Im więcej masz zobowiązań na głowie, tym automatycznie większe prawdopodobieństwo, iż możesz pogubić się w rachunkach, nie dopilnować rozmaitych świadczeń, do płacenia których jesteś systematycznie zobligowany itd. Warto zatem rozważyć czy lepszym rozwiązaniem nie jest uporządkowanie finansów poprzez konsolidację chwilówek. Na czym ona polega, czy jest to zabieg realny i co zrobić, aby go urzeczywistnić? O tym wszystkim, szerzej w poniższych fragmentach artykułu. Zapraszamy do lektury.

Konsolidacja chwilówek – czy jest możliwa?

Pożyczek od ręki, czyli właśnie tak zwanych chwilówek, udzielają instytucje określane mianem podmiotów pozabankowych. By móc otrzymać takiego typu świadczenie wcale nie musimy wykazywać jakiejkolwiek zdolności finansowej, jak w przypadku tradycyjnego kredytu pieniężnego, który otrzymujemy w klasycznej instytucji bankowej. To bardzo wygodne rozwiązanie z wielu powodów. Po pierwsze, jeśli jesteśmy w nagłej potrzebie, możemy błyskawicznie zyskać szybki zastrzyk świeżej gotówki, a w konsekwencji tego w każdej chwili mamy sposobność wywiązania się z innych zobowiązań pieniężnych. Po drugie, nie wyklucza to z możliwości otrzymania wsparcia finansowego ludzi, którzy nie mają stałej, dobrze płatnej czy systematycznie wykonywanej pracy. Nie trzeba wykazywać, że kredyt da się spłacać, ani gromadzić sterty papierów i pokazywać a nawet wręcz udowadniać firmie, od której chce się pomoc finansową, na co konkretnie fundusze o jakie się staramy są nam potrzebne. Nie da się zatem ukryć, iż zalet chwilówki jest sporo i z perspektywy ludzi wygodnickich to naprawdę trafione rozwiązanie. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, że wzięcie kilku chwilówek jednocześnie – co jak najbardziej jest możliwe, sprawia, iż ludzie często gubią się w rachunkach, które mają do systematycznego uregulowania, znacząco na tym tracąc. Odsetki za nieterminowe spłaty czy zwłoki są po prostu w tych przypadkach horrendalne, dlatego jeżeli już staniesz przed koniecznością zaciągnięcia takowej pożyczki w instytucji parabankowej, obowiązkowo właściwie się zabezpiecz przed sytuacjami wyżej wspomnianymi. W przeciwnym razie narobisz sobie potężnych długów, a pożyczka będzie goniła pożyczkę i ostateczna kwota do zwrotu firmie, która wsparła Cię finansowo będzie gigantyczna.

Idealnym wariantem ochrony i polepszenia sytuacji osób zadłużonych jest nic innego jak konsolidacja chwilówek. Jest to od dawien dawna istniejąca opcja, ale nie wszyscy w ogóle są świadomi jej istnienia w ofercie instytucji parabankowych. Na czym ona polega w praktyce? Jest to nic innego, jak połączenie wszystkich posiadanych długów kredytowych czy pożyczkowych w jedno większe zobowiązanie. Tym samym, instytucja u której konsolidację realizujemy, pozwala na ustalanie kolejnych, nowych warunków wywiązywania się z tych płatności, przeważnie proponując klientowi korzystne dla niego wydłużenie czasu pożyczkowania. Co więcej, firmy częstokroć stawiają także na dodatkowe udogodnienie dla biorącego kredyt, polegającego na sposobności rozłożenia należności na raty. Ma to na celu uproszczenie dla klienta regulacji zadłużeń przez niego zaciągniętych. W rzeczywistości konsolidacja umożliwia również znaczące zredukowanie kosztów obsługi zobowiązania. Istnieją dwie popularne formy konsolidacyjne – wzięcie kredytu w banku na cel dowolny, a także skorzystanie z systemu pożyczek pozabankowych, w formie ratalnej.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here