Czym jest worek sztauerski

Czym są woki sztauerskie? To nic innego jak specjalne poduszki powietrze stosowane do zabezpieczania ładunku w czasie transportu. Dzięki nim ładunki nie przemieszczają się w ładowni w czasie transportu, co znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia ładunku.

Czym są worki sztauerskie?

Worek sztauerski to praktyczne, bezpieczne, a przy tym stosunkowo niedrogie rozwiązanie, umożliwiające zabezpieczenie towaru w czasie transportu. Zastosowanie takich worków jest naprawdę bardzo proste i polega na umieszczeniu ich w pustych miejscach pomiędzy ładunkami.

Worki sztauerskie (często określane również jako poduszki powietrzne do transportu) to nie tylko jeden z najtańszych, ale także i najprostszych sposobów na zabezpieczenie ładunku w czasie transportu. Woreczki przede wszystkim amortyzują wstrząsu i wibracje, które mogą być bardzo szkodliwe dla wielu towarów.

Poduszki sztauerskie dostępne są w dwóch rodzajach – wykonane z papieru lub polietylenu.

Jak korzystać z worków sztauerskich?

Jak zastosować worek sztauerski? To bardzo proste. Wystarczy umieścić go w pomiędzy ładunkami, a następnie wypełnić sprężonym powietrzem. Cała procedura trwa zaledwie kilka, maksymalnie kilkanaście sekund, za to pozwoli skutecznie zabezpieczyć towar przed przemieszczaniem się po przestrzeni ładunkowej. Dużym autem poduszek sztauerskich niewątpliwie jest to, że w łatwy sposób po na pompowaniu będą dopasowywały się do przestrzeni ładunkowej.

Dlaczego warto stosować worki sztauerskie?

Nic tak dobrze, jak worek sztauerski nie ochroni ładunku przed uszkodzeniami i zniszczeniami, które mogą być spowodowane przez wstrząsy i wibracje. Co ważne, znaczna część z nich może być wykorzystana wielokrotnie, co bez wątpienia jest nie bez znaczenia przy wyborze sposoby zabezpieczania towaru.

Zastosowanie worków jest bardzo proste, napompowanie trwa zaledwie kilka sekund, co pozwoli na skrócenie czasu załadunki i rozładunku (inne sposoby zabezpieczania ładunków są zdecydowanie bardziej czasochłonne).
Worki sztauerskie to produkty niezwykle wytrzymałe, choć na takie nie wyglądają. Są w stanie wytrzymać bardzo duże naciski, najlepsze modele radzą sobie nawet z 30. tonami. Worki odporne są nie tylko na duże naciski, ale i na zmienne warunki atmosferyczne. Nie niszczy ich wilgoć, mogą być użytkowane także w szerokim zakresie temperatur (od -25°C do 65°C).

Poduszki sztauerskie dostępne są w różnych wymiarach, dzięki czemu z łatwością ich rozmiar można dopasować do indywidualnych potrzeb i charaktery zabezpieczanego towaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here