środa, Styczeń 20, 2021

Opiekunka osób starszych we Frankfurcie – praca, atrakcje miasta

0
Opiekunka osób starszych we Frankfurcie

Praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech cieszy się ogromną popularnością wśród Polek i Polaków. Powodem tego są nie tylko atrakcyjne zarobki, ale także duża ilość benefitów. Jeśli rozważasz wyjazd do niemieckiej opieki, Frankfurt nad Menem może być dobrym kierunkiem.

Elektroniczny obieg dokumentów w firmie – jakie oprogramowanie wybrać?

0
Elektroniczny obieg dokumentów w firmie – jakie oprogramowanie wybrać

O zaletach płynących z elektronicznego obiegu dokumentów nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz więcej firm decyduje się na jego wdrożenie upatrując w elektronicznym obiegu dokumentów szansy na usprawnienie codziennej pracy z dokumentacją, oszczędność czasu i pieniędzy oraz skuteczne zainicjonowanie udanej cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa, która jest niezwykle pożądana w dzisiejszych, silnie związanych z nowoczesnymi technologiami czasach. Aby elektroniczny obieg dokumentów w firmie przyniósł wymierne korzyści, niezbędne jest posiadanie odpowiednich narzędzi, które to umożliwią, czyli optymalnie dobranego do potrzeb firmy systemu zarządzania dokumentami (z ang. Document Management System, DMS).

Elektroniczny obieg dokumentów w firmie – dlaczego warto się do niego przekonać?

Pomimo ogromnej popularności, jaką elektroniczny obieg dokumentów cieszy się wśród świadomych, nowoczesnych firm, są przedsiębiorstwa, które nadal zwlekają z jego wprowadzeniem. Głównym powodem ich wahania jest obawa przed początkowymi problemami, chaosem związanym z wdrażaniem zupełnie nowego modelu pracy, oporem pracowników wobec zmiany oraz dodatkowymi kosztami. Wątpliwości te nie są jednak uzasadnione, biorąc pod uwagę rozwój wiedzy w tej dziedzinie, know-how, dobrych praktyk, a przede wszystkim technologii, czyli systemów informatycznych dedykowanych zarządzaniu dokumentacją firmową i umożliwiających usprawnienie, przyspieszenie i uporządkowanie przepływu zadań z tym związanych. Elektroniczny obieg dokumentów w firmie będzie wtedy prosty i mało problematyczny we wdrożeniu, rozwoju i utrzymaniu; jego obsługa łatwa i intuicyjna a zarząd z pewnością doceni szybki zwrot z inwestycji (ROI, Return on Investment).

Elektroniczny obieg dokumentów pozwala na wyeliminowanie większości, najistotniejszych z biznesowego i informatycznego punktu widzenia, problemów związanych z zarządzaniem papierową dokumentacją. Digitalizacja dokumentów i ich przechowywanie – zamiast w fizycznej przestrzeni – w chmurze lub na serwerach firmy sprawia, że przeszukiwanie zasobów jest szybkie i zajmuje mało czasu. Elektroniczne dokumenty są znacznie lepiej chronione przed przypadkowym zgubieniem czy zniszczeniem, a nadawane odgórnie uprawnienia dostępu stoją na straży poufnych, wrażliwych danych, w które wgląd uzyskują jedynie upoważnieni użytkownicy systemu. Wszystkie dokumenty są ponadto łatwo i na równych zasadach dostępne zarówno dla osób pracujących w centrali i w oddziałach firmy, jak i dla wszystkich pracowników wykonujących swoje obowiązki zawodowe zdalnie, z domowych biur.

Paperless office, czyli nowoczesne, uporządkowane biuro bez papieru

Mówiąc o korzyściach elektronicznego obiegu dokumentów, nie sposób nie wspomnieć także o kwestiach ekologicznych i finansowych. Jego wprowadzenie do firmy pozwala skutecznie realizować modną i pożądaną w świecie biznesu koncepcję paperless office, czyli biura bez papieru. Opiera się ona na dążeniu do systematycznej eliminacji z firm papierowych dokumentów, które zupełnie niepotrzebnie wprowadzają do miejsca pracy chaos i nieporządek, zaburzają koncentrację pracowników oraz generują dodatkowe, często bardzo wysokie koszty. Koncepcja paperless office dąży do uzyskania uporządkowanego biura, w którym panuje schludna atmosfera sprzyjająca skupieniu i wydajnej pracy. Wśród piętrzących się na biurkach stosów papierów często niestety znajdują się pisma poufne, zawierające wrażliwe dane czy inne informacje, które powinny być odpowiednio chronione, aby nie narazić firmy czy pracownika na poważne konsekwencje w przypadku ich zniszczenia, zagubienia lub trafienia w niepowołane ręce.

uporządkowane biuro bez papieru

Biuro bez papieru to także biuro proekologiczne, które funkcjonuje w zgodzie ze środowiskiem oraz szanuje jego zasoby. Dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów realne staje się znaczące ograniczenie zużycia nie tylko samego papieru, ale także energii elektrycznej, tuszu oraz innych materiałów, których nadmierna eksploatacja negatywnie odbija się na środowisku naturalnym. Wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów pozwala więc firmom jeszcze skuteczniej promować swój proekologiczny wizerunek, który jest szczególnie doceniany zarówno w samym środowisku biznesowym, wśród kontrahentów, jak również pracowników.

Nowoczesny i innowacyjny system zarządzania dokumentami

Elektroniczny obieg dokumentów w firmie pozostałby jedynie koncepcją, gdyby nie nowoczesne oprogramowanie informatyczne dla biznesu, które pozwala na realizowanie jego idei w praktyce. Mowa tu oczywiście o systemie zarządzania dokumentami, który jest kluczowym narzędziem w obszarze zarządzania dokumentacją biznesową. Podstawowym zadaniem systemu DMS jest digitalizowanie, automatyzowanie i optymalizowanie pracy z firmowymi dokumentami oraz usprawnienie realizacji wszystkich związanych z nimi zadań i procedur.

Pomimo swojej rozbudowanej, szerokiej funkcjonalności, nowoczesne systemy DMS są rozwiązaniami charakteryzującymi się bardzo prostą i intuicyjną obsługą, mogącymi obsługiwać nawet masowe ilości dokumentacji i łatwo skalowalnymi. Dzięki temu, ich sposób działania może zostać ściśle dostosowany do indywidualnych potrzeb poszczególnych pionów biznesowych oraz wymagań wynikających ze specyfiki danego procesu lub scenariusza biznesowego. Ogromnym atutem najlepszych spośród rozwiązań tego typu jest także wysoki poziom bezpieczeństwa, pełna audytowalność oraz możliwość sprawowania bieżącej kontroli nad zmianami i modyfikacjami wprowadzanymi przez uprawnionych użytkowników.

Na szczególną uwagę wśród oprogramowania dedykowanego zarządzaniu obiegami dokumentacji i procesami biznesowymi zasługują prawdziwie innowacyjne platformy low-code, pozwalające na tworzenie tzw. aplikacji biznesowych i obsługiwanie nowych scenariuszy procesów bez kodowania (lub z jego minimalnym zastosowaniem) oraz sprawne i szybkie wdrażanie potrzebnych modyfikacji z natychmiastowym rezultatem. Ta ostatnia funkcja, dostępna wyłącznie w najlepszych platformach niskokodowych na rynku, umożliwia dostosowywanie istniejących obiegów dokumentów do zmieniających się potrzeb i wymagań, bez ryzyka naruszenia integralności działających procesów lub zaburzenia pracy już wdrożonych aplikacji biznesowych.

Wysokiej klasy platforma low-code jest więc bardzo dobrą opcją zarówno dla firm, które dopiero rozpoczynają podróż ku digitalizacji i automatyzacji obiegu dokumentów, jak również dla tych, które mają w tym zakresie już pewne – lepsze lub gorsze doświadczenia, a szukają pewnych i przyszłościowych rozwiązań w obszarze elektronicznego obiegu dokumentów i zarządzania procesami biznesowymi (z ang. Business Process Management, BPM).

Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata kościelnego?

0
adwokat kościelny kiedy warto skorzystać

Adwokat kościelny to osoba świecka lub duchowna, która bierze udział w procesach kościelnych. W zależności od doświadczenia i własnej specjalizacji, może pomagać swoim klientom w procesach związanych z wyznaniem, jak również brać udział w procesach o unieważnienie małżeństwa kościelnego.

Aby zostać adwokatem kościelnym trzeba spełnić szereg przesłanek. Wśród najważniejszych należy wskazać między innymi:

 • bycie katolikiem,
 • osiągnięcie pełnoletności,
 • cieszenie się tzw. „nienaruszoną sławą”,
 • ukończenie studiów z zakresu prawa kanonicznego i tym samym możliwość tytułowania się licencjatem kościelnym.

Wybór adwokata kościelnego

Adwokat kościelny, podobnie jak adwokaci pomagający w sprawach świeckich, świadczy swoje usługi w kancelarii. Kancelaria prawa kanonicznego jest „specyficznym tworem”. Obsługa klientów nie musi wiązać się z miejscem zamieszkania, siedzibą prowadzenia działalności gospodarczej strony lub miejscem wynikającym z zapisów w umowie między stronami (jak to ma miejsce w sprawach cywilno-prawnych).

Dobrym przykładem jest proces o unieważnienie małżeństwa kościelnego (popularnie, choć błędnie nazywany „rozwodem kościelnym”). Toczy się on w formule korespondencyjnej (wyjątek stanowi moment przesłuchania stron i świadków). W związku z tym nie ma najmniejszego znaczenia, czy adwokat kościelny będzie świadczyć usługi w miejscowości lub w bezpośredniej bliskości sądu kościelnego. Natomiast niebagatelne znaczenie będzie mieć fakt, czy adwokat kościelny:

 • ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie,
 • jest zaangażowany w sprawę,
 • czy rozumie istotę sprawy oraz wczuwa się w sytuację strony,
 • pomaga w przygotowaniu do przesłuchania,
 • jest w stanie podjąć się pomocy w sposób kompleksowy (np. nie tylko doradzając lub pisząc skargę powodową w przypadku tzw. „sprawy rozwodowej”),
 • potrafi korzystać z nowoczesnych i szybkich metod komunikacji (komunikatory online, poczta e-mail, itd.).

Kiedy warto skorzystać z usług kanonisty?

Z usług kanonisty (adwokata kościelnego) warto skorzystać:

 • kiedy strona nie posiada znajomości prawa kanonicznego i tym samym nie potrafi wskazać konkretnych podstaw prawnych (przepisów) na które należy powołać się w danej sprawie,
 • w sytuacji, w której strona nie posiada tzw. „lekkiego pióra” wraz z umiejętnością wskazywania konkretnych argumentów potwierdzających lub zaprzeczających racji drugiej strony,
 • w momencie ograniczonego czasu na stworzenie odpowiednich pism procesowych,
 • kiedy dla strony dana sprawa ma bardzo duże znaczenie, a wszystkie inne możliwości zostały już wykorzystane lub nie istnieją inne sposoby rozwiązania sprawy jak branie udziału w postępowaniu przed sądem kościelnym,
 • kiedy potrzebuje się wsparcia specjalisty.

Jak znaleźć odpowiedniego adwokata kościelnego?

Wbrew pozorom, znalezienie odpowiedniego adwokata kościelnego może być dość czasochłonne. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy strona chce zapoznać się z usługami wielu prawników kościelnych.

Poszukiwania można rozpocząć od wyszukiwarki Google i wpisaniu frazy „adwokat kościelny” + ewentualnie miejscowości, w której mieszka strona. Innym sposobem jest skorzystanie z usług powszechnie polecanego adwokata kościelnego – pani Magdaleny Wojdała.

Magdalena Wojdała to doświadczony prawnik-kanonista, wykładowca akademicki, autorka licznych opracowań z zakresu prawa kanonicznego i jednocześnie aktywny członek Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. Jest znana z zaangażowania w sprawy swoich klientów przy równoczesnym trzeźwym spojrzeniu na zarzuty i przedstawione dowody. Jej działania opierają się zawsze w zgodzie z własnym sumieniem, sumieniem klientów oraz przepisami prawa kanonicznego. Powierzone obowiązki realizuje kompleksowo, w sposób profesjonalny oraz w wyznaczonym terminie, doprowadzając większość prowadzonych spraw po myśli swoich klientów.

Z adwokat Magdaleną Wojdałą można skontaktować się na kilka sposobów. Jest dostępna:

 • pod numerem telefonu: 515 293 236
 • poprzez formularz na stronie: www.kancelariawojdala.pl
 • poprzez komunikatory internetowe: Skype, Viber, Zoom, WhatsApp i inne
 • osobiście, w godzinach pracy kancelarii kanonistycznej: ul. Dąbrowskiego 20/2, 30-532 Kraków

Zdalna nauka języka polskiego przez obcokrajowców – co warto wiedzieć?

0
Zdalna nauka języka polskiego przez obcokrajowców

Nauka języka polskiego cieszy się dużą popularnością wśród cudzoziemców. W niniejszym artykule sprawdzamy, jak przebiegają lekcje w trybie online. Czy studenci uzyskują podobne efekty, jak w klasach? Oto informacje, które udało nam się zdobyć!

Jak przebiegają zajęcia?

Cudzoziemcy szybko polubili lekcje w domu, o czym świadczy frekwencja, jaką może pochwalić się Szkoła Języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU. Zajęcia prowadzone przez internet odbywają się za pośrednictwem prostych w obsłudze i łatwo dostępnych narzędzi –  Microsoft Teams, Skype, Zoom czy Hangouts. Dzięki temu każdy ze studentów może cieszyć się ponadprzeciętną wygodą zajęć.

Ponadto studenci nie przyjeżdżają na zajęcia do szkoły, więc zaoszczędzony czas mogą spożytkować na realizowanie swoich pasji czy dodatkową naukę. Warto również podkreślić, że lekcje zdalne niosą za sobą więcej możliwości negocjacji godzin, w których mają odbywać się zajęcia. 

Profesjonalni lektorzy z KLUBU DIALOGU zauważyli, że podczas zajęć w trybie zdalnym znacznie podniosła się aktywność studentów. Trudno nie łączyć tego ze swobodą, jaką niewątpliwe zapewnia domowe zacisze. Spokojna przestrzeń to gwarancja na bardzo wysokim poziomie. 

Na efekty nauki online nie trzeba długo czekać, gdyż studenci radzą sobie z nią doskonale. KLUB DIALOGU realizuje dokładnie taki sam program, jaki realizowany jest przy nauce stacjonarnej. Obcokrajowcom nie umknie więc żaden szczegół. 

Coś więcej niż nauka języka

Zajęcia w KLUBIE DIALOGU obejmują zarówno naukę języka, jak i możliwość zapoznania się z polską kulturą i tradycją. Dzięki temu studenci będą mogli swobodnie czuć się w komunikacji z Polakami i korzystać ze wszystkich dobrodziejstw w naszym kraju. Oczywiście nauka zdalna nie przeszkadza, aby doświadczeni lektorzy przekazali wiele przydatnych wiadomości. Wręcz przeciwnie – taka forma zajęć pomaga zbudować przyjazne relacje i zachęcić obcokrajowców, aby pozostali w Polsce na dłużej. 

Doświadczenie to podstawa

KLUB DIALOGU to miejsce pełne pasji i zaangażowania. Za prowadzenie zajęć odpowiadają lektorzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy zawsze z uśmiechem na twarzy niosą wiedzę. Wyniki jednoznacznie pokazują, że takie podejście przekłada się na doskonałe efekty. Studenci z różnych stron świata, którzy jeszcze niedawno mieli spore problemy z językiem polskim, dziś radzą sobie z nim doskonale. Naukę zdalną w KLUBIE DIALOGU śmiało można polecić wszystkim osobom, które przybywają do naszego kraju i pragną rozwijać tu swoją karierę zawodową lub udać się na wyższą uczelnię w celu zdobycia wykształcenia. A może znasz cudzoziemców, którzy po prostu pragną poprawić swoje umiejętności językowe? To doskonała propozycja.

Dlaczego prowadzenie bloga firmowego poprawi Twoją sprzedaż?

0
prowadzenie bloga firmowego

Na prowadzenie bloga firmowego decydują się zarówno przedsiębiorstwa działające w modelu B2C jaki i B2B. Strona firmowa, na której nie ma bloga, nie wykorzystuje pełnego potencjału treści zwłaszcza, że content jest jednym z czynników rankingowych Google. Blogowanie ma jednak swoje zasady. Żeby było skuteczne i opłacalne, a co za tym idzie, realizowało cele firmy, należy przestrzegać kilku zasad.

Zalety bloga firmowego

Zacznijmy od tego, co właściwe daje prowadzenie bloga firmowego. Artykuły dłuższe, niż 3000 tysiące słów uzyskują trzy razy większy ruch, a do tego dochodzą linki zwrotne i udostępnienia (dane SEMrush z 2019 r. ze strony HubSpot). Jednak wpisy na blogu to nie tylko teksty (klasyczne posty), ale także grafiki, infografiki czy filmy. Mogą mieć charakter informacyjny (np. relacja z ważnego dla firmy wydarzenia), ekspercki (wysokiej jakości artykuły przygotowywane przez specjalistów), poradnikowy (np. wyjaśniający działanie produktu).

Wśród głównych korzyści prowadzenia bloga firmowego są:

 • pozycjonowanie – umieszczanie fraz z długiego ogona (frazy składają się z więcej, niż dwóch słów) poprawia widoczność w Google i przyciąga użytkowników potencjalnie zainteresowanych ofertą,
 • linki – użytkownicy przekazują dalej wartościowe i interesujące treści, natomiast my mamy okazję do zamieszczenia w postach linków z innych podstron,
 • wizerunek – firma jest postrzegana jako ekspert w branży, który dzieli się swoją wiedzą i pomaga rozwiązywać problemy,
 • sprzedaż i konwersja – wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania generują ruch na stronie i zwiększają zainteresowanie firmą, co przekłada się na działanie, np. zakup, zapisanie się do newslettera, pytanie o ofertę.
 • świadomość marki – klientów do firmy przyciąga wartościowy przekaz i historia opowiadana przez markę.

Prowadzenie bloga firmowego – jak to robić?

Treść na blogu ma angażować czytelnika. Dlatego wpis powinien mieć schemat, którego elementami są: chwytliwy tytuł, przykuwające uwagę cover photo, wprowadzenie, główna treść zawierająca najistotniejsze informacje, treści powiązane (np. zdjęcia produktów linkujących do sklepu). Czytelnicy mogą komentować wpisy, dzięki czemu poznamy ich zdanie i zbudujemy społeczność.

Do zasad blogowania na stronie firmowej możemy zaliczyć także regularność – stali bywalcy strony wręcz oczekują pojawiania się nowych wpisów o tych samych porach. Jeśli sprzedajesz, zwróć uwagę na tematy treści – powinny nawiązywać do asortymentu. Nie przesadzaj ze słowami kluczowymi. Owszem dla SEO mają ogromne znaczenie, ale to nie boty czytają Twoje teksty. Treści powinny być oryginalne i zaprezentowane w przyjaznej dla oka formie – z pogrubieniami, wypunktowaniami, nagłówkami, grafiką. Pamiętaj o CTA, bo być może czytelnik zechce nawiązać kontakt z firmą.

O czym pisać na blogu?

Treści na blogu firmowym tworzymy dla osób, które już naszymi klientami, albo staną się nimi w niedługim czasie, a trafiły na stronę np. przez Google. Zanim wybierzemy temat lub opracujemy strategię tworzenia treści, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, jak chociażby:

 • Do kogo piszemy, kim są nasi klienci?
 • Jaki jest cel pisania na blogu?
 • Czego oczekuje użytkownik/jaki problem rozwiąże dzięki treści?

Blog firmowy w różnych branżach ma nieco inny charakter, inne będą więc potrzeby czytelników. Przykładowo, jeśli firma produkuje i sprzedaje meble, to osoba trafiająca na stronę poszukuje inspiracji, ale też informacji o konkretnych modelach produktów i ich zastosowaniu w pomieszczeniu. Z kolei od sprzedawcy innowacyjnych produktów, użytkownicy mogą oczekiwać nowinek o technologiach.

Jeśli wiemy, do kogo piszemy i co chcemy przez to osiągnąć, ale nie mamy pomysłów na konkretne tematy, z pomocą przychodzą narzędzia. Autouzupełnianie Google pokaże popularne w wyszukiwarce frazy, dzięki planerowi słów kluczowych Google Ads zobaczymy najczęściej wyszukiwane słowa, a AnswerThePublic wygeneruje frazy i pytania na podstawie danych autouzupełniania z wyszukiwarek. Na rynku jest wiele rozwiązań, które umożliwiają także monitorowanie skuteczności słów kluczowych czy tworzenie treści zgodnych z SEO.

Ventix Serwis – specjaliści od instalacji sanitarnych

0
specjaliści od instalacji sanitarnych

Każda budowa nieruchomości wymaga przygotowania odpowiedniej infrastruktury. Precyzyjniej rzecz ujmując, koniecznie jest opracowanie profesjonalnego, kompletnego i dopasowanego do indywidualnych potrzeb projektu instalacji sanitarnych i przyłączy sieci, które jednocześnie będą zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz będą spełniać wszelkie standardy. W dalszej kolejności niezbędne jest przełożenie na rzeczywistość tego co w projekcie. Innymi słowy konieczne jest wdrożenie przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, instalacji centralnego ogrzewania, wentylacji czy klimatyzacji.

Choć dużo zależy od samego projektu, to profesjonalni montażyści są w stanie nie tylko wykonać instalacje sanitarne zgodnie ze sztuką i wizją projektanta, ale również zminimalizować koszt wdrożenia i późniejszego serwisu instalacji. Projektant instalacji sanitarnych powinien nie tylko doskonale znać plany inwestora (w tym w szczególności rozkład i przeznaczenie pomieszczeń oraz bieżącą infrastrukturę), ale również dążyć do łatwości montażu i konserwacji instalacji.

Doskonały układ jest wówczas, kiedy jedna firma realizuje usługi instalacji sanitarnych w sposób kompleksowy. W ten sposób nie tylko skraca się czas opracowywania projektów i uzgadniania wizji, ale również zmniejsza się koszty oraz ma się większą pewność, że projektant i montażyści wdrożą instalację w sposób prawidłowy, aby dział serwisu był jak najrzadziej potrzebny.

W Polsce działa wiele firm świadczących usługi instalacji sanitarnych. Większość z nich realizuje jeden obszar, np. wdraża instalacje klimatyzacji, prowadzi serwis pompy ciepła, projektuje instalacje wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperację). Znacznie rzadziej można znaleźć firmy, które świadczą kompleksowo jeden rodzaj instalacji sanitarnych, tj. projektowanie, montaż i serwis np. instalacji centralnego ogrzewania. Jeszcze trudniej jest trafić na firmę, która świadczy usługi kompleksowo w zakresie wszystkich instalacji sanitarnych. Taką firmą jest np. Ventix Sp. z o.o..

Instalacje sanitarne – profesjonalnie i kompleksowo

Jaworznicki Ventix to powszechnie znana marka funkcjonująca na rynku instalacji sanitarnych, świadcząca usługi dla osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, organizacji trzeciego sektora oraz podmiotów administracji państwowej i samorządowej. TB Klima realizuje kompleksowe usługi dla właścicieli mieszkań i domów, Ventix Sp. z o.o. jest odpowiedzialny za projektowanie i montaż, a Ventix Serwis za serwis instalacji dla klientów biznesowych, organizacji trzeciego sektora i podmiotów państwowych i samorządowych. Logiczny podział kompetencji oraz unikalna i trafna oferta dla każdego klienta, w połączeniu z profesjonalizmem i rzetelnością realizowanych zleceń oraz aktualną wiedzą i dużym doświadczeniem kadry spółek wchodzących w skład grupy sprawiają, że marka Ventix z roku na rok rośnie w siłę i obsługuje coraz to większą liczbę klientów.

Ventix Serwis – kompleksowy serwis instalacji sanitarnych

Naszym zdaniem, spośród całej Grupy Ventix na szczególną uwagę zasługuje Ventix Serwis. To wydzielona spółka, która specjalizuje się wyłącznie w kompleksowym serwisie instalacji sanitarnych nieruchomości należących do klientów biznesowych (np. wielorodzinnych budynków mieszkalnych, hoteli, centrów handlowych, kin, basenów, biurowców, itd.), podmiotów trzeciego sektora oraz obiektów użyteczności publicznej i służby zdrowia, policji i innych podlegających bezpośrednio władzy samorządowej lub wyższemu szczeblu. Składa się wyłącznie z wysokiej klasy, doświadczonych serwisantów instalacji sanitarnych (w tym w szczególności instalacji wchodzących w skład HVAC-R & I).

Realizuje na terenie całego kraju zlecenia na serwis klimatyzacji, serwis rekuperacji, serwis pomp ciepła i innych instalacji. Krótkie terminy, fachowa ekspertyza aktualnego stanu, szybka i sprawna realizacja oraz atrakcyjne ceny przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów usług to zaledwie kilka spośród wielu atutów Ventix Serwis.

W celu skorzystania z usług serwisowych Ventix Serwis należy skontaktować się z firmą na jeden z kilku dostępnych sposobów:

Szyby samochodowe – co można z nimi zrobić i kiedy je wymienić?

0
Szyby samochodowe

Szyby w aucie to jeden z bardziej wrażliwych elementów konstrukcji. Są szczególnie narażone na uszkodzenia, w tym przede wszystkim stłuczenia i pęknięcia, które mogą mieć wpływ na jakość oraz bezpieczeństwo jazdy. Dlatego ważna jest kontrola stanu szyb w pojeździe wykonywana regularnie a nie tylko przed dłuższymi trasami. Nawet małe pęknięcie, które wydaje się nieszkodliwe, może w czasie szybkiej jazdy i mocniejszego uderzenia wiatru zamienić się w śmiertelną pułapkę, rozpadając się na drobne kawałeczki i raniąc kierowcę oraz pasażerów.

Wymiana szyb – kiedy?

Szyby w samochodzie w profesjonalnym serwisie jak przykładowo https://hanesco.pl/ warto wymieniać już przy zauważeniu nawet bardzo małych odprysków i pęknięć. Także po wypadkach i kolizjach, w których doszło do uszkodzenia tego elementu konieczna będzie jego wymiana. I to również wtedy, gdy na pierwszy rzut oka nie widać żadnych dużych pęknięć albo dziurek. Szyby są bardzo wrażliwe i delikatne, często zdarzają się w nich mikropęknięcia, które są wyjątkowo niebezpieczne dla kierujących. Szczególną uwagę na ich stan należy zwracać z okresie zimowym przy dużych mrozach.

Przyciemnianie szyb

Popularną usługą świadczoną w serwisach szyb samochodowych jest przyciemnianie ich specjalnymi powłokami (naklejkami). Polskie prawo wyraźnie wskazuje o procencie zaciemnienia, jaki może być stosowany w samochodach oraz o tym, na których szybach można go stosować. Ma to związek bezpośrednio z widocznością kierowcy, który powinien doskonale widzieć otoczenie, ale i sam być widoczny podczas chociażby zdjęcia z fotoradaru.

Specjalne typy szyb

Niektóre pojazdy, zwłaszcza ciężarowe i dostawcze, potrzebują specjalnych rodzajów szyb o zwiększonej wytrzymałości. Wynika to z faktu pokonywania prze takie auta dużych odległości i w różnorodnych warunkach atmosferycznych. Szyby muszą być więc wyjątkowo wytrzymałe i odporne, chronić przed odpryskami kamyków z drogi oraz zabrudzeniami utrudniającymi widoczność w czasie jazdy. Profesjonalny serwis szyb samochodowych bez problemu sprowadzi ich konkretne modele pasujące do poszczególnych typów pojazdów.

Najczęstsze zastosowanie ploterów laserowych CO2 w firmach

0
Najczęstsze zastosowanie ploterów laserowych CO2 w firmach

Zaawansowane plotery laserowe CO2 mogą wydawać się urządzeniami przeznaczonymi wyłącznie do specjalistycznych branż. Konieczność operowania na wiązce lasera i dużo technicznych wymogów związanych z użytkowaniem takich maszyn często odstraszają potencjalnych nabywców firmowych. Tymczasem samo działanie plotera jest bardzo proste, jego obsługa bezpieczna, a zakres wykorzystania i zastosowania niezwykle szeroki.

Branże reklamowe i drukarskie

Z oczywistych powodów plotery laserowe przeznaczone są głównie na rynek lekkiego przemysłu o wręcz biurowym charakterze – do drukarni i agencji reklamowych. Służą tam do znakowania, grawerowania i wycinania między innymi logotypów graficznych, znaków firmowych, nadruków reklamowych na przedmiotach i gadżetach promocyjnych. Plotera można używać na różnego typu materiałach, począwszy od lekkich i delikatnych jak papier, tektura czy sklejka, a skończywszy na twardych i bardzo wytrzymałych jak szkło, kamień albo drewno.

Obsługa maszyny

Nowoczesne plotery laserowe CO2 na przykład z oferty https://www.kartier.pl/oferta/plotery-laserowe-co2 są urządzeniami uniwersalnymi i łatwymi w obsłudze. Uniwersalizm wymusza wręcz to, aby działanie plotera było bardzo intuicyjne, przez co można go swobodnie używać w branżach mało specjalistycznych, w biurach a nawet punktach usługowych. Plotery są bezpieczne dla użytkownika; nie wymagają osobnych pomieszczeń i stanowisk, chociaż dla wygody lepiej wydzielić niewielką przestrzeń, w której będzie można na nich pracować.

Zastosowanie ploterów

Ze względu na swoją specyfikę i wspomnianą uniwersalność plotery CO2 nadają się do tworzenia pieczątek, gadżetów reklamowych, identyfikatorów i tabliczek znamionowych. Za ich pomocą można bez problemu wykonać drobne części i elementy służące np. do składana modeli pojazdów, samochodów i różnego typu zabawek. Odpowiednio ustawione paramenty umożliwiają operowanie na papierowych lub tekturowych opakowaniach i tworzenie na nich dowolnych laserowych nadruków, a także wykonywanie znakowania na trofeach czy medalach. W przypadku trwalszych materiałów plotery mogą być wykorzystane do stworzenia napisu na kamieniu albo grafiki na szkle.

Instalacje sanitarne w Jaworznie

0
Instalacje sanitarne w Jaworznie

Instalacje sanitarne to instalacje znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz nieruchomości budynkowej. W ich skład wchodzą takie media jak: woda, powietrze i gaz. Instalacje sanitarne to pojęcie ogólne. Chcąc być nieco bardziej precyzyjnym, pod pojęciem instalacji sanitarnych kryją się między innymi takie instalacje jak:

 • instalacje wodne,
 • instalacje kanalizacyjne,
 • instalacje grzewcze,
 • instalacje wentylacji (w tym także instalacje wentylacji pożarowej, tj. oddymiania i nawiewu pożarowego),
 • instalacje klimatyzacji,
 • instalacje gazowe,
 • instalacje spalinowe.

W rzeczywistości jest ich znacznie więcej.

W przypadku budowy, remontu lub bieżącego użytkowania budynku, nie sposób obejść się bez korzystania z pomocy specjalistów. W niniejszym artykule skupimy się na dwóch kwestiach:

 • czy warto zlecić projektowanie i montaż wszystkich instalacji sanitarnych jednej firmie?
 • czy konieczny jest serwis urządzeń wchodzących w skład instalacji sanitarnych?

Odpowiedzi na wyżej wymienione pytania postanowiliśmy oprzeć na przykładzie miasta położonego w województwie śląskim, blisko granicy z Małopolską, tj. Jaworzna.

Projekt i montaż instalacji sanitarnych w Jaworznie

Aby wszystkie urządzenia działały poprawnie, a zatem były także i bezpieczne, konieczne jest wykonanie odpowiedniego projektu. By był on przygotowany we właściwy sposób, musi zostać poprzedzony tzw. „oględzinami”. Projektant powinien sprawdzić aktualny układ pomieszczeń (a w przypadku budowy lub remontu nieruchomości – planowany) i w porozumieniu z wykonawcami oraz na bazie aktualnie obowiązujących norm i przepisów, przygotować projekt instalacji.

Czy ten etap można pominąć? Wielu mniej świadomych konsekwencji inwestorów uważa, że tak. W ich mniemaniu brak projektu to mniejsze koszty i krótszy czas realizacji usługi. Jednak rzeczywistość jest zgoła inna. Niewykonanie projektu instalacji sanitarnej może przełożyć się na niezgodny z normami i zaleceniami producenta montaż, a to w konsekwencji na nieprawidłowo działający sprzęt, dodatkowe koszty naprawy, brak możliwości skutecznego dochodzenia swoich roszczeń korzystając z opcji reklamacji, a w skrajnych przypadkach nawet na ryzyko utraty zdrowia lub życia. Co więcej, brak projektu to świadome łamanie przepisów, co może być bardzo przykre w skutkach.

Jak znaleźć projektanta i montażystę instalacji sanitarnych w Jaworznie?

Istnieje kilka możliwości znalezienia odpowiednich specjalistów od instalacji sanitarnych w Jaworznie. Jedną z najczęściej wykorzystywanych jest przeszukanie Internetu. W wyszukiwarce wystarczy wpisać „instalacje sanitarne w Jaworznie” aby wyświetliły się strony internetowe firm świadczących usługi sanitarne w miejscowości Jaworzno.

Innym rozwiązaniem jest rozmowa ze znajomymi, sąsiadami i rodziną, którzy w ostatnim czasie korzystali z usług fachowców. Jeżeli są zadowoleni z ich pracy, z pewnością będą mogli kogoś polecić. Jeżeli jednak nie – to również dobrze wiedzieć, z kim warto nie nawiązywać współpracy.

Profesjonalne firmy świadczą kompleksowe usługi. Istnieją na rynku dłużej niż kilka lat. Zatrudniają doświadczonych projektantów, montażystów i serwisantów oraz blisko współpracują z producentami i importerami sprzętu, w tym także uczestniczą w branżowych szkoleniach i konferencjach. Mają więc dostęp do aktualnej wiedzy oraz sposobów wdrażania nowoczesnych rozwiązań technicznych w zakresie instalacji sanitarnych.

Wśród tego typu firm jest firma projektowo-wdrożeniowa z Jaworzna – TB Klima. Istnieje na rynku usług sanitarnych od 2008 r., świadcząc kompleksowe usługi dla właścicieli mieszkań, domów i bloków mieszkalnych. Podejmuje się wszystkich zleceń dotyczących instalacji sanitarnych w Jaworznie, od instalacji związanych z wodą, przez te z powietrzem, aż po rozwiązania dotyczące paliw.

Montaż klimatyzacji w Jaworznie

W związku z coraz bardziej dokuczliwymi upałami w sezonie letnim, wielu mieszkańców Jaworzna decyduje się na montaż klimatyzacji. To wygodne i tanie w utrzymaniu rozwiązanie, doskonale rozwiązuje problem wysokiej temperatury w pomieszczeniach mieszkania, domu czy biura.

Decydując się na wybór firmy montującej klimatyzację, podobnie jak w przypadku montażu innych instalacji sanitarnych, warto skorzystać z usług sprawdzonych firm. Ich poszukiwanie również można rozpocząć od Internetu (wpisując np.: „montaż klimatyzacji Jaworzno”) i podpytania znajomych. Zwykle dobrym wyjściem jest kontakt z kilkoma firmami i podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług tej, która w sposób kompleksowy zrealizuje zamówienie, a jednocześnie nie będzie ani najtańsza, ani najdroższa. Warto także zwrócić uwagę na udzieloną gwarancję oraz na zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Korzystanie z usług firmy, która nie podejmie się serwisowania wdrożonej instalacji sanitarnej jest skrajnie nieodpowiedzialne.

W przypadku braku czasu na przeglądanie ofert, można również zdecydować się na skorzystanie z usługi powszechnie sprawdzonej firmy z Jaworzna, wspomnianej wyżej – TB Klima. Można skontaktować się z nią w następujący sposób:

Jak radzić sobie z klauzulami niedozwolonymi w umowach? 

0
klauzule niedozwolone

Czy wiesz co zrobić, jeśli sytuacji jeśli w umowie znalazłeś podejrzany lub niedozwolony zapis? Bez obaw! Dzisiaj przekonasz się co zrobić z takim problemem. Wiele osób myśli, że ma jedynie dwa wyjścia. Pierwsze to zgodzenie się na umowę dotyczącą towaru lub zrezygnowanie z niego. Pole do negocjacji jest tak naprawdę niewielkie lub zerowe. Całe szczęście nie jesteśmy, aż tak ograniczeni w tym temacie. W przypadku kiedy sprzedawca narzuca niekorzystne klauzule, Ty jako klient możesz zareagować i sięgnąć po pomoc. Czym dokładnie są klauzule niedozwolone? Co zrobić przy takim problemie? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/klauzule-niedozwolone-w-umowach-jak-sobie-z-nimi-radzic/ 

Klauzule niedozwolone – czyli jakie?

Według kodeksu cywilnego postanowienia, które nie zostały uzgodnione indywidualnie, nie wiążą konsumenta, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszający jego interesy.

Przykładami mogą być klauzule wyłączające odpowiedzialność właściciela za niewykonanie lub nienależyte wykonanie lub niewykonanie powierzonego zobowiązania.

Co zrobić z niedozwoloną klauzulą?

Na początku, kiedy zobaczymy niedogodność powinniśmy zwrócić uwagę sprzedawcy. Jeżeli nie wyraża on zgody na zmianę kwestionowanych punktów kontraktu, najlepiej jest zmienić kontrahenta.

Co w momencie kiedy umowa została już przez nas podpisana? W takim przypadku, jeśli umowa zawiera niedozwolone postanowienia to nie jest ona dla nas wiążąca. Rejestr klauzul niedozwolonych możemy znaleźć na stronie rejestr.uokik.gov.pl. Jest to baza postanowień uznanych za niedozwolone prawomocnym wyrokiem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Co w przypadku klauzuli niedozwolonej może zrobić UOKiK?

Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Możemy powiadomić o takim zdarzeniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o podejrzeniu stosowania przez przedsiębiorcę niedozwolonego postanowienia wzorca umowy. W takim wypadku jesteśmy dopuszczeni w charakterze zainteresowanego do udziału w postępowaniu w sprawie o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone. W zawiadomieniu do Urzędu powinniśmy napisać lub podjąć próbę kontaktu z przedsiębiorcą w celu usunięcia kwestionowanego postanowienia ze wzorca umowy. 

W rezultacie postępowania w sprawie o uznanie postanowienia wzorca umowy za niedozwolone jest wydanie decyzji administracyjnej.

W decyzjach Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów mogą zostać zawarte środki usunięcia trwających skutków bezprawnej praktyki przedsiębiorcy. W takim przypadku grozi także kara pieniężna.

Pomocy możemy również szukać u miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów.

Zobacz też: http://www.bystroglow.pl/jak-poradzic-sobie-z-zatorami-platniczymi/ 

ZOBACZ TEŻ