niedziela, Grudzień 17, 2017

Darmowy program PIT rozliczy ulgę za Internet

0

W Internecie dostępnych jest wiele programów zdecydowanie ułatwiających trudne zadanie jakim jest poprawne wypełnienie rocznej deklaracji podatkowej. Skorzystajmy z tego dobrodziejstwa, przecież stracony na stanie w kolejce do okienka urzędu skarbowego czas możemy wykorzystać w o wiele przyjemniejszy sposób! Dobry i bezpieczny  program do rozliczania pit, np. PITax.pl Łatwe podatki pomoże nam w ciągu zaledwie kilku minut wypełnić właściwy PIT  i przesłać do w wersji elektronicznej do właściwego urzędu skarbowego. Przygotujmy sobie dokumenty od pracodawcy (np. PIT 11) oraz kwotę dochodu z ostatniego PITa. Teraz strat! Udzielamy odpowiedzi na kilka prostych pytań, które zada nam kreator programu, następnie wpisujemy (do wskazanego przez program pit bez krs,odpowiedniego formularza  i załącznika)  z PIT 11 nasze przychody, koszty ich uzyskania, kwoty zaliczek pobranych przez pracodawcę na poczet podatku dochodowego, składki na ubezpieczenia  oraz kwoty ulg, w tym ulgi na internet , jeśli mamy prawo z niej skorzystać w tym roku. Jeśli wybrany został przez nas  program pit bez krs, musimy sami wpisać KRS wybranej organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku.  Program sam przeliczy wpisane przez nas kwoty i poda wartość podatku nadpłaconego lub do oddania fiskusowi. Prawda, że łatwe?

Podobnie jak w ubiegłych latach, wszystkie rodzaje deklaracji PIT  możemy przesłać do urzędu skarbowego  przez Internet. Mamy do wyboru specjalną aplikację, którą udostępnia na stronie internetowej Ministerstwo Finansów www.mf.gov.pl (należy wejść w zakładkę e-Deklaracje) albo odwiedzić adres e-deklaracje.gov.pl. Termin na złożenie najpopularniejszych deklaracji PIT i zapłatę należnego skarbówce części podatku za 2017 r. Jeśli wybraliśmy darmowy pit online 2018, koniecznie upewnijmy się czy ma zaktualizowaną bazę formularzy PIT. Konsekwencją zmian w prawie podatkowym przygotowanych przez resort finansów są nowe wzory zeznań podatkowych (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39) oraz wzory ich załączników (PIT/B, PIT/BR, PIT/D, PIT/DS, PIT/M, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG). Nowe wzory muszą być uwzględniane przy rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017, także przez  program pit bez krs. Ale wróćmy do ulgi za Internet….

Program pit za darmo podpowie kto może odliczyć ulgę za Internet

Ulgę internetową podatnicy mogą odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym od dochodu uzyskanego w poprzednim roku. Tak więc do końca kwietnia 2018 roku w PITach uwzględnimy wydatki poniesione na opłaty za Internet w 2017 roku. Wysokość kwoty ulgi jest limitowana. Maksymalnie możemy zmniejszyć dochód o 760 złotych na osobę. Ulgę internetową mogą odliczyć osoby rozliczające swoje przychody na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, czyli PIT 28,  podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i wypełniające formularz  PIT-36 (pod warunkiem, że wydatki za internet nie były wcześniej ujmowane w kosztach firmowych), wszystkie osoby, które nie prowadzą firmy  i składając roczne zeznanie podatkowe korzystają z PIT-37.

Czy można rozliczyć ulgę internetową  z małżonkiem?

Można! Przepisy podatkowe określają dla małżeństwa ze wspólnota majątkową  podwójny limit odliczenia ulgi internetowej. Oznacza to, że zarówno mąż jak i żona  ma prawo do odliczenia od dochodu po 760 zł, (jeśli tyle wynosiły koszty związane z użytkowaniem sieci internetowej).

Zarówno mąż, jak i żona mogą odliczyć od dochodu  po 760 zł, jeśli wydali takie kwoty na internet i mają imienne faktury vat potwierdzające ten wydatek. Nie można jednak zapomnieć, że ulga internetowa jest limitowana. Maksymalnie w rocznym PIT od dochodu można odliczyć 760 zł. Oznacza to, że jeśli łącznie roczne rachunki za internet wyniosły 1000 zł , to możemy odpisać tylko kwotę 760 zł , reszta nie jest brana pod uwagę w uldze. W ramach ulgi na Internet można odliczyć  od dochodu wszystkie wydatki związane z użytkowaniem internetu nie tylko w miejscu zamieszkania  ale także w kafejce internetowej, koszty na internet w telefonie komórkowym, czy koszty zakupu  modem podłączonego do laptopa. Jednak w momencie kontroli skarbowej musimy mieć odpowiednio udokumentowane wydatki związane z użytkowaniem Internetu. Najbezpieczniejszym dowodem zakupu jest faktura vat. z danymi identyfikującymi sprzedającego i kupującego usługę , rodzaj tej usługi oraz wartość zakupu.

Gdzie wykazać ulgę za internet w zeznaniu rocznym?

Jak już wcześniej zostało wspomniane odliczenie ulgi za internet możliwe jest przy składaniu zeznania rocznego na formularzach: PIT-28, PIT-36, PIT-37. Do każdego z tych formularzy możliwe jest załączenie PIT/O. Jest to załącznik, który służy do wykazywania ulg podatkowych, w tym również ulgi za internet.

W celu dokonania odliczenia ulgi za internet w załączniku, w części B – Odliczenia od dochodu, w polu nr 25 lub 26 (w zależności, czy ulga rozliczana jest przez podatnika, czy przez małżonka podatnika) umieszcza się kwotę możliwą do odliczenia.

Artykuł pilotujący projekt „PITax.pl dla OPP”, czyli wspólną inicjatywę Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) oraz firmy PITax.pl Łatwe podatki umożliwiającą organizacjom OPP efektywne pozyskiwanie 1% z podatku PIT.

Popularność bitcoina w Internecie

0

Bitcoin należy niewątpliwie do jednej z najczęściej wykorzystywanych kryptowalut. Warto przy tym również zaznaczyć, że jest to nie tyle pojedynczy środek płatniczy do użytku w przestrzeni wirtualnej, co nowocześnie zorganizowany system. Waluta ta jest zdecentralizowana, co oznacza, że nie sprawują nad nią pieczy żadne instytucje, takie jak na przykład: banki czy też rządy. Jej działanie opiera się na ściśle opracowanych obliczeniach matematycznych. Dla wielu użytkowników jest to gwarancja niepodważalnego bezpieczeństwa w sieci.

Kryptoportal – Kryptowaluty i bitcoin

Na rynku istnieją także inne kryptowaluty, wśród których wymienić można między innymi: ethereum, litecoin, dash i wiele innych. Nie jest tajemnicą fakt, że największą popularnością cieszy się jednak bitcoin. Waluta ta oferuje błyskawiczny przebieg transakcji niezależnie od miejsca, z którego jest ona przeprowadzana. Ponadto przelew trafia bezpośrednio do odbiorcy bez udziału poszczególnych pośredników. Używanie tej kryptowaluty zapewnia pełną anonimowość w sieci, a adres bitcon dodatkowo może być zmieniany z każdą kolejną transakcją.

Bitcoin Forum

Poszukując informacji na temat tego, jak rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami, warto zasięgnąć profesjonalnych porad. Forum dotyczące posługiwania się bitcoinem jest źródłem podstawowej wiedzy o tej walucie. Zadając konkretne pytania, można uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące problemy. Będąc natomiast zaawansowanym użytkownikiem wirtualnej waluty, można natomiast zaangażować się w pomoc laikom, odpowiadając na dręczące ich rozterki i niejasności.

Technologie sprzedaży – nowoczesny handel

0

Współczesna sprzedaż znacznie różni się od dawnego handlu. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie kupowaniabez wcześniejszego sprawdzenia oferty w internecie lub bez możliwości zapłacenia kartą. Rzeczywistość się zmienia. Jedno pozostaje jednak ciągle takie samo – solidność firmy to klucz do sukcesu handlowego.

Jak zinstnieć i utrzymać się na rynku?

0

Rozkręcanie własnego biznesu to nie lada wyzwanie. Mimo sprzyjających warunków i świetnego pomysłu historie młodych przedsiębiorców nie zawsze kończą się sukcesem. Niewiele osób wie, że zdecydowana większość nowo powstałych firm jest zamykana w ciągu kilku lat. Co zrobić, aby zaistnieć i utrzymać się na rynku na dłuższe lata? W tym artykule znajdziecie kilka sposobów.

Fakturowanie – dostęp do dokumentów 24 godziny na dobę

0

Rozwój  technologii wymusza na przedsiębiorcach dostosowanie się do nowych rozwiązań. Główną rewolucją jest oczywiście technologia cyfrowa, czyli obecność sprzętów z dostępem do sieci. Nie można zaprzeczyć, że znacznie usprawnia to działanie wielu segmentów danej firmy. Zwłaszcza jeśli chodzi o rozbudowane bazy klientów. Obecnie ujednolicone systemy ewidencji ludności pozwalają na szybką standaryzację zgromadzonych danych. Nic więc dziwnego, że znalazło to swoje zastosowanie w podstawowych aktywnościach przedsiębiorców, np. w fakturowaniu. Od teraz wystarczy mieć urządzenie podłączone do sieci, by sprawnie wystawić fakturę vat on-line. Dzięki zewnętrznemu serwerowi można to zrobić o każdej porze, z dowolnego miejsca na świecie.

Jak walczyć z wypaleniem zawodowym?

0

Pracując 8 godzin dziennie, spędzamy poza domem niemal połowę naszego życia. Dla jednych praca jest miejscem samorozwoju i realizacji własnych marzeń, dla innych z kolei codziennym przymusem. Jednak zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku może nam się zdarzyć, że dopadnie nas prawdziwe przemęczenie pracą, a w konsekwencji – wypalenie zawodowe. W konsekwencji obniża się nasza wydajność, a efekty naszej pracy przestają być zadowalające. Jeśli nie chcemy jej stracić, musimy jak najszybciej zarazić tej sytuacji, lecz w jaki sposób to uczynić?

Mówmy otwarcie o swoich problemach

Najgorsze, co możemy zrobić w takiej sytuacji, to zamknąć się w sobie i liczyć na to, że sami uporamy się z tym problemem. Absolutnie nie postępujmy w ten sposób, bo jeszcze bardziej pogłębimy swój stan. W sytuacjach stresowych nie zawsze radzimy sobie z własnymi problemami, a bliska nam osoba  może skutecznie zmienić nasze samopoczucie na lepsze.

Może być to  nasz przyjaciel, rodzic, czy rodzeństwo, ważne, abyśmy ufali tej osobie i mogli zawsze zwierzyć się ze wszystkich naszych problemów. Trzymanie wszystkiego, co złe w sobie powoduje niekorzystne działanie na naszą psychikę – często popadamy nawet w depresję.

Decydując się na szczerą rozmowę z bliską osobą, możemy zrzucić z siebie cały ciężar, wyżalić się i znacznie poprawić sobie humor. Bliska osoba potrafi spojrzeć na wszystko z  dystansem i być może wskazać nam odpowiednie rozwiązanie. Zazwyczaj bywa też i tak, że wyolbrzymiamy nasze problemy i wydaje nam się, że znajdujemy się w sytuacji bez wyjścia. Wystarczy więc ochłonąć, zwrócić się do kogoś z prośbą o pomoc i z niej skorzystać.

Może więc okazać się, że wypalenie zawodowe szybko minie, a my znów znajdziemy w swoim zawodzie motywację do działania i osiągania sukcesów. Niekiedy wystarczy zmienić drobne rzeczy, aby poczuć się szczęśliwym. Kiedy wyrzucimy wszystko z siebie, często okazuje się, że wyolbrzymialiśmy pewne kwestie, które w rzeczywistości nie są jednak tak straszne, jak nam się wydawało.

Nie traktujmy wszystkiego zbyt poważnie

Gdy dopada nas wypalenie zawodowe, często stajemy się obojętni na wszystko, co dzieje się dookoła nas. Może warto zatem spojrzeć na wszystko trochę z boku i dostrzec kilka ważnych kwestii i błędów, które niepotrzebnie popełniamy.

Zwróćmy zatem uwagę na:

  • Zwykłe zmęczenie pracą – spędzamy w niej niemal połowę naszego życia i większość każdego dnia, ważne jest zatem, aby być z niej zadowolonym i wychodzić z domu każdego ranka z uśmiechem na twarzy. Jeśli męczymy się i czujemy niespełnieni, może to być kwestia nie tyle wypalenia zawodowego, co po prostu niezadowolenia z naszej pracy, kierowanego wyższymi ambicjami czy innymi zainteresowaniami.
  • Nasze życie prywatne – gdy dopada nas przemęczenie pracą i wypalenie zawodowe, stajemy się zupełnie obojętni na wszystko. Rzadko komunikujemy się ze współpracownikami, nie jesteśmy zbyt aktywni, nie zależy nam na jak najlepszych wynikach i terminowym wykonywaniu obowiązków. Gorzej, jeśli takie postępowanie ogarnie nas do tego stopnia, iż przenosimy je na życie prywatne i rodzinne. Musimy więc zachować pewien dystans i mieć świadomość tego, czego chcemy i do czego dążymy. Przede wszystkim zapytajmy samych siebie, czy chodzi tu o wypalenie zawodowe, czy też zwykłe zmęczenie monotonią i rutyną. Jeśli jednak problem jest poważny, nie możemy pozwolić na to, aby popaść w nostalgiczny stan.
  • Powód naszego złego samopoczucia – czy jest to kwestia tylko niektórych czynników i wystarczy przeprowadzić rozmowę z pracodawcą, współpracownikami, czy też zmienić podejście do niektórych spraw i nabrać dystansu. Nie ma na pewno sytuacji bez wyjścia, więc nie możemy się poddawać.

Odnajdźmy w sobie spokój i harmonię

Czasami wypalenie zawodowe wiąże się właśnie z przemęczeniem – 8 godzin pracy to nie tylko siedzenie za biurkiem, ale również nadmiar obowiązków i sytuacji stresowych, których mamy już serdecznie dosyć. Często mamy też wiele zaległości, które nadrabiamy po godzinach, tracąc cenne życie prywatne i rodzinne. Musimy więc przystopować i skupić się wyłącznie na własnych czynnościach, które są najpilniejsze. Nauczmy się także być asertywni i odmawiajmy wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie czegoś za kogoś zrobić.

Nie bierzmy też pracy ze sobą do domu, ponieważ zamienimy go w kolejne biuro, z czego nasza rodzina z pewnością nie będzie zadowolona. Dom to miejsce, w którym mamy prawo się zrelaksować, oderwać od obowiązków zawodowych, skupić się na rodzinie i znaleźć w niej oparcie.

Kiedy pracujemy 5 dni w tygodniu i przez dłuższy czas jedyne nasze wolne dni to weekendy, to normalne, że dopada nas przemęczenie pracą. Nasze życie ogranicza się wtedy do modelu „praca-dom”, nie ma się co dziwić, że popadamy w rutynę i z wielkim bólem szykujemy się kolejnego dnia do pracy. Jeśli nie mieliśmy przez długi czas urlopu – weźmy go.

Wystarczy kilka dni, a poczujemy się znacznie lepiej i odświeżymy nasz umysł. Zaplanujmy wolny czas w taki sposób, abyśmy mogli jak najbardziej odpocząć i zrelaksować się, może to być rodzinny wyjazd, lub romantyczne chwile we dwoje, niektórzy wolą także samodzielne wyprawy, by odciąć się całkowicie od rzeczywistości.

Jak dokonać segmentacji rynku?

0

Prawidłowo opracowywana kampania reklamowa przede wszystkim powinna bazować na tym, że wiemy, do kogo kierujemy nasz reklamowany produkt czy promowaną działalność. Bez określenia rynku docelowego, czyli grupy targetowej ani rusz, zatem pierwsze, na czym trzeba się skupić to jego identyfikacja. W wielkim skrócie ujmując, powinniśmy postawić na skrupulatnie przeprowadzoną segmentację rynku. Jak się za to zabrać, po co i na czym powinno to polegać? Dowiesz się wszystkiego, zgłębiając poniższe fragmenty niniejszego wirtualnego poradnika internetowego. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Jak dokonać segmentacji rynku?

Bierzemy przy standardowym procesie selekcji czyli inaczej rzecz biorąc – segmentacji rynku, pod uwagę kilka określonych kryteriów. Na nie składają się między innymi takie czynniki jak demografia, ale także geografia, psychografia, badanie rynku i kilka innych aspektów, o których wspomnimy w dalszych częściach tekstu.

Demografia

A zatem ustalamy jednoznacznie, w jakim wieku mają być odbiorcy naszej najnowszej oferty. Następnie określamy dochód – czy jest to wyrób dla ludzi w przedziale zarobków miesięcznych do 20 tysięcy złotych, czy przeciętny Kowalski, który wyciągnie nie więcej niż klasyczne 2 tysiące złotych. Istotnym parametrem wpływającym na kryterium demograficzne jest także liczba członków rodziny oraz wykształcenie. Inne przecież są potrzeby ludzi wyedukowanych, oświeconych, na wysokim poziomie intelektualnym, a ludzi prostych, bez wyższego wykształcenia, żyjących skromniej, z reguły z mniej wygórowanymi ambicjami i planami. Podobnie kluczowym czynnikiem jest płeć – dziwne, żeby produkt w postaci torebek był reklamowany na przykład za pośrednictwem stron internetowych przeznaczonych dla mężczyzn. Nie bez znaczenia okazuje się też zawód – buty dla biegaczy dla sportowców a nie fryzjerów, zaś najnowszy sprzęt komputerowy z myślą o programistach, nie sekretarkach. W końcu kryterium narodowości. Sieć lokali gastronomicznych usytuowanych na terenie Francji specjalizujących się w serwowaniu posiłków regionalnych, polskich, prędzej uderzy ze swoją ofertą do rodzimych Polaków przebywających na stałe czy tez w celach typowo turystycznych we Francji niż obcokrajowców z innych narodów, którzy jak już to zdegustują typowe francuskie specjały będąc na wycieczce we Francji, a nie pójdą na obiad polski.

Geografia

Tu istotny jest obszar geograficzny – trzeba patrzeć na to, gdzie nasz produkt czy działalność, jaką reklamujemy ma potencjał największego odbioru i trafienia w gusta, preferencje czy zapotrzebowanie konsumentów. Podobnie klimat – jak produkujesz kożuchy, szybciej możesz je sprzedać w Polsce, gdzie bywają siarczyste mrozy niż w krajach egzotycznych, gdzie jest ciągle gorąco.

Psychografia

Ważne w tym wypadku czynniki to styl życia – firma oferująca rowery powinna uderzać w grupę ludzi, którzy cenią sport, a produkujący długopisy w ludzi pracujących w administracji czy uczniów. Istotny aspekt to także zainteresowania – oferta artykułów plastycznych będzie dobra dla hobbystów sztuki czy artystów.

Badanie rynku

Nie wyciągaj wniosków do swojej segmentacji rynku bezpodstawnie. Opieraj się na badaniu marketingowym, którego wyniki będą obiektywnym źródłem wiedzy. Zrób owe badanie poprzez sondaż bazujący na ankietach, wywiadach zogniskowanych czyli focusach, rozmowach telefonicznych, potkaniach face to face.

 

 

Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując e-booki?

0

Obecnie bardzo popularnym nie tylko sposobem na komfortowe zapoznawanie się z rozmaitymi treściami, ale także i komfortowe promowanie się osób mających do zaproponowania czy to jakiś produkt czy też określoną usługę, jest tworzenie e-booków. Ich zastosowanie okazuje się niesamowicie pożądane, chociażby z tego względu, że poprzez ich wykorzystanie mamy opcję znaczącego zwiększenia ruchu na naszej wirtualnej wizytówce, jaką jest strona www. Co to natomiast daje w praktyce?

Jak zwiększyć ruch na stronie wykorzystując e-booki?

A zatem poprzez większy ruch na stronie, zyskujesz opcję poszerzenia w istotnym zakresie swego dotychczasowego grona klientów. A zatem nie da się ukryć, że e-book okazuje się przydatnym narzędziem marketingowym, na jakie nie wolno się zamykać. E-booki na chwilę obecną występują w dwóch wariantach –jako bezpłatne bądź wymagające uiszczenia konkretnej opłaty za ich użytkowanie. O tym, w jaki sposób możesz promować swoją witrynę w sieci poprzez charakteryzowane tu elektroniczne publikacje, dowiesz się z fragmentów poniższych naszego artykułu.

Przyłóż się

Koniecznie powinieneś wykazać się profesjonalizmem, jeżeli masz na celu zainwestowanie w e-booka w celach promocyjnych. Niezbędne jest zatem, albo stworzenie tego typu publikacji samodzielnie, o ile w zagadnieniach, na temat których zamierzasz pisać jesteś ekspertem, albo jeśli tylko prowadzisz firmę, ale niewiele o niej wiesz technicznie, zleć realizację e-booka komuś, kto w tym wariancie okaże się prawdziwym specem. Przecież musisz wypaść w oczach swego potencjalnego klienta, a zarazem odbiorcy e-booka naprawdę rzetelnie. W sieci można znaleźć sporo kluczowych informacji odnośnie tego, w jaki sposób zabrać się za przygotowanie e-booka. Nie jest to wielka trudność, a mając dobrą instrukcję, krok po kroku możesz stworzyć taki e-book indywidualnie.

W jednej tematyce

E-book, jaki zawrzesz na swojej stronie internetowej, koniecznie powinien być kompendium wiedzy czy też zbiorem porad w określonej tematyce i danej formie. Musi być to odniesienie do danych zagadnień, dlatego też nie odrywaj tematyki od działalności Twego podmiotu, tego w czym się specjalizujesz, bo w żaden sposób, nawet ciekawie pisany ale odbiegający od tematu e-book z pewnością nie wywoła większego zainteresowania Twą ofertą produktów czy oferowanych usług i nie przyciągnie Ci nowych klientów. A zatem, jeżeli prowadzisz portal, na którym przedstawiasz porady kobiece, niech w podobnej tematyce będzie osadzony Twój e-book na nim publikowany. Jeśli jesteś właścicielem firmy budowlanej, możesz przekazać w e-booku kompleksowe informacje na temat uwzględnionych w ofercie Twego przedsiębiorstwa materiałów budowlanych czy rodzaju świadczonych usług.

Nie ilość, a jakość

Dzięki temu, że stworzysz e-book możesz przyciągnąć swoich potencjalnych przyszłych klientów. Aby było to natomiast realne, wcale nie musisz pisać epopei. Wystarczy króciutki, ale rzeczowy poradnik czy kompendium wiedzy w pigułce na interesujący Twych odbiorców temat. Zawrzyj w postaci e-booka nawet jakieś 10 – 15, ale wartościowych stron.

 

 

Kalkulatory oszczędzania – jak z nich korzystać?

0

Oszczędzanie we współczesnym świecie jest jak najbardziej pożądanym nawykiem, bowiem w czasach, kiedy wszystko systematycznie drożeje, warto posiadać jakieś środki pieniężne odłożone na tak zwaną czarną godzinę. Niestety lokowanie funduszy dodatkowych w symbolicznej skarpecie wcale nie jest tak prostym zabiegiem, jak można byłoby przypuszczać. Przecież jest to częstokroć nie lada wyzwanie, gdyż niezbędne okazuje się uszczuplenie wydatków bieżących, odebranie sobie jakiejś przyjemności czy zrezygnowanie z jakichś konkretnych planów. Poza tym, nie każdy z natury jest ekonomistą, by mógł realnie oszacować i ustalić jednoznacznie, ile jest w stanie zaoszczędzić. Świetnym narzędziem dla chcących wyrobić w sobie przyzwyczajenie do oszczędzania, ale będących w tej kwestii kompletnymi laikami jest kalkulator oszczędności. O nim nieco więcej dowiecie się Państwo z poniższych fragmentów.

Ustaliłeś już, że redukować dotychczasowe sumy pieniężne wydawane regularnie miesiąc w miesiąc jak najbardziej chcesz, masz ustalony określony cel, na jaki odkładasz systematycznie grosz do grosza, ale masz problem ze zdecydowaniem się na wybraną metodę oszczędzania? Nie masz bladego pojęcia, w jakim czasie wyrobisz się z uzyskaniem całej zamierzonej kwoty? Nie musisz borykać się z tym dylematem samodzielnie! Po to powstały innowacyjne instrumenty kalkulacyjne, jakimi są szacujące oszczędności bezpośrednio za konsumenta – kalkulatory. Jest ich cała masa w sieci, na profesjonalnych serwisach poświęconych szeroko rozumianej ekonomii i gospodarności czy przedsiębiorczości. Ich celem jest umożliwienie użytkownikom sprawnego i wręcz błyskawicznego, bo za sprawą zaledwie kilku kliknięć myszką, przeliczania ile i w jakim okresie jesteśmy w stanie zaoszczędzić, konkretnie w naszej, indywidualnej sytuacji.

Korzystanie z kalkulatorów jest natomiast banalnie proste. Pozwalają one na skrupulatne oszacowanie prawdopodobnej kwoty pozyskanej z oszczędzania – tak oprocentowanego, jak i nieoprocentowanego. Jedyne, co musisz się pofatygować, to wpisać kilka niezbędnych danych, na jakie składają się między innymi takie informacje jak skala oprocentowania, podatek Belki, który jest naliczany od zysków kapitałowych w momencie wykorzystywania jako sposób oszczędzania standardowych lokat w instytucjach bankowych, a także przy zastosowaniu kont oszczędnościowych oraz równie popularnych funduszy inwestycyjnych. Wymagane w kalkulatorach dane to także określony przedział czasowy, w trakcie którego chcemy dokonać wpłaty oraz wysokość wpłaty miesięcznej. To wszystko. Co to daje w praktyce?

Oznacza to, że zamiast w ciemno podpisywać warunki określonej umowy w danym banku czy podobnej instytucji, proponującej na przykład lokatę czy fundusz inwestycyjny, my możemy na wstępie już ustalić, czy nam się to opłaca. Jest to także sposobność prostego porównania wszystkich aktualnych propozycji rynkowych, wybierając dokładnie tę jedną, która prezentuje z naszej perspektywy zdecydowanie najlepsze warunki współpracy, pozwalając nam jak najwięcej zaoszczędzić. Jesteśmy w stanie ocenić przewidywany zysk, nie bujamy w obłokach podając przypadkowe, wyssane z palca terminy uzyskania spodziewanych kwot oszczędności, a przy okazji oceniamy atrakcyjność produktów bankowych. Bez dwóch zdań warto zatem stwierdzić, iż kalkulatory oszczędnościowe jak najbardziej są pożyteczne oraz funkcjonalne zarówno z punktu widzenia kompletnych amatorów oszczędzania, jak również zaawansowanych przedsiębiorców, którzy korzystają z nich regularnie.

 

 

Pożyczka na oświadczenie, czyli sposób na szybkie pieniądze

0

Kiedy ubiegasz się o uzyskanie standardowego kredytu bankowego, musisz naprawdę niekiedy dwoić się i troić, aby otrzymać określony rodzaj kwoty, nawet kiedy nie jest ona szczególnie wysoka. Najbardziej kłopotliwe w tym wypadku okazuje się zobowiązanie do przyniesienia konsultantowi bankowemu szeregu rozmaitych, często wydających się wręcz zbytecznymi dokumentów. Jest to stos papierów, które stanowią przepustkę do rozważenia Twego wniosku o daną sumę pieniężną. Nie oznacza to jednakże, że tak się fatygując, na pewno pożyczkę otrzymasz. Wychodząc z kolei naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, znacznie bardziej korzystne warunki współpracy, na pewno oparte na dużym komforcie, proponują instytucje parabankowe, które są dzisiaj niesamowicie rozpowszechnione na rynku kredytowania.

Pożyczka na oświadczenie, czyli sposób na szybkie pieniądze

O dużym zainteresowaniu konsumentów właśnie podmiotami pozabankowymi świadczy w głównej mierze sposobność zaoszczędzenia czasu i ograniczenia fatygi załatwiania formalności do zupełnego minimum. Nowoczesna i mniej rygorystyczna działalność firm tej kategorii to wyjście o krok dalej. Zamiast zaświadczeń o dochodach regularnie wpływających z tytułu wykonywanej pracy na Twoje konto, wystarczająca do pozyskania pożyczki w danej wysokości będzie tylko i wyłącznie deklaracja dotycząca wysokości zarobków. Nikt natomiast nie będzie sprawdzał aż tak Twojej wiarygodności. Celem pożyczkodawców jest także znaczące odciążenie klienta, a przez to przyciągnięcie go do swojej firmy i zachęcenie do skorzystania z oferty. Nie musisz zatem udawać się do pracodawcy, męczyć pań w kadrach o wystawienie świstka na wagę złota, marnotrawiąc przy tym czas i energię. Przebrnięcie przez proces kredytowania jest w przypadku instytucji pozabankowych błyskawiczny. Jak to zatem działa w praktyce w takich podmiotach? Otóż złotym środkiem jest tak zwane oświadczenie. Stąd modne stały się pożyczki na owe oświadczenie, jakie wręczane są konsumentom wyłącznie po okazaniu dowodu osobistego.

W niej praktycznie nie jest potrzebne nic więcej, a zatem wysokość naszych realnych dochodów dla firm parabankowych nie jest ważna. Jedyne co, to masz spłacać kwotę, o której mowa i nic poza tym. By jednakże uniknąć sytuacji, że kredytobiorca będzie nieuczciwy i podkoloryzuje w celu wymuszenia większej sumy kwotę swych rzekomych zarobków, placówki pozabankowe proszą w formularzu o wpisanie w przypadku osób pracujących na podstawie umowy zlecenia czy o pracę nazwy firmy i pracodawcy, u którego są zatrudnieni. W każdej chwili mogą tam przedzwonić, by sprawdzić konsumenta, czy nie kłamie.

Ponadto instytucje te mają prawo do wglądu w nasz stan konta bankowego, a tym samym mogą prześledzić historię i zweryfikować czy nie oszukujemy. Sprawdzane w ten sposób są zarówno wysokości wypłat od pracodawcy, jak także nasze dane osobowe. Nie jest to natomiast czynione od tak, klient decydując się na wzięcie pożyczki na oświadczenie, z reguły w umowie o współpracy na tych zasadach, podpisuje pozwolenie na tego typu kontrolę.

 

 

ZOBACZ TEŻ