środa, Czerwiec 23, 2021

Opisy kategorii w sklepie internetowym – zadbaj o swoją sprzedaż

0
Opisy kategorii w sklepie internetowym

Osoby, które postanowiły przenieść swój biznes do Internetu, a także te które chcą prowadzić go dwutorowo stają przed niemałym wyzwaniem. Mianowicie utworzenie sklepu w sieci nie jest takie proste jak mogłoby się początkowo wydawać. Poza stroną techniczną pozostaje jeszcze merytoryczna, którą koniecznie trzeba uzupełnić. Na co dokładnie należy zwrócić uwagę?

Opisy kategorii w sklepie internetowym – pierwsze kroki

Na początku należy dobrze przemyśleć jaki będzie układ strony, a także utworzyć kategorie produktów, które się tam znajdą. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia użytkownika, który będzie chciał jak najszybciej trafić na interesujący go produkt. Nie ma także wątpliwości co do tego, że taka kategoria powinna zostać właściwie opisana. Z technicznego punktu widzenia mowa tutaj o opisach kategorii w sklepie internetowym, które będą dla potencjalnego kupującego wskazówką. Jaką dokładnie? Otóż odpowiedzą mu one na najważniejsze pytania dotyczące produktów oferowanych w danej kategorii. Będzie on mógł bez trudu ustalić, czy właśnie tego typu przedmiotami będzie zainteresowany. Jeśli tak, to przejdzie do konkretnego asortymentu, a jeśli nie, to po prostu zmieni kategorię.

Opisy kategorii w sklepie internetowym a pozycja sklepu w wyszukiwarce

Kolejną kwestią, na którą już od samego początku powinno się zwracać uwagę przy tworzeniu sklepu internetowego jest to by był on odpowiednio dopasowany do algorytmów wyszukiwarek. Nikt nie chce przecież być na kolejnych stronach, jak może pojawiać się już na pierwszej. Nie jest bowiem tajemnicą, że to właśnie wyszukania na pierwszych stronach mają największe szanse przełożyć się na ostateczną sprzedaż produktów. Właśnie dlatego firmy takie jak https://copyexperts.pl/oferta/opisy-kategorii-w-sklepie-internetowym/  skupiają się na tworzeniu opisów kategorii w sklepie internetowym zgodnych nie tylko z oczekiwaniami potencjalnych kupujących, ale również algorytmu. Oczywiście można podjąć się tworzenia takich treści samodzielnie, lecz trzeba mieć świadomość tego, że muszą one być dostosowane do wszystkich wytycznych pod względem technicznym, jak i merytorycznym.  Tworzenie takich treści jest również dość pracochłonne, a osoby prowadzące własny biznes mają wiele innych rzeczy do zrobienia. Dlatego też poleca się profesjonalistów, którzy wykonają tę pracę.

Windy osobowe w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej

0
Windy osobowe w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej

Windy nazywane również dźwigami osobowymi to standardowe wyposażenie budynków wielokondygnacyjnych. Codziennie używa je wiele osób. Bez windy osobowej życie mieszkańców i funkcjonowanie pracowników w biurowcach byłoby poważnie utrudnione. Mobilność w budynkach liczących więcej niż cztery piętra jest bardzo duża. Dzięki windzie osobowej można szybko przemieszczać się pomiędzy kondygnacjami, oszczędzając cenny czas i energię fizyczną.

Dźwigi osobowe zwiększają funkcjonalność wysokich budynków

W wysokim budownictwie dźwigi osobowe ułatwiają życie pewnym kategoriom osób. Należą do nich niepełnosprawni, matki z dziećmi, seniorzy, osoby schorowane, które mają problemy ze swobodnym wchodzeniem i schodzeniem po schodach. Te kategorie szczególnie korzystają z udogodnień transportowych w budynku. Zaleca się dla sprawnego funkcjonowania wind przeprowadzanie okresowych przeglądów, serwisu i wymiany części w razie konieczności. Pozwoli to na zachowanie sprawnego działania mechanizmów dźwigowych. Najlepsze są części oryginalne albo uniwersalne zamienniki wysokiej jakości.

Komponenty do dźwigów osobowych – tylko najlepsza jakość

Każdy użytkownik windy osobowej, po pierwsze, powinien się czuć bezpiecznie podczas transportu. Żeby zapewnić wygodne i bezpieczne używanie windy zarządcy budynków powinni dbać o systematyczne przeglądy i konserwację urządzeń. Wszelkie odstępstwa od przewidzianych przepisowo terminów mogą doprowadzić do awarii dźwigu osobowego i innych problemów. Najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z firmą, która od lat specjalizuje się w obsłudze wind osobowych  http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-osobowe. Stała współpraca z takim partnerem jest najlepszą gwarancją na długofalowe i bezpieczne działanie wind. Części zamienne muszą być najlepszej jakości jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, zdrowiu i życiu użytkowników.

Komponenty dźwigowe od najlepszych producentów dostępne są tylko u firm świadczących usługi kompleksowo. Obejmują one nie tylko okresowe przeglądy, ale i serwis w ramach gwarancji i pogwarancyjny.

Budownictwo modułowe — zastosowanie i zalety

0
Budownictwo modułowe

Budownictwo modułowe to sposób wznoszenia budynków, który jest niezwykle popularny w krajach skandynawskich, Stanach Zjednoczonych oraz na zachodzie Europy. W Polsce, mimo stopniowego wzrostu rozwoju  nadal wiele osób ma znikomą wiedzę na temat tej technologii. Obecnie metodą tą wznoszone są nie tylko obiekty architektury tymczasowej, ale również trwałe budynki, jak np. obiekty użyteczności publicznej czy budynki mieszkalne. Dowiedz się, na czym polega budownictwo modułowe oraz jakie są jego zalety.

Sposoby wykorzystania budownictwa modułowego

Budownictwo modułowe kojarzy nam się zazwyczaj z kontenerami stawianymi w portach do załadunku i przewozu towarów. Dzisiejsza technologia ma z tym jednak niewiele wspólnego. Obecne metody pozwalają na wykorzystywanie prefabrykatów nie tylko do budowy obiektów komercyjnych, jakimi są pawilony handlowe, stacje benzynowe itp., ale również do wznoszenia szpitali, szkół, a nawet wielopiętrowych obiektów budowlanych. Dużą popularnością cieszą się również na placach budowy oraz wtedy, kiedy zachodzi potrzeba szybkiego wzniesienia pomieszczeń zastępczych np. w przypadku utraty dorobku w wyniku pożaru.

Z każdym rokiem  obserwujemy rozwój technologii budownictwa i poszukujemy coraz lepszych sposobów na to, by budować szybciej i tanio. Budownictwo modułowe ma na celu rozwiązanie tego problemu, gdyż wpływa nie tylko na cenę, ale również skraca czas realizacji, gdyż konstrukcja pozwala na szybkie połączenie elementów.

Czym jest budownictwo modułowe?

Technologia polega na wznoszeniu budynków z gotowych, wcześniej przygotowanych prefabrykatów przestrzennych. W przypadku budownictwa modułowego blisko 90% elementów powstaje w zakładzie produkcyjnym, a na placu budowy wykonuje się jedynie ich montaż. W fabryce realizowane są poszczególne moduły zawierające okna, drzwi, dach, a nawet instalacje. Wykończenie i wyposażenie modułu zależne jest od zamówionego przez nas standardu. Możliwe jest stworzenie modułów umożliwiających wzniesienie budynku wykończonego pod klucz.

Większość budynków modułowych powstaje z kontenerów budowlanych. Unowocześnienie technologiczne sprawia, że obiekty wznoszone tą metodą ciężko odróżnić od obiektów wznoszonych metodą tradycyjną.

Kontenery modułowe

Kontenery modułowe możemy podzielić na kilka typów, które różnią się od siebie zastosowaniem oraz wyposażeniem.  W zależności od sposobu przeznaczenia wyróżniamy kontenery:

 • Mieszkalne – umożliwiające zaspokajanie codziennych potrzeb, mogą to być również obiekty użyteczności publicznej,
 • Handlowe – wykorzystywane najczęściej jako biura,
 • Magazynowe – proste konstrukcje o dużej wytrzymałości, najczęściej wykorzystywane na placach budowy do przechowywania narzędzi i materiałów budowlanych oraz w portach,
 • Medyczne – zapewniające wsparcie medyczne w sytuacjach, które tego wymagają,
 • Sanitarne – służące zaspokajaniu potrzeb fizjologicznych oraz higienicznych, najczęściej podczas budowy lub imprez masowych,
 • Techniczne – zabudowa maszyn lub urządzeń, która ma chronić przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych oraz utrudnić dostęp osobom niepożądanym.
 • Ofertę różnego rodzaju kontenerów znajdziesz na stronie MJ Project Budownictwo modułowe – sprawdź więcej

Zalety budownictwa modułowego

Główną zaletą budownictwa modułowego, która sprawia, że technologia zyskuje na popularności, jest skrócony czas realizacji. Statystyki donoszą, że czas potrzebny na wzniesienie budynku tą metodą, może być nawet o 80% krótszy, niż w przypadku, kiedy zdecydowalibyśmy się na budownictwo tradycjonalne. Zazwyczaj domy stawiane są zaledwie w dwa miesiące, co mogłoby wydawać się niemożliwym. Opóźnień w realizacji nie powodują nawet warunki atmosferyczne i pory roku, gdyż rozpocząć budowę możemy nawet zimą.

Kolejnym niesamowicie ważnym aspektem jest cena. Zależna jest ona od ilości modułów, jednak i tak będzie zdecydowanie niższa. Wynika to przede wszystkim ze skróconego czasu realizacji prac oraz konieczności zaangażowania  mniejszej ilości ludzi. W przypadku budownictwa modułowego cała konstrukcja może zostać wzniesiona nawet w kilka dni.

Atutem bez wątpienia może okazać się również prosta rozbudowa obiektu. Stosowanie gotowych elementów pozwala na zaprojektowanie dowolnej wielkości budynku i swobodnego rozmieszczenia pomieszczeń. W razie konieczności możemy również szybko powiększyć budynek lub go zmniejszyć. Umożliwia to dodanie lub odjęcie konteneru. Co ciekawe, budynki modułowe możemy w każdej chwili przenieść w inne miejsce.

Wydawać by się mogło, że szybkość prac wpływa na jakość wznoszonego budynku, jednak jest to błędne rozumowanie. Prefabrykaty charakteryzują się wysoką jakością oraz precyzją wykonania, co zapewnia trwałość konstrukcji. Co więcej, moduły objęte są gwarancją producenta, a wszelkie uszczelki  naprawiane są na jego koszt. Zapewnia nam to przede wszystkim staranność wykonania.

Warunki budowy budynku modułowego nie są również tak restrykcyjne, jak w przypadku obiektów tradycyjnych. Prefabrykaty mogą być wznoszone nawet na trudnych terenach np. skalistych bądź podmokłych.

Przepis na przeprowadzkę doskonałą

0
Przepis na przeprowadzkę doskonałą

Przeprowadzka uważana jest przez wielu za jedną z najbardziej stresujących rzeczy w życiu. Niezależnie od tego czy ma się do spakowania mieszkanie pełne rzeczy należących do ogromnej rodziny czy skromną kawalerkę – może to spędzać sen z powiek. Kartony, folie bąbelkowe, wory czy walizki to aktualni sprzymierzeńcy. Przeprowadzka nie zdarza się na co dzień – warto więc do całej akcji pakowania się podejść z głową. 

Pozbywanie się zbędnych rzeczy

Być może pierwsza rada jest dosyć niespodziewana, jednak jest to niezmiernie ważna rzecz zanim zacznie się pakować swój dobytek. Segregacja i przejrzenie posiadanych rzeczy to podstawowy element każdej przeprowadzki. Po pierwsze, zyska się w nowej przestrzeni trochę miejsca, po drugie nie będzie się wozić niepotrzebnych przedmiotów. Mamy skłonność do kolekcjonowania rzeczy, które mogą się przydać później. Często jednak to “później” nie nadchodzi, albo jest to przy okazji kolejnej zmiany miejsca zamieszkania. Warto więc krytycznie przyjrzeć się swoim rzeczom. Minimalizm jest w modzie. Przy okazji ktoś może zrobić użytek z niepotrzebnych nam przedmiotów.

Segregacja podczas przeprowadzki

Nie warto pakować się na chybił trafił. Odpowiednie pakowanie pozwala zaoszczędzić miejsce oraz usprawnia rozpakowywanie. Najmniejsze elementy są zazwyczaj najgorsze – dlatego można pogrupować je w większych pojemnikach, które następnie są chowane do kartonu tak, by te najmniejsze rzeczy nie latały luźno. Pakowanie pomieszczeniami też ma swoje zalety. W przypadku rzeczy kuchennych, oprócz zabezpieczenia szkła gazetami, powinno się opisać odpowiednio kartony, aby nie uszkodzić niczego podczas transportu. Cięższe rzeczy powinny znajdować się na dnie, natomiast lżejsze u góry. Wszystkie ciężkie rzeczy razem to nie jest dobry pomysł – zarówno ciężej jest to przenieść jak i pudełko może nie dać rady utrzymać kilogramów. 

Czego unikać przy pakowaniu?

Należy przemyśleć, czego prawdopodobnie potrzebujemy na co dzień, aby nie szukać gorączkowo rzeczy w zapakowanych już kartonach. Może to zniweczyć wszelkie starania i dodatkowo napędzić stresu. Szczoteczka do zębów czy sztućce mogą przydać się jeszcze przed przeprowadzką i bezpośrednio po niej – już w nowym mieszkaniu. Na koniec warto zostawić sobie np. odkurzacz bądź środki czystości potrzebne do uprzątnięcia poprzedniego mieszkania. Jeśli trzeba rozkręcić meble – wszelkie części należy dokładnie pochować i oznaczyć, ponieważ przy rozpakowywaniu można już nie pamiętać do czego służyły. Przeprowadzka nie musi być najbardziej stresującą sytuacją o ile się dobrze ją zaplanuje i przeprowadzi.

Artykuł przygotowany przez https://transportplus.pl/

Kiedy powinniśmy skorzystać z usług adwokata?

0
Kiedy powinniśmy skorzystać z usług adwokata

Życie pisze różne scenariusze, a co za tym idzie, nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Już sama świadomość problemów prawnych, budzi nasz niepokój. Tymczasem nie ma się czego obawiać. Wystarczy tylko poszukać profesjonalnej pomocy, np. na stronie https://wieniawska.pl/.

Z jakim problemem udać się do adwokata?

Do adwokata możemy udać się, gdy czeka nas sprawa rozwodowa, podział majątku lub mamy problem z wyegzekwowaniem alimentów. Adwokat jest także specjalistą w sprawach karnych, które nie ograniczają się tylko do poważnych oskarżeń o zbrodnie. W praktyce adwokaci zajmują się zazwyczaj sprawami karnymi znacznie mniejszego kalibru jak np. posiadanie narkotyków, czy udział w bójce. Nie oznacza to jednak, że tego typu sprawy można bagatelizować. Często młodzieńczy wybryk może poważnie pokrzyżować dalsze plany życiowe, dlatego warto zapewnić takiej osobie profesjonalną pomoc prawną. Pomoże to bowiem znacznie zminimalizować skutki nieodpowiedzialnego zachowania. O pomoc prawną do adwokata mogą zwrócić się także przedsiębiorcy.

Ile kosztuje profesjonalna pomoc prawna?

Koszt pomocy prawnej jest uzależniony od stopnia skomplikowania sprawy. Na tę kwotę składa się nakład pracy adwokata: przygotowanie merytoryczne do sprawy, konieczność stawiania się na kolejnych terminach rozpraw oraz przygotowywanie pism i wniosków. Istnieje także możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej w określonych ustawą przypadkach, a także w ramach działalności pro bono.

Kompleksowa pomoc prawna  dla przedsiębiorców

Adwokat to nie tylko specjalista w dziedzinie prawa rodzinnego, czy karnego. To także kompetentne osoba, która pomoże w prowadzeniu działalności gospodarczej. Nie tylko udzieli wsparcia w sporze z nierzetelnym kontrahentem, ale może także poprowadzić negocjacje w imieniu mocodawcy lub sprawować bieżącą pieczę nad formalnościami, związanymi z prowadzeniem działalności. Dzięki temu żadna kontrola nie zakończy się orykrymi konsekwencjami, np. w postaci mandatu czy podatku karnego.

Skuter elektryczny – jednośladowiec wyprzedzający swoje czasy

0
Skuter elektryczny

Skuter elektryczny to pojazd, który łączy zalety tradycyjnych skuterów – na przykład zdolność szybkiego przemieszczania się po mieście, bez zwracania uwagi na korki – z ekologią. Jest to więc rozwiązanie niezwykle współczesne, dla klientów świadomych współczesnych czasów i ich problemów. Czy istnieją jednak, poza ekologią, oczywistym powodem dla których warto zakupić skuter elektryczny, inne cechy tego produktu, które przemawiają na korzyść nabycia takiego skutera? Wątpliwość ta rozwiana zostaje w dalszej części artykułu. 

Skuter elektryczny – dlaczego warto kupić?

Skuter elektryczny jest przede wszystkim tańszy niż spalinowy, jeżeli weźmiemy pod uwagę koszty eksploatacji. Pojazd tego typu, z baterią dobrej jakości pozwoli przejechać nawet 100 km za cenę 2 zł. Koszty naprawy takiego skutera  także nie są duże. Na niekorzyść elektrycznego jednośladowca nie może przemawiać także czas ładowania baterii, którą naładować można zazwyczaj – w solidnych modelach – bardzo szybko, nawet przez ledwie 4 godziny, po to, by móc pojechać na wyprawę o solidnej długości. To ponadto urządzenia niezwykle ciche. Rozpiętość cenowa produktów jest znacząca, można więc znaleźć produkt cenowo dopasowany do własnych potrzeb, a ceny rozpoczynają się najczęściej od 6500 zł. wzwyż, można szukać modeli w tej cenie: https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Skutery-elektryczne/108. Pamiętajmy, że koszty będą się zwracać. Warto wspomnieć także, że skutery elektryczne stają się po prostu modne. Pojazdy tego typu zdecydowanie zyskują na powszechności. Do tego stopnia, że właśnie w takie skutery inwestują zarówno firmy, jak i całe miasta, którym szczególnie zależy na poprawę jakości powietrza, w trosce o zdrowie mieszkańców. Skutery elektryczne można wynająć choćby we Wrocławiu, nie powinniśmy być także zdziwieni, jeśli okaże się, że takim jednośladowcem porusza się na przykład osoba, która dostarcza jedzenie.

Skuter elektryczny – jak wybrać?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, na co zwracalibyśmy uwagę, kupując także skuter spalinowy. Należy sprecyzować swoje potrzeby co do wielkości, wagi, rozstawienia osi, wielkości kół i mocy silnika urządzenia. Warto przemyśleć, czy potrzebny jest skuter jednoosobowy – mały i lekki, czy też większy model, mogący przewieść większą ilość osób. Rozstawienie osi i wielkość kół z kolei zdeterminuje to, jak zręcznie i sprawnie pojazd będzie przemieszczał się po ulicach (mniejsze rozstawienie) lub jak wielki będzie komfort jazdy (większe rozstawienie). Pozostaje jeszcze rozważyć moc skutera. Podstawowe modele mają moc w granicach 1,5-1,8 kW, co starcza do przemieszczania się z prędkością do 30 km/h. Czy taka prędkość nas satysfakcjonuje? O tym musimy zdecydować sami. Poza tym należy również wziąć pod uwagę kwestie charakterystyczne już tylko dla skutera tego typu, czyli zasięg oraz rodzaj akumulatora. W tym celu trzeba przemyśleć długość podróży, których się podejmujemy. Tańsze modele przejadą na jednym ładowaniu do 60 km, droższe grubo ponad sto. Jeśli chodzi o kwestię akumulatora  – upraszczając, do wyboru mamy akumulator ołowiowy (tańszy) oraz litowo-jonowy (droższy). Pierwszy z akumulatorów jest cięższy, przez co skraca zasięg pojazdu, nadaje się jednak dla tych, którzy cenią sobie szybkość ładowania i obsługi skutera. Drugi typ odwrotnie.

Skuter elektryczny posiada, jak widać, wiele zalet, a wybór produktu nie jest wcale taki trudny – lista kwestii, na które należy zwrócić uwagę, jest w zasadzie krótka i jasno sprecyzowana. Jeżeli szukamy więc skutera, warto rozważyć model, który nie tyle podąża za współczesnymi czasami i trendami, ale znacząco je wyprzedza.

Rozliczenie PIT – jak wypełnić PIT-36 i PIT-37

0
Rozliczenie PIT

30 kwietnia 2021 roku upływa termin rozliczenia rocznego dla większości podatników. W tym czasie swojej zeznanie złożyć powinny zarówno osoby zatrudnione na umowę o pracę, o dzieło, zlecenie, jak również te prowadzące działalność gospodarczą. 

 1. Czy Urząd Skarbowy może cię rozliczyć?
 2. PIT-37 online – jak go wypełnić?
 3. Co w przypadku PIT-36?

Czy Urząd Skarbowy może cię rozliczyć?

Jeszcze dwa lata temu w ramach wniosku o sporządzenie zeznania podatkowego PIT-WZ można było poprosić o rozliczenie PIT przez Urząd Skarbowy. Obecnie taka usługa nie jest już dostępna. Analogicznym rozwiązaniem jest jednak dostępny dla wszystkich podatników rozliczających się w ramach PIT-37 program Twój e-PIT. Jest to rozwiązanie udostępnione w ramach działań Ministerstwa Finansów. Na podstawie deklaracji złożonych przez pracodawców w formie PIT-11 MF przygotowuje gotowe PITy, które można jedynie zatwierdzić na portalu podatki.gov.pl i tym samym zrealizować obowiązek zeznania rocznego. Rozwiązanie to sprawdza się jednak wyłącznie w przypadku osób, które mają jednego pracodawcę i nie korzystają z ulg i odliczeń od podatku. Jeśli masz kilka różnych PITów od różnych pracodawców lub chcesz skorzystać z określonego rodzaju ulgi, musisz PIT wypełnić samodzielnie. Są jednak programy, które pomagają w tym zadaniu.

jak wypełnić PIT-36 i PIT-37

PIT-37 online – jak go wypełnić?

Program do PIT 37 online to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ pozwala ono na import danych z dokumentów znajdujących się na portalu podatki.gov.pl. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na przepisywanie jeszcze raz tych samych danych. Znika również ryzyko, że podczas przepisywania popełnisz błąd, w efekcie którego twoje zeznanie nie będzie prawidłowe. Korzystanie z programów online do rozliczania PIT-37 ma jednak zdecydowanie więcej plusów. Przede wszystkim program samodzielnie dokonuje obliczeń na podstawie danych wprowadzonych przez podatnika (samodzielnie lub zaimportowanych z usługi Twój e-PIT). Do zera więc zostaje zminimalizowane ryzyko pojawienia się błędów wynikających z pomyłek w obliczeniach. Ponadto, program kontroluje, czy wszystkie niezbędne, wymagane pola zostały uzupełnione. Niestety często zdarza się, że podatnicy wysyłają np. PIT-37 bez podpisu. W programie online jest to niemożliwe. Ułatwieniem jest również możliwość bezpośredniej wysyłki formularza z programu do właściwego US. Wysyłka elektroniczną zamiast papierowej nie tylko jest wygodniejsza, lecz także skraca na przykład czas oczekiwania na ewentualny zwrot nadpłaconego podatku. W ramach pracy z programem skorzystać można ze wszystkich dostępnych dla podatników ulgi i odliczeń, program sam sugeruje, który załącznik jest potrzebny do uzyskania konkretnego odliczenia od podatku.

Co w przypadku PIT-36?

Program PIT 36 online to bezcenne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców. Nie wszyscy korzystają z usług profesjonalnych biur księgowych. Spora część osób prowadzących samodzielną działalność gospodarczą rozlicza się bez takiego wsparcia. Program PIT online znacznie skraca czas, który trzeba poświęcić na to zadanie, tym bardziej że podatnicy z tej kategorii nie mogą liczyć na gotowe formularze, które dostępne są dla płatników PIT-37. W programie online do PIT-36 także większość pracy polega jedynie na wpisaniu podstawowych danych: przychodu i kosztów jego uzyskania, a także informacji o zaliczkach na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Obliczeń program dokonuje automatycznie, po raz kolejny eliminując ryzyko popełnienia błędu przez osobę rozliczającą. Podobnie jak w przypadku PIT 37 online dla podatnika w programie dostępne są wszystkie odpowiednie załączniki. Plusem jest także możliwość wczytania dokumentu z Twój e-PIT, w przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą, ale uzyskują przychody również w ramach umowy o pracę, dzieło czy zlecenie.

Jak wybrać odpowiednią kasę fiskalną?

0
Jak wybrać odpowiednią kasę fiskalną

Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na sprzedaż stacjonarną, musi zainwestować w odpowiednią kasę fiskalną. Na polskim rynku możemy znaleźć bogaty wybór tego rodzaju urządzeń, więc właściciele firm w wielu przypadkach mają problem z dokonaniem odpowiedniego wyboru.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zwrócić uwagę na wiele istotnych parametrów, które są bardzo ważne dla charakteru prowadzonej działalności gospodarczej.

Czym powinna charakteryzować się wysokiej klasy kasa fiskalna?

Wybierając odpowiedni model kasy fiskalnej w Lublinie, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, elementy eksploatacyjne oraz konstrukcyjne. Cechy, którymi powinna charakteryzować się wysokiej klasy kasa fiskalna to:

 • duży wyświetlacz,
 • odpowiedni rozmiar urządzenia,
 • szybkość drukowania,
 • dobra wytrzymałość,
 • długi czas pracy na baterii,
 • możliwość podłączenia z dodatkowymi urządzeniami
 • oraz obsługa kart rabatowych.

Jaką kasę fiskalną w Lublinie najlepiej wybrać?

Decydując się na zakup kasy fiskalnej w Lublinie, należy przede wszystkim dopasować ją do wielkości prowadzonego biznesu. Trzeba wziąć pod uwagę to, ile codziennie będzie drukowanych paragonów, ile asortymentu trzeba wprowadzić do urządzenia oraz kto będzie odpowiedzialny za obsługę.

Jeżeli prowadzimy mały biznes i wystawiamy tylko kilka paragonów dziennie, to w zupełności wystarczy nam najmniejszy model, taniej kasy fiskalnej. Natomiast w przypadku gdy prowadzimy biznes na szeroką skalę i obsługujemy codziennie setki klientów, to musimy postawić na kasę fiskalną, którą można zintegrować z komputerem, drukarką i wagą. W niektórych przypadkach pomocne okazuje się także podłączenie kasy do smartfona, dzięki czemu można ją obsługiwać z telefonu komórkowego.

Gdzie w Lublinie zakupić wysokiej klasy kasę fiskalną?

Nowoczesne kasy fiskalne umożliwiające rejestracje sprzedaży można znaleźć na stronie: https://alfasystem.com.pl/12-kasy-fiskalne. Dostępne są modele proste, idealnie pasujące do każdej branży, ale także rozbudowane, z eleganckim wykończeniem, które świetnie sprawdzają się gabinetach lekarskich czy kancelariach prawniczych.

Największe zalety, jakie posiadają kasy fiskalne dostępne w Lubelskiej firmie Alfa System to wysoka wydajność, bezprzewodowa komunikacja oraz wytrzymała konstrukcja. Urządzenia są bardzo proste w obsłudze i posiadają dodatkowe udogodnienia, które ułatwiają codzienną pracę.

Czym jest serwatka?

0
Czym jest serwatka

Serwatka to ciecz, powstająca po całkowitym ścięciu się mleka krowiego, czyli podczas wyrobów sera. Serwatka jest półprzezroczysta, dość klarowna. Chociaż do tej pory traktowana jest jako produkt uboczny, zawiera sporo wartości odżywczych, dlatego też odnajduje się w coraz to nowych produktach – paszy, jako surowiec do produkcji laktozy, czy odżywek białkowych.

Jak smakuje?

Serwatka to płyn, który nie przypomina mleka. W porównaniu do mleka ma cytrynowożółtą barwę, jest wodnista, ale w smaku jest kremowa i lekko kwaśna. Dla większości ma świeży, orzeźwiający smak.

Serwatka – witaminy i właściwości odżywcze

Jak już wskazaliśmy powyżej, to efekt uboczny przy produkcji przetworów mlecznych. Jest mniej kaloryczna niż mleko, zawiera też znacznie mniej ilości białka. Nie oznacza to, że jest produktem całkowicie obojętnym dla naszego organizmu. Jest świetnym źródłem fosforu, wapnia, i witaminy B2, jak również innych witamin i minerałów takich jak witamina A, witaminy z grupy B i witamina C oraz cynk, jod, magnez, potas, sód, selen i żelazo. Najcenniejsze są jednak związki tworzące białko serwatkowe – laktoferyna, laktoglobulina, immunoglobulina oraz glikomakropeptyda. Chociaż ich stężenie jest niskie, mają kluczową rolę dla funkcjonowania naszego organizmu.

Wykorzystanie serwatki w kuchni

Kwaśna w smaku serwatka idealnie sprawdzi się przy zakwaszaniu sosów i zup takich jak żurek, barszcz, botwinka. Przyda się również w domowej piekarni – przy pieczeniu chleba lub pizzy, ponieważ ciasto z dodatkiem serwatki nabierze niespotykanej konsystencji i indywidualnego, kwaskowatego smaku. Sprawdzi się również jako orzeźwiający napój lub dodatek do mleczno-owocowych koktajli.

Serwatka w proszku

Chociaż zawiera sporo wartości odżywczych, jest produktem rzadko spotykanym i trudnodostępnym. Dlatego producenci między innymi OSM Krasnystaw w swoich produktach mają serwatkę w proszku https://www.krasnystaw.eu/produkty/produkty-w-proszku/serwatka-w-proszku. Sproszkowany produkt jest wygodny w użyciu, ponieważ można ją długo przechowywać, a przy tym zachowuje swoje cenne składniki.

Obniża cholesterol, usuwa toksyny z organizmu, a także działa profilaktycznie, osłaniając żołądek i jelita, dlatego warto ją włączyć do naszej diety.

W jaki sposób dokonać wyboru pokrycia dachowego?

0
W jaki sposób dokonać wyboru pokrycia dachowego

Wybór pokrycia dachowego z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Podjęcie ostatecznej decyzji powinno być odpowiednio przemyślane, w końcu jest to inwestycja, która towarzyszy nam przez długi okres czasu. Jakie rodzaje pokryć dachowych możemy wyróżnić? W jaki sposób dobrać pokrycie dachowe do kształtu konstrukcji? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Rodzaje pokryć dachowych- jakie możemy wyróżnić?

Istnieje wiele rodzajów pokryć dachowych, jednak dla laików w kwestii budownictwa, różnią się one jedynie wyglądem i ceną. Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się blachodachówki. Są one produkowane z blachy aluminiowej bądź stalowej, często posiadają podwójne wzmocnienie. Charakteryzują się tym, że są stosunkowo lekkie, a ich utrzymanie w czystości nie jest problematyczne. Pokrycia bitumiczne uważane są za niezwykle uniwersalne. Dlaczego? Otóż są elastyczne, a dodatkowo prezentują się ciekawie. Istnieją także przezroczyste pokrycia, które wytwarzane są z tworzyw sztucznych. Są one bardzo lekkie, jednakże z reguły wykorzystywane są tylko do tarasów, altanek lub gospodarczych budynków. Pokryciem dachowym jest także papa- jest to jednak najczęściej warstwa pod główne pokrycie. Wysokiej jakości pokrycia dachowe znaleźć można na stronie http://dachserwis.com/.

W jaki sposób dobrać pokrycie dachowe do kształtu konstrukcji?

Teoretycznie w tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń, bowiem większość pokryć może być zastosowana na każdym dachu. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest to atrakcyjne finansowo. Im bardziej rozbudowana jest konstrukcja, tym więcej zapłacimy za poszczególne pokrycia dachowe. Jeśli nasz dach składa się z wielu załamań, wówczas warto zdecydować się na pokrycia małoformatowe. Mogą to być chociażby dachówki ceramiczne bądź betonowe. W przypadku budynków z płaskim dachem najlepszym rozwiązaniem wydają się być pokrycia wielkoformatowe. Dzięki temu strata materiałów będzie niewielka.

ZOBACZ TEŻ