Kim jest broker usług kurierskich

Broker w branży kurierskiej to firma, która pośredniczy w świadczeniu usług kurierskich. W swojej działalności zrzesza oferty funkcjonujących już na rynku przewoźników. Zapewnia tym samym klientom możliwość wyboru usługi, która jest dostosowana do konkretnej potrzeby danej jednostki indywidualnej bądź firmy. Rozbudowana baza kurierów sprawia, że broker staje się atrakcyjnym narzędziem dla potencjalnego odbiorcy. Osoby korzystające z jego usług mogą liczyć nie tylko na uzyskanie różnorodnych rozwiązań, ale również na stałą, wciąż uaktualnianą porównywarkę ofert, która gwarantuje między innymi minimalizację kosztów wysyłki.

Brokerzy usług kurierskich funkcjonujący na rynku

Na rynku powstaje coraz więcej tego typu działalności pośredniczących w usługach kurierskich. Warto wspomnieć jednak, że oprócz samej aktywności brokerskiej, firmy tego typu świadczą również usługi jako profesjonalni operatorzy logistyczni, gwarantując swoim klientom pełne pakiety automatyzacji procesów (masowe wysyłki/generowanie listów przewozowych) czy integracje e-commerce. Jedną z takich firm jest www.globkurier.pl, działający na rynku już od ponad 10 lat. Serwis obsługuje 192 kierunki i jest w stałej współpracy z 50 sprawdzonymi przewoźnikami.

Dlaczego warto korzystać z usług brokerów

Brokerzy ze względu na dużą ilość zleceń uzyskują lepsze stawki u przewoźników. Wiąże więc się to bezpośrednio z oferowaniem przez nich tańszych usług kurierskich. Dodatkowo całość zamówienia jest szybko i sprawnie realizowana online za pośrednictwem strony internetowej. Co przy dzisiejszym stylu życia i prowadzenia biznesu odbierane jest jako niepodważalny atut.

Korzyści z usług brokerów dla e-sklepów

Pomijając jakość produktów oferowanych w danym sklepie internetowym, ich ceny oraz poziom obsługi klienta za sukcesem działalności online stoi przede wszystkim sposób dostarczenia zamówienia. Dlaczego więc idealnym rozwiązaniem dla e-sklepu będzie broker?

  • Jakość usług kurierskich

Teraz to od brokera zależy czy przesyłki zostaną bezpiecznie i w terminie dostarczone do obiorców. Wybór odpowiedniego operatora jest więc bardzo ważny (wymaga rozeznania na rynku). Jednak powierzenie tych działań odpowiedzialnej i rzetelnej firmie usprawni funkcjonowania sklepu i wpłynie pozytywnie na poziom zadowolenia klientów.

  • Ceny

Brokerzy nie wymagają od sklepów internetowych wolumenu, a dodatkowo już na starcie oferują niższe ceny (niż te bezpośrednio u przewoźników). Związane jest to jak już wyżej zostało wspomniane z bardzo dużą ilością zleceń realizowanych przez brokerów. https://www.globkurier.pl w przeciągu całej swojej działalności wysłał już ponad 8 milionów paczek.

  • Automatyzacje i integracje

Automatyzacje procesów biznesowych i integracje z innymi platformami otwierają przed przedsiębiorcami nowe możliwości rozwoju. Wzajemna współpracy i wykorzystywanie nowoczesnych technologii informatycznych sprawia, że wszystkie działania służą w coraz lepszym stopniu klientom i będą w przyszłości przekładać się na dodatkowy ruch.

Sprawdź również PACZKA DO USA

Korzyści z usług brokerów dla klientów indywidualnych

  • niższe ceny
  • bogata, aktualna oferta usług kurierskich
  • możliwość porównania cen u różnych przewoźników
  • dostępność online
  • atrakcyjne rabaty dla osób zalogowanych

Korzystanie z brokerów usług kurierskich posiada wiele zalet i jest ciekawym rozwiązaniem zarówno dla osób z branży e-commerce prowadzących własne sklepy internetowe, jak i dla klientów indywidualnych, którzy poszukują zazwyczaj najtańszej możliwości nadania własnej przesyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here