Dlaczego warto wybrać telewizję 4K

Szukasz najlepszej jakości rozrywki w Wielkopolsce? Nie wystarcza ci zwykła telewizja? Poznań ma dla ciebie interesującą alternatywę: telewizję 4K! Poznański dostawca telewizji INEA wprowadził do swojej oferty opcję, która już dziś pozwala Polakom na doświadczanie rozrywkowej technologii przyszłości.

Co to jest 4K?

4K to nazwa standardu rozdzielczości obrazu kinowego (i telewizyjnego), nowszy odpowiednik HD. Sama nazwa jest alternatywnym sposobem zapisu 4000, a to właśnie ilość pikseli, jaka w przybliżeniu mieści się na szerokości obrazu w tej rozdzielczości (dokładnie jest to 3840 pikseli dla standardu telewizyjnego i 4096 dla standardu kinowego). Przy 2160 pikselach mieszczących się na wysokości daje to łącznie 8 milionów pikseli na każdej klatce, czyli czterokrotnie więcej niż w przypadku rozdzielczości HD.

4K w Poznaniu

Ale czy w takiej jakości dostępna już jest telewizja? Poznań znalazł odpowiedź. Co prawda nie emituje się jeszcze programów w jakości 4K, ale dzięki odpowiednim modemom możliwe jest przeskalowanie obrazu z HD do 4K. Czyli nawet, jeśli materiał nie został zrealizowany i wysłany w tej jakości, obróbka cyfrowa pozwoli na wyświetlenie go właśnie w 4K. Będzie on praktycznie nie do odróżnienia od materiału oryginalnie przygotowanego jako 4K.

Innym atutem technologii 4K jest zmniejszenie zalecanej odległości od telewizora o połowę. Oznacza to, że jeśli przy dużym ekranie wcześniej należało zachować odległość np. 3 metrów, by piksele nie były widoczne gołym okiem, przy 4K odległość ta wynosi tylko 1,5 metra. A zatem można sobie pozwolić na wstawienie większego telewizora nawet do mniejszego pokoju. Pozwoli to na bardziej dowolną aranżację przestrzeni w domu.

Poza tym za rozwojem jakości obrazu telewizyjnego idą też inne nowinki. To już nie jest wcześniej znana nam telewizja. Poznań dzięki operatorowi INEA i ich modemom 4K może pozwolić sobie na dowolne pauzowanie, powtarzanie, nagrywanie, przewijanie oglądanego materiału, co znacząco zwiększa komfort telewizyjnej rozrywki. Oby niedługo oferta została rozszerzona na inne miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here