Budowa dachu

Dach to zwieńczenie bryły budynku. Jest to jeden z tych etapów, który będzie przybliżał do zakończenia budowy domu. Tak, do wykonania pozostanie jeszcze wiele prac, ale położenie dachu jest traktowane niemalże symbolicznie. O czym należy wiedzieć, jeżeli chodzi o budowę dachu? Oto kilka najważniejszych informacji.

Projekt dachu

Tak, dachy Warszawa są bardzo ważne, ale nie powstaną one dopóki nie będzie głównego projektu budynku. Tak, to właśnie wtedy powstaje koncepcja, która odnosi się nie tylko do budynku, ale również do samego dachu. Jak będzie wyglądać konstrukcja? Z czego dach zostanie wykonany? Czy będzie on płaski? Czy też wręcz odwrotnie. Projekt musi odpowiedzieć na wszystkie pytania. Całościowy projekt musi odpowiadać na wszystkie pytania, aby w przyszłości nie powstały żadne niejasności. Z gotowym projektem można udać się do firmy, np. do https://www.dachkowalscy.pl/, która to podejmie się wykonania pozostałych czynności, czyli fizycznego wykonania dachu.

Budowa dachu – poszczególne etapy

Może i nikt sam nie podejmie się budowania dachu, ale warto wiedzieć, z jakich poszczególnych etapów składa się budowa dachu. Oto one:

  • budowa więźby dachowej,
  • foliowanie lub deskowanie,
  • łacenie,
  • rynny, pas nadrynnowy, okap dachu, okna dachowe,
  • układanie pokrycia dachowego,
  • ocieplenie poddasza.

Wszystko jest opisane w wielkim skrócie. Należy jednak liczyć się z tym, że wzniesienie dachu to proces, który trwa. Nigdy nie będzie mowy o tym, że dach powstanie w jeden lub dwa dni. Wszystko też zależne jest od panujących warunków atmosferycznych na dworze.

Cena budowy dachu

Mówi się, że stolarka okienna i drzwiowa to najdroższe elementy. Tylko że i dach jest w stanie dorównać im ceną. Pod uwagę bierze się dokładnie całą powierzchnię dachu. Na wysokość ceny wpływa także m.in. rodzaj drewna, który zostanie użyty do wykonania więźby dachowej, czy też rodzaj pokrycia dachowego. Szacuje się, że za jeden m2 można zapłacić od 150 do 300 zł. Aczkolwiek, dużo zależne jest od tego, z jaką firmą ma się dokładnie do czynienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here