznaną markę Kamiński Finance. To doskonała propozycja dla wymagających! 

Tak wiele możliwości

Dziś wiele firm poszukuje korzystnych rozwiązań finansowych, które pozwolą im rozwinąć skrzydła i wypłynąć na szerokie wody biznesu. Dokapitalizowanie spółki może odbywać się na wiele różnych sposobów. Niekiedy można liczyć na wsparcie inwestora strategicznego lub emisję akcji i obligacji spółki. Jednak nadal najbardziej popularnym rozwiązaniem są kredyty. Firmy Kamiński Finance oferuje profesjonalną pomoc przy uzyskaniu kredytu dla Spółki Komandytowej, Spółki Akcyjnej, Spółki Jawnej, czy Spółki z o.o. Klienci mogą również liczyć na wsparcie przy kredytach firmowych, a także nietypowych kredytach dla Spółki Cywilnej. Rozwiązań jest bardzo wiele. Każdy przedsiębiorca i właściciel spółki może liczyć na indywidualne podejście oraz wsparcie na każdym etapie negocjacji z bankiem.

Dlaczego warto?

Daniel Kamiński to profesjonalista, który do absolutnej perfekcji opanował wiedzę z zakresu finansów i ekonomii. Jego wieloletnie doświadczenie i praca z różnymi kontrahentami sprawiła, że świat bankowości nie ma przed nim tajemnic. W swojej karierze zawodowej  pozyskiwał już ogromne kwoty i pomagał firmom, które dzięki jego wsparciu rozwinęły się
w błyskawicznym tempie. Nie brakuje mu odwagi przy negocjacjach i cieszy się ogromnym uznaniem wśród najbardziej wymagających klientów. Wybierz doświadczenie i profesjonalizm!

Zarobki i wymagania elektromechanika

0
zarobki

 

Elektromechanik jest to osoba zajmująca się projektowaniem, obsługą, montażem oraz naprawą urządzeń elektrycznych. Do takich urządzeń należy zarówno sprzęt domowy, instalacje elektryczne w budownictwie, a także bardzo skomplikowany i specjalistyczne maszyny. Jest to zatem fachowiec, który łączy w sobie zdolności mechanika oraz elektryka. Jak wyglądają zarobki w pracy mechanika oraz jakie musi spełniać wymagania, aby podjąć się realizacji tego zawodu. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/elektromechanik-wymagania-i-zarobki/

Wymagania zawodowe elektromechanika

Elektromechanik pracuje w serwisie lub na stacji diagnostycznej. Ogólnie pracuje on w miejscach dotyczących motoryzacji. Znajdują zatrudnienie w zakładach pracy dokonujących prac diagnostycznych lub napraw sprzętu. Stacja diagnostycznych Wykonywane są obowiązkowe przeglądy pojazdów. Do serwisów z kolei trafiają pojazdy które wymagają naprawy. Do podstawowych obowiązków elektromechanika należą czynności takie jak: 

• obsługa urządzeń diagnostycznych, 

• wykonywanie przeglądów okresowych, 

• montaż oraz demontaż urządzeń i układów elektronicznych, 

• diagnozowanie usterek, 

• znajomość standardów marek samochodów,

• konserwacja wszelkiej elektroniki pojazdowej.

Ile jest w stanie zarobić elektromechanik?

Wysokość wynagrodzenia w bardzo dużym stopniu zależy od rodzaju umowy, która zawarta jest jako tryb pracy. W 2017 roku 75% elektromechaników zatrudniona była na klasyczną nową pracę. Pokazuje to, że praca taka jest stabilna oraz zabezpieczona. W skali kraju przeciętny elektromechanik może liczyć na wynagrodzenie sięgające około 4300 zł brutto. Umowa zlecenie jest nieco mnie opodatkowana, przez co otrzymujemy wynagrodzenie graniczące w okolicach 3200 zł na rękę. Umowa o dzieło powoduje zarobek rękę już od 3600 zł. Większych ośrodkach bardziej doświadczeni elektromechanicy mogą zarobić kwoty od 5400 zł do 7500 zł brutto.

Zobacz też: http://www.modaforte.pl/mechanik-samochodowy-zagrozenia-zawodowe/

Dlaczego warto korzystać z platformy logistycznej kurierovo.pl?

0
Platforma logistyczna kurierovo

Platforma logistyczna kurierovo.pl oferuje usługi skierowane nie tylko do przedsiębiorców, ale także osób prywatnych. W dzisiejszym artykule omówimy pokrótce:

– Jak działa operator logistyczny kurierovo.pl?

– Jakie korzyści zyskują osoby prywatne, wybierając kurierovo.pl?

– Jakie korzyści zyskują przedsiębiorcy, wybierając kurierovo.pl?

Przygotowaliśmy dla Ciebie informacje, dzięki którym przekonasz się, że warto skorzystać z pomocy kurierovo.pl.

Jak działa operator logistyczny kurierovo.pl?

Platforma logistyczna kurierovo.pl pozwala w prosty sposób nadać przesyłkę, która zostanie dostarczona przez wybraną firmę kurierską. Dużym atutem platformy jest przejrzysty wygląd oraz intuicyjna obsługa. Cały proces nadawania przesyłki jest skrócony do minimum i banalnie prosty. Wystarczy tylko kilka kliknięć, aby rozpocząć procedurę. Na jednej stronie możesz wpisać wszystkie parametry przesyłki, wybrać konkretną firmę kurierską i opłacić zamówienie.

Operator logistyczny współpracuje z większością profesjonalnych firm kurierskich, jakie działają na terenie naszego kraju. Dzięki temu nie jesteś „skazany” na korzystanie z oferty jednej firmy. Możesz swobodnie porównywać i kalkulować, u której firmy kurierskiej koszty wysyłki koperty, paczki lub palety są dla Ciebie najbardziej atrakcyjne. Taki wybór pozwala generować realne oszczędności, które są szczególnie widoczne w przypadku wysyłki wielu paczek.

Jakie korzyści zyskują osoby prywatne, wybierając kurierovo.pl?

Operator logistyczny kurierovo.pl kieruje swoją ofertę także do osób prywatnych. Jeszcze niedawno osoby, które nie miały podpisanej umowy z konkretną firmą kurierską, nie mogły wysyłać przesyłek za pośrednictwem kuriera. Kiedy w końcu stało się to możliwe, koszt wysłania paczki niezależnie od jej wielkości był bardzo wysoki. Obecnie osoby prywatne również chcą mieć możliwość szybkiej i taniej wysyłki kurierem. Kurierovo.pl odpowiada na to zapotrzebowanie, udostępniając swoją usługę.

Wśród największych korzyści, jakie przynosi osobom prywatnym korzystanie z kurierovo.pl, należy wymienić cenę. Operator logistyczny może zaoferować bardzo konkurencyjne stawki, które ciężko byłoby uzyskać, wysyłając przesyłkę bezpośrednio przez firmę kurierską.

Kurierovo.pl udostępnia wygodny panel, za pomocą którego możesz w ciągu kilku minut nadać przesyłkę. Co ważne nie musisz nawet rejestrować się na stronie. To wielka wygoda oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

Jakie korzyści zyskują przedsiębiorcy, wybierając kurierovo.pl?

Kurierovo.pl to platforma skierowana również do firm. Rejestrując konto, przedsiębiorca ma możliwość płynnego i łatwego zarządzania wysyłką wielu towarów o zróżnicowanych gabarytach. To pokazuje, że kurierovo.pl jest platformą, która spełni oczekiwania firm o rozmaitym profilu działalności.

Prowadząc własną działalność, nie musisz już podpisywać umowy z konkretną firmą kurierską. Możesz swobodnie wybierać pomiędzy najbardziej rozpoznawalnymi markami na rynku. A co najważniejsze możesz korzystać z atrakcyjnych stawek cenowych. To pozwoli Ci zredukować sumaryczne koszty wysyłki w Twojej firmie.

Kurierovo.pl to odpowiedź na zapotrzebowanie osób prywatnych i firm, które chcą szybko i skutecznie realizować wysyłki kurierskie. Teraz jest to banalnie proste a przy tym bardzo tanie. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://www.kurierovo.pl/zamow-kuriera i wypełnisz prosty formularz. Dzięki wsparciu kurierovo.pl Twoja przesyłka tanio i szybko dotrze do adresata.

ABC wyposażenia biura

0
ABC wyposażenia biura

Wycieraczki obiektowe to praktyczne rozwiązanie, które pozwala ograniczyć czynności czyszczące na danej przestrzeni i utrzymać wysoki poziom higieny i porządku. Nie wymagają czasochłonnej i kosztownej pracy ludzkiej, pozwalają zaoszczędzić na specjalistycznych detergentach, eliminując przy tym ryzyko ewentualnych szkód i niedogodnień spowodowanych ich częstym używaniem. Powstały z myślą o obiektach przemysłowych, ale wszechstronność ich zastosowania, wygoda, praktyczność i trwałość bardzo szybko pozwoliły nam cieszyć się nimi także w dobrze nam znanych, codziennych miejscach. Zostały opracowane tak, aby wytrzymać każdego rodzaju deptanie, moczenie, chlapanie, zbierają kurz i brud, piasek i błoto, i dlatego właśnie stały się wręcz niezbędne w biurach, sklepach, centrach handlowych i na klatkach schodowych.

Czym jest perswazja i jak wykorzystać ją w biznesie?

0
Czym jest perswazja i jak wykorzystać ją w biznesie

Z perswazją spotykamy się na każdym kroku, w wielu (nie tylko biznesowych) sytuacjach, właściwie już od momentu narodzin – używają jej chociażby rodzice w stosunku do swoich dzieci. Mimo powszechności tego procesu, wiele osób nie rozumie, czym jest perswazja i mylnie utożsamia ją z manipulacją. Wyjaśniamy, czym jest perswazja, jak ją rozpoznać, jak wykorzystywać i jakie są najbardziej powszechne techniki perswazji.

Perswazja – co to takiego?

Najprościej rzecz ujmując, perswazja to nic innego jak sztuka przekonywania kogoś do swoich racji. Za pomocą tego mechanizmu wszyscy – świadomie lub nie, skutecznie lub nie – staramy się przekonać kogoś, że powinien zrobić to, czego od niego oczekujemy, że to właśnie oferowany przez nas produkt czy usługa jest tym, czego w danej chwili najbardziej rozmówca potrzebuje… W mniejszym lub większym stopniu, wszyscy korzystamy z perswazji na co dzień, by osiągnąć swoje cele lub przekonać kogoś do swoich racji. Powszechna jest także perswazja w biznesie, i to zarówno na płaszczyźnie kontaktów z klientem, jak i negocjacji pomiędzy dwoma profesjonalnymi podmiotami.

Perswazja a manipulacja – podobieństwa i różnice

Perswazja budzi w ludziach spore emocje, niestety często negatywne. Wiąże się to z niezrozumieniem tematu i kojarzeniem mechanizmów perswazyjnych z manipulacją, indoktrynacją czy propagandą. Dopiero zrozumienie, czym jest perswazja, pozwala odróżnić te zagadnienia. Celem komunikacji perswazyjnej jest dowiedzenie słuszności swoich poglądów i pozyskanie zwolenników konkretnej idei. Osoba ją stosująca nie ma jednak złych intencji, zwykle obecnych przy manipulacji. Próby zmanipulowania drugiej osoby to tak naprawdę próba oszukania jej i ukształtowania jej poglądów na nowo bez udziału jej woli w celu uzyskania dla siebie konkretnych korzyści. Osoba zmanipulowana może w ostatecznym rozrachunku wiele stracić, podczas gdy przekonana za pomocą perswazji, odczuwa zaspokojenie potrzeb i zadowolenie.

Perswazja w biznesie – jak ją dobrze wykorzystać?

Różnego rodzaju techniki perswazji są stale obecne w naszym życiu. Stosuje się je zarówno w polityce, w działalności charytatywnej, jak i w komercyjnej reklamie. Perswazja w biznesie pozwala zarówno skutecznie sprzedawać, jak i przeprowadzać owocne negocjacje. Handlowcy nakłaniają konsumentów do kupna właśnie ich produktu na różne sposoby. Bardzo powszechne są przekazy reklamowe przekonujące, że dany produkt jest jedyny w swoim rodzaju i bije na głowę konkurencję – zna je każdy z nas. Popularne degustacje w hipermarketach również są formą perswazji. Wykorzystują bowiem zasadę wzajemności (klient otrzymuje coś za darmo, a więc chce odwdzięczyć się, kupując pełną wersję produktu). W reklamach nie bez powodu też zatrudnia się znane osoby. Lubiany przez widzów aktor, celebryta czy sportowiec występuje w roli autorytetu, który łatwiej przekona odbiorców do konkretnej decyzji.

Techniki perswazji w sztuce negocjacji

Wiedza, czym jest perswazja i jak się ją stosuje, pomaga również w kontaktach z partnerami biznesowymi. Skuteczne negocjacje wymagają bowiem sztuki przekonywania oraz dbania o aspekty takie jak wygląd, mimika, gesty i wiele więcej. Umiejętna perswazja w negocjacjach, według znawców tematu, nie polega na napieraniu na oponenta i wygłaszaniu niekończących się monologów. Należy raczej zaangażować partnera biznesowego w rozmowę i rozważnie dobierać argumenty. Bardzo pomocne jest pozytywne nastawienie podczas całego spotkania. Najlepiej jest zachować spokój i wywierać na rozmówcy delikatne sugestie poprzez dobór odpowiednich słów, ale również intonacją głosu czy kontrolą gestów. Ważne, by rozmówca cały czas miał przekonanie, że podejmuje decyzje w zgodzie ze sobą. Tyle teoria, ale jak wiadomo, niewiele nam po niej, gdy nie łączy się z praktyką…

Warsztat czyni mistrza!

To wszystko, co dotąd powiedzieliśmy o perswazji w biznesie nie sprawi, że każdy czytelnik artykułu zostanie jej wytrawnym użytkownikiem – będzie umiał ją skutecznie wykorzystywać do swoich celów i opierać się jej, gdy zostanie stosowana wobec niego. Teoria to bardzo wiele, ale w rzeczywistości trudną stosować ją bez ćwiczeń. Dlatego chcąc skutecznie stosować perswazję w biznesie, warto wziąć udział w warsztacie, podczas którego uczestnicy, pod przewodnictwem profesjonalistów, uczą się stosować wiedzę w praktyce. Taki warsztat w ofercie ma EY Academy of Business, a jego szczegóły można znaleźć tu: https://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/perswazja-w-biznesie,283/. Zajęcia prowadzone są tak, by uczestnicy nauczyli się, jak przekonać do swojego zdania lub spowodować, aby uczestnik interakcji sam doszedł do przyjętych założeń i podjął działania zgodne z oczekiwaniami. Brzmi poważnie? Nic w tym dziwnego – perswazja w biznesie ma ogromną siłę!

Artykuł sponsorowany.

ZOBACZ TEŻ