Dlaczego internetowe kursy maturalne są bardziej efektywne niż stacjonarne

Przydatnych pomocy edukacyjnych dla przyszłych maturzystów zdecydowanie nie brakuje. W księgarniach, w bibliotekach, ale też w Internecie znajdziesz sporo ćwiczeń, zadań i wyjaśnień. Ostatnio popularne stały się też kursy maturalne online i to nie tylko ze względu na trudne czasy pandemii. Opcja nauki zdalnej doceniana jest zarówno przez uczniów, jak i ich rodziców. Przekonaj się więc, dlaczego to również dla Ciebie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Ile zapłacisz za korepetycje, a ile za kurs online?

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że na nauce nie należy oszczędzać, a inwestycja w przyszłość dzieci jest bardzo istotna. Dlatego, kiedy dziecko nie odnosi sukcesów w szkole, rodzice zaczynają szukać pomocy u korepetytora. Indywidualne spotkania wiążą się jednak ze sporym nakładem finansowym, a do matury przecież konieczne jest przepracowanie całkiem sporej partii materiału. Jak można więc obniżyć takie koszty, zapewniając dziecku nadal dostęp do optymalnych narzędzi i doświadczonego korepetytora?

Być może dobrym wyborem będą wygodne internetowe kursy maturalne, z których coraz częściej korzystają uczniowie i rodzice. Na takim kursie uczeń ma dostęp do obszernych, dobrze wytłumaczonych zagadnień, ćwiczeń oraz odpowiedzi. Możesz wybrać mniejszy zakres materiału, albo uzyskać dostęp kompleksowej wiedzy. Np. kurs maturalny z biologii może dotyczyć tylko zagadnień związanych z metabolizmem, ale znajdziesz i taki kurs, jak „Biologia pod klucz”, gdzie omówione będą dosłownie wszystkie tematy do matury.

Kiedy znajdziesz czas na dodatkowe zajęcia?

To chyba największy atut nie tylko kursów maturalnych online, ale każdych zajęć, prowadzonych w formie zdalnej. Uczeń sam może zdecydować, kiedy odtworzy materiał i wykona zadania. To ogromna zaleta, doceniana także przez rodziców, ponieważ zwalnia z obowiązku dowożenia dziecka na zajęcia, odbywające się na drugim końcu miasta. Dziecko uczy się we własnym pokoju i nie musi rezygnować np. z obiadu, by zdążyć na zajęcia.

O wiele lepszym pomysłem jest więc zapisanie dziecka na kurs online, organizowany przez doświadczonych nauczycieli, jak np. na stronie DawidUczy.pl. Tam znajdziesz np. kurs maturalny z chemii czy z biologii, który dziecko odtworzy wygodnie w domu, w podróży, czy podczas wizyty u babci. Wystarczy przecież dostęp do Internetu i urządzenia mobilnego. Na plus przekłada się też możliwość kilkukrotnego odtwarzania poszczególnych lekcji, dzięki czemu kurs przyda się też do szybkich powtórek na krótko przed maturą.

Kiedy Twoje dziecko chętniej usiądzie do zadań?

Zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne spotkania organizowane są przez korepetytorów w konkretnych godzinach. Często jest to późny wieczór, kiedy dzieci są już zmęczone i niekoniecznie chętne do przyswajania jeszcze kolejnej partii materiału. Wcale nie jest też korzystniej, jeśli korepetycje odbywają się bezpośrednio po zajęciach szkolnych. Dzieci nie mają, jak złapać oddechu, zjeść obiadu czy odpocząć. Są więc złe, że po ciężkim dniu, trzeba jeszcze odrobić zadania domowe, a przez to ich motywacja spada niemal do zera.

Tutaj znowu korepetycje online sprawdzają się znacznie lepiej. Uczeń sam zdecyduje, kiedy odtworzy film i usiądzie do zadań. Może będzie to niedzielny poranek albo dzień, kiedy w szkole odbyło się mniej lekcji? Pamiętaj, że celem nie jest by dziecko uczestniczyło w zajęciach, tylko by zrozumiało dany materiał, dlatego jego nastawienie, nastrój, ale i poziom koncentracji jest tutaj niezwykle istotny.

Do czego zapewniasz dziecku dostęp poprzez kursy online?

Kursy online mają różną strukturę i mogą zawierać albo część teoretyczną z wytłumaczeniem poszczególnych zagadnień, albo część praktyczną z opracowanymi zadaniami maturalnymi. Najczęściej kursy składają się z obydwóch tych części, dzięki czemu uczeń może sprawdzić na ile zrozumiał i przyswoił omówiony materiał.

Na stronie pod adresem domenowym DawidUczy.pl uczniowie oprócz zadań i kursów znajdą jeszcze arkusze maturalne z chemii czy z biologii. Obowiązkowo należy z nich korzystać, by przekonać się, jakie zadania opracowane były w poprzednich latach. To dobry trening, ale i świetna okazja na zweryfikowanie poziomu przygotowania do matury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here