Bezpieczne inwestycje z pewnym zyskiem

Czym jest bezpieczne inwestowanie? W co warto inwestować w obecnej sytuacji ekonomicznej? Jakie inwestycje nie mają przyszłości? Czy warto inwestować w złoto?

Wiele osób nie oszczędza, lecz konsumuje wszystkie środki. Umiejętne inwestowanie daje możliwość zwiększania domowego czy firmowego budżetu i bogacenia się. Warto wiedzieć w co inwestować, by uzyskać dobre rezultaty. Świat się zmienia i to, co było dla inwestorów opłacalne kiedyś dziś już takie nie jest. Oczywiście nie ma w pełni bezpiecznych inwestycji, jednak jest kilka sposobów bezpiecznego inwestowania, w którym ryzyko jest niskie.

Czym jest bezpieczne inwestowanie?

Bezpieczne inwestowanie to pomysł na inwestycje długoterminowe, a więc dla inwestorów oczekujących stopniowego wzrostu wartości kapitału. Osoby, które myślą o większym zysku niż ten z lokaty czy obligacji powinni inwestować w fizyczne kruszce lub nieruchomości na wynajem. A ci, którzy nie chcą zamrażać swojego kapitału na długo powinni pomyśleć o obligacjach skarbowych lub lokatach bankowych.

W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach warto inwestować przede wszystkim w: nowe technologie, kryptowaluty, kruszce, nieruchomości, akcje firm notowanych na giełdzie oraz obligacje skarbowe. Ryzyko jest różne – tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak w 100% bezpieczne inwestowanie z pewnym zyskiem. Każda inwestycja niesie ze sobą jakieś ryzyko.

Bezpieczne inwestycje w złoto i srebro

Jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania jest inwestycja w zakup fizycznych kruszców, w tym przede wszystkim złota i srebra inwestycyjnego w formie sztabek i monet bulionowych. Jest to inwestycja dla osób myślących długofalowo. Jest to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej opłacalnych form lokowania kapitału. Nie jest to na pewno inwestycja krótkoterminowa – wartość złota i srebra wzrasta w dłuższym okresie. W ciągu 15 ostatnich lat złoto potroiło swoją wartość. Jego kurs umacnia się w niepewnych czasach. Wartość srebra także rośnie z roku na rok.

Bezpieczne inwestycje w nieruchomości

Niezmienne warto jest inwestować w nieruchomości. Jest to jednak sposób dla zamożniejszych i doświadczonych inwestorów. Okazuje się, że opłaca się kupować mieszkania w dobrych lokalizacjach – stopa zwrotu z wynajmu jest dość wysoka. Oprócz opłat z tytułu najmu inwestor zyskuje wzrost ceny nieruchomości w dłuższym czasie.

A co z kryptowalutami? Od zeszłego roku Bitcoin oraz Ethereum odnotowały ogromne wzrosty. Jest to zatem bardzo dobra inwestycja, jednak nie wiadomo kiedy dobra passa się skończy. Należy liczyć się z tym, że duże wzrosty spowodują, że ceny kryptowalut zaczną równie szybko spadać.

Czy warto w tym roku inwestować w lokaty, fundusze obligacji i obligacje skarbowe? Z uwagi na inflację oraz niskie stopy procentowe raczej nie. W przyszłym roku i kolejnych latach w związku z rosnącymi stopami procentowymi raczej też nie – taka inwestycja może przynieść stratę.

Poradnik na temat bezpiecznego inwestowania można znaleźć na stronie: https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/poradnik-inwestora-lista/bezpieczne-inwestycje.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here