Co warto wiedzieć przed zakupem skrzyniopalet

Dla większości branż podstawowym sprzętem przeznaczonym do przechowywania różnych przedmiotów będą właśnie kisteny plastikowe. Jest to takie sprytne połączenie skrzyni i palet, będące praktycznym narzędziem, bardzo często występującym w różnego rodzaju zakładach i fabrykach, ale też i na magazynach.

Do czego służą kisteny?

Są to jedne z bardziej podstawowych nośników ładunkowych. W chwili obecnej uchodzą za fundamentalny element przestrzeni logistycznej, bez którego wiele procesów logistycznych nie mogłoby być realizowanych w sposób efektywny.

Ogólnie rzecz biorąc kisteny umożliwiają składowanie towarów. Jednocześnie tworzą dla tych towarów barierę ochronną i zabezpieczają je przed uszkodzeniami.

Z czego wykonuje się skrzyniopalety?

W odniesieniu do sposobu wykonania wyróżnia się aż trzy klasyczne rodzaje skrzyniopalet. Największą popularność udało się uzyskać kistenom plastikowym, które są wykorzystywane w różnych branżach, ale przede wszystkim w branży spożywczej.

Skrzyniopalety drewniane mogą natomiast bardzo dobrze poradzić sobie z magazynowaniem różnego rodzaju towarów i przechowywaniem ich w zamkniętych obiektach, podczas gdy metalowe skrzyniopalety są na ogół stosowane tam, gdzie wymagane jest użycie jak najbardziej wytrzymałej konstrukcji.

Jakie są standardowe wymiary skrzyniopalety?

Kisteny przeważnie są produkowane (i zarazem kupowane) w jednym z dwóch podstawowych dla nich rozmiarów. Takim standardem będą więc skrzyniopaleta wymiary 1200 x 1000 mm albo ewentualnie 1200 x 800 mm.

Oczywiście zawsze istnieje jednak możliwość przygotowania skrzyniopalety o indywidualnie dobranych wymiarach, czyli tej szerszej bądź np. nieco krótszej. Do określonych powyżej parametrów trzeba jeszcze dodać wysokość, dostosowaną do wysokości towarów, jakie chce się składować i zabezpieczać.

Czy Skrzyniopalety składane to dobry wybór?

Konstrukcje skrzyniopalet mogą być natomiast pełne lub składane. Te pierwsze zwykle są nieco tańsze, ale wynika to jednak z ich niższej praktyczności.

Za sprawą skrzyniopalet składanych uzyskuje się natomiast użyteczne pojemniki, które w momencie, gdy nie będą potrzebne, zawsze można złożyć. Pozwala to na dużą oszczędność miejsca i wpływa na lepsze wykorzystanie posiadanej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here