środa, Wrzesień 26, 2018

Jak zaplanować spłatę pożyczki?

0
Jak zaplanować spłatę pożyczki?

Zaciągnięcie pożyczki może wydawać się najlepszym rozwiązaniem problemów finansowych, jednak należy mieć świadomość tego, że jest to tylko chwilowy ratunek i takie pieniądze trzeba będzie za jakiś czas zwrócić.

Zanim więc ktoś podpisze umowę zobowiązującą go do oddania kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, powinien dokładnie przeanalizować stan swoich finansów oraz zastanowić się nad tym czy taka pożyczka naprawdę ma sens. Z drugiej strony, o ile można sobie odmówić zakupu nowych butów czy telefonu, to jeżeli komuś zepsuło się auto niezbędne do pracy lub musi zapłacić za leczenie bliskiej osoby, to szybka pożyczka rzeczywiście będzie najlepszym rozwiązaniem.

Terminowa spłata zadłużenia

Tym co łączy pożyczki udzielane przez specjalizujące się w tym firmy oraz tradycyjne banki jest to, że zawsze należy oddawać je w terminie. W przeciwnym razie można nie tylko narazić się na dodatkowe opłaty i większe odsetki, ale nawet trafić do baz dłużników, co w przyszłości mogłoby utrudnić ponowne pożyczenie pieniędzy. Podstawą jest więc zadbanie o to, aby pożyczka została klientowi rozłożona na dogodne dla niego raty, których termin spłaty będzie przypadał po dniu, w którym otrzymuje się wynagrodzenie. Dzięki temu spłata pożyczki nie będzie zagrożona opóźnieniami wynikającymi z braku środków niezbędnych do jej zrealizowania.

Jeżeli ktoś zapomina o takich terminach, to zawsze może sprawdzić czy bank lub firma pożyczająca pieniądze nie ma opcji skorzystania z bezpłatnych monitów wysyłanych w postaci wiadomości SMS lub mailem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie że telefon ma się zawsze przy sobie, a maila niektórzy sprawdzają nawet kilka razy dziennie. Wówczas gdy będzie zbliżał się termin spłaty raty za pożyczkę, to klient otrzyma krótką wiadomość stanowiącą przypomnienie. Jeżeli jednak firma lub bank, w której zaciągnęło się pożyczkę nie udostępnia takich opcji, zawsze można skorzystać ze zwykłego kalendarza, w którym z wyprzedzeniem zapisze się terminy rat. Innym rozwiązaniem może być ustalenie automatycznych przelewów w banku, aby spłata była realizowana w określonym dniu bez potrzeby każdorazowego pamiętania o wysłaniu przelewu.

Przedterminowa spłata pożyczki

Osoby pragnące szybciej spłacić wszystkie raty kredytu muszą natomiast upewnić się, że jest to zgodne z umową i nie narazi klienta na dodatkowe opłaty. Takie rozwiązania stosowane są między innymi w kredytach hipotecznych, gdzie płaci się karę za wcześniejszą spłatę zadłużenia. Z drugiej strony, pomimo tych opłat i tak jest to opłacalne.

Inwestycje na przyszłość

0
Inwestycje na przyszłość

Polacy coraz więcej uwagi przykładają do tego, by nie tylko osiągać wysokie dochody, ale również dobrze nimi gospodarować. Coraz więcej osób zarabia na tyle dużo, że z wielką uwagą szukają możliwości skutecznego inwestowania. Dlatego właśnie coraz bardziej popularne stają się usługi brokerów, którzy w imieniu klientów wykonują określone działania, pośredniczą między firmami, a także doradzają i obracają funduszami klientów. To o tyle istotne wsparcie, że broker ma wiedzę oraz możliwości, by docierać do najbardziej atrakcyjnych ofert, a poza tym zawsze najważniejsze dla niego będą nasze priorytety i cele, dla których inwestujemy.

Czym zajmuje się broker?

Większość brokerów decyduje się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. To pozwala im na pewnego rodzaju niezależność i warto zauważyć, że większość z nich nie narzeka na brak klientów. Zmieniający się rynek oraz możliwości, jakie co chwilę pojawiają się na rynku, sprawiają, że dużo prościej i bezpieczniej jest oddać zarządzanie funduszami w ręce specjalistów. Co istotne, niezależny broker finansowy będzie działał na korzyść klienta, a nie konkretnej firmy.

Nie ulega również wątpliwości, że brokerzy zaczynają szukać wąskich specjalizacji i dzięki temu oferują klientom usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb. Poza tym ich działania objęte są odpowiednim ubezpieczeniem. Oznacza to tyle, że w przypadku błędu brokera otrzymamy rekompensatę. Te zdarzają się niezwykle rzadko, ponieważ, żeby otrzymać licencję na działalność brokerską, należy się wykazać przynajmniej trzyletnim doświadczeniem w pracy w ubezpieczeniach lub instytucjach finansowych. Co za tym idzie, własną działalność  zakładają osoby, które wcześniej pracowały w towarzystwach lub agencjach. Dla klienta współpraca z brokerem jest bardzo wygodna. Przede wszystkim działa on tylko i wyłącznie na korzyść konkretnych osób a nie pośredników. Poza tym bierze odpowiedzialność za błędy, ale też zdecydowanie więcej pracuje i musi mieć wiedzę na temat różnych mechanizmów finansowych.

Broker pod ręką

Nasz przedstawiciel musi być zawsze na czasie i pod ręką. Dlatego też jest to zawód, który wymaga dużego zaangażowania. Przede wszystkim broker musi zajmować się analizą ryzyka oraz zabraniem atrakcyjnych ofert, które odpowiadają na potrzeby klientów. To na tej podstawie dokonuje ich analizy i rekomenduje najlepsze produkty. Poza tym to on dopilnuje wszystkich formalności i przedstawia nam dokumenty do podpisania, a potem administruje danym produktem. W przypadku polis ubezpieczeniowych różnego typu to równie jemu zgłosimy szkodę i będzie on wspomagał nas przy oględzinach.

Przykłady praktycznego zastosowania Google Now

0
Przykłady praktycznego zastosowania Google Now

Google Now to wirtualny asystent, który może zaoferować nam naprawdę sporo. Tymczasem bardzo wiele osób nie korzysta z możliwości, jakie daje to narzędzie, ponieważ nie wiedzą tak naprawdę jak praktycznie mogłyby je wykorzystać. Sprawdźmy więc w jakich sytuacjach Google Now to idealne rozwiązanie.

Skuteczny klej dla przemysłu. Jakie rodzaje są dostępne na rynku?

0
Skuteczny klej dla przemysłu. Jakie rodzaje są dostępne na rynku?

Poszczególne branże przemysłu potrzebują klejów, które wytrzymają ogromne obciążenia, skrajne temperatury lub dużą wilgoć. Dlatego producenci przygotowali dla każdej gałęzi przemysłu odpowiednie spoiwa.

Kleje poliuretanowe

Ta grupa spoiw wykorzystywana jest zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle meblarskim, czy stalowym. Występuje tez pod wieloma postaciami. Można go używać w formie pianek, płyt czy elastycznych profili i folii. Kleje mogą być jedno- lub dwuskładnikowe. Te pierwsze zwiększają swoją objętość i tworzą elastyczną spoinę. Wykorzystuje się je chociażby do przyklejania styropianu. Część klejów poliuretanowych jest termotopliwa, co oznacza, że nakłada się je na gorąco. Trzeba go odgrzać do 110 stopni Celsjusza i nałożyć go na dany materiał za pomocą węża lub pistoletu. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się doskonale podczas montażu drewna na schody. Spoina jest bardzo trwała i bezpieczna dla ludzi. Kleje dwuskładnikowe wykorzystuje się z kolei do złącz i elementów filtrów, a także do klejenia średnich i dużych płyt.  Co ważne, spoiwa poliuretanowe nie powodują przebarwień, dlatego tak chętnie wykorzystywane są właśnie w przemyśle meblarskim.

Kleje beztlenowe

Kleje anaerobowe to bardzo trwałe rozwiązanie pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Wynalezione zostało tam w połowie XX wieku i ma szerokie zastosowanie. Klej anaerobowy to nic innego jak płynna żywica metakrylowa. Po odcięciu dostępu powietrza w kontakcie z metalem aktywnym utwardza się i tworzy twardą masę plastyczną. Klej beztlenowy wykorzystuje się do zabezpieczania gwintów, uszczelniania połączeń gwintowych i kołnierzowych, czy impregnacji mikroporów w strukturach metali. Cechuje je odporność na wysokie temperatury, zmienne obciążenia i kontakt ze smarami, paliwami oraz olejami.

Klej dla przemysłu dyspersyjny

Żywice wykorzystywane są także w klejach dyspersyjnych. To spoiwo jest zawiesiną nierozpuszczalnych żywic, których drobne cząsteczki są dokładnie wymieszane z wodą. W momencie parowania wody następuje wiązanie kleju. Wykorzystanie katalizatorów zasadowych poprawia sieciowanie rozproszonych cząstek. Dzięki temu klej ten jest odporny na wysoką temperaturę oraz wodę. Aplikacja tego spoiwa jest bardzo prosta. Możemy zrobić to ręcznie za pomocą pędzla, bądź wałka albo mechanicznie w formie natrysku.

Jak widać, producenci klejów dla przemysłu dostarczają firmom spoiwa najwyższej jakości. Dzięki temu wszystko, z czego korzystamy – samochody, meble, czy łodzie, spełnia swoje zadanie. Zobacz na tej stronie, ile różnorodnych gałęzi przemysłu wspiera jeden z polskich producentów. Oprócz wspomnianych branż, na profesjonalne kleje mogą liczyć przedsiębiorstwa zajmujące się oklejaniem etykiet, stocznie, czy drukarnie. Skuteczny klej zależy więc od tego, do czego jest nam potrzebny.

Wina Gewurztraminer, czyli białe wina z Alzacji

0
Wina Gewurztraminer, czyli białe wina z Alzacji

Gewurztraminer to jeden z białych szczepów winorośli właściwej. Szczep ten jest szczególnie popularny w regionach winiarskich wyróżniających się niższą temperaturą. Owoce tego szczepu mają szaroróżową skórkę. Wyróżniają się również charakterystycznym aromatem.

Oprocentowanie lokat bankowych – w które lokaty warto zainwestować?

0
Oprocentowanie lokat bankowych – w które lokaty warto zainwestować?

Masz nadwyżkę finansową i chcesz ulokować ją w bezpieczny produkt oszczędnościowy? Dołącz do grona niemal 30% Polaków, którzy wybierają lokaty – jako sprawdzony depozyt bankowy niewiążący się z żadnym ryzykiem. Zanim jednak dokonasz konkretnego wyboru, sprawdź, w które lokaty faktycznie warto zainwestować.

Czy spółka z o.o. musi prowadzić pełną księgowość?

0
Czy spółka z o.o. musi prowadzić pełną księgowość?

Każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą ma obowiązek gromadzić określone dane finansowe dotyczące własnej firmy i dokonywać okresowych sprawozdań i rozliczeń finansowych z organami państwa – w szczególności z fiskusem.

Meble do łazienki jak marzenie

0
Meble do łazienki jak marzenie

Remont. Słowo, które wywołuje u niejednej osoby palpitacje serca, wściekłość, podniesione ciśnienie. Podobnie było w moim przypadku, gdy zdecydowaliśmy razem z mężem, że konieczny jest remont łazienki, bo od początku, gdy tylko sięgniemy pamięcią, nic nie było w niej robione. Jeśli mowa o remoncie w łazience, to wiadome jest, że płytki będą skuwane, rury wymieniane, malowanie i milion innych czynności.

Nadszedł ten dzień. Ekipa remontowa wstąpiła do akcji. Remont ruszył. Było idealnie tak jak sobie wyobrażałam. Kurz… tony kurzu, ale w myślach cały czas sobie powtarzałam, że aby w przyszłości było dobrze i ładnie, teraz musi być źle. Tylko dzięki tej tezie przetrwałam ten nieszczęsny remont do końca. Po ogarnięciu łazienki w kwestii sprzątania, nastał czas, aby ją wyposażyć. Przejrzałam chyba z tysiąc stron internetowych z meblami łazienkowymi, aż w końcu natrafiłam na moje wymarzone.

Moje meble do łazienki będą w kolorze czerwonym z dodatkiem czerni. Meble łazienkowe wiszące, będą miały czerwone, połyskujące fronty, z czarnymi uchwytami, natomiast szafka pod umywalkę będzie czarna, z czerwonymi uchwytami. Na tle koloru czerwonego, pięknie będzie odbijał się blask białego montażu. Klasyczna umywalka, narożnikowa wanna z hydromasażem oraz sedes, z zabudowanym kompaktem w ścianie.

Płytki na ścianę wybraliśmy o dużych wymiarach w formie prostokąta, w kolorze białym i połyskiem. Natomiast na podłodze cieszą oko duże kwadraty, ułożone w romb, w kolorze kremowym, z przechodzącą gdzie nie gdzie żyłką, koloru czerwonego, z przepięknym efektem rozlanej wody. Krany do umywalki jak i do wanny , wybraliśmy najwyższej klasy, bo wiadomo, gdzie kontakt z wodą, tam lepiej droższe gadżety,ale bezpieczne.Nad umywalką zawiesimy sporych rozmiarów lustro, a nad nim śliczne halogeny, które ułatwią wykonywanie makijażu. Największą frajdę będę miała z wieszaczków, które przymocuję do ściany, aby móc powieszać ręczniki. Są to małe, czerwone w czarne kropeczki – biedronki, które swym umaszczeniem sprytnie zakamuflują się w naszej łazience.

Łazienkowych inspiracji meblowych szukaj na https://strefalazienek.pl/

Sprzęt rehabilitacyjny: lepiej wypożyczyć czy kupić?

0
Sprzęt rehabilitacyjny: lepiej wypożyczyć czy kupić?
Źródło obrazka: Fotolia

Rehabilitacja to bardzo złożony proces, który wymaga odpowiedniego podejścia oraz nadzoru wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Niezbędny jest również odpowiedni sprzęt, który ułatwi wykonywanie poszczególnych ćwiczeń oraz poprawi ich efektywność. Specjalistyczne urządzenia do fizjoterapii nie należą do najtańszych, dlatego należy poważnie się zastanowić, czy lepiej kupować je na własność, czy jednak wypożyczyć.

Dlaczego warto kupować kosmetyki online?

0
Dlaczego warto kupować kosmetyki online?

Zakupy online są niezwykle wygodne i umożliwiają zaoszczędzenie czasu. Dzięki temu, że sklepy online są otwarte 24 godziny na dobę, możesz robić zakupy o dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Znacznie to ułatwia cały proces i sprawia, że nie musisz przestawiać swoich planów w ciągu dnia w taki sposób, aby mieć czas pofatygować się do sklepu osobiście.

ZOBACZ TEŻ