Kolekcjonujesz nasiona konopi? Poznaj lepiej popularne odmiany!

Należysz do grona zapalonych kolekcjonerów nasion konopi, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym hobby? W obu przypadkach na pewno warto poznać historię i właściwości popularnych odmian ziaren. Niektóre ciekawostki mogą być niemałym zaskoczeniem nawet dla doświadczonych kolekcjonerów. Sprawdź, co warto wiedzieć o cenionych rodzajach nasion konopi.

BubbleGum

Nasiona odmiany, która może pochwalić się licznymi nagrodami, mogą mieć różny genotyp. Niektóre gatunki zawierają np. więcej genów Indica niż Sativa. Ziarna typu Bubble Gum przywędrowały do Europy z USA, gdzie w stanie Indiana zostały opracowane przez plantatorów. Nazwa, która po polsku oznacza gumę balonową, ma związek z charakterystycznym słodkim zapachem wydzielanym przez roślinę. Co ciekawe, uzyskanie takiego aromatu zajęło twórcom odmiany całkiem sporo czasu.

Cheese

Odmiana Cheese została stworzona w Wielkiej Brytanii i cieszyła się sporą popularnością już w latach 80. XX wieku. Co ciekawe, ten typ nasion powstał nieco przypadkowo. Jeden z hodowców podczas krzyżowania ze sobą różnych gatunków uzyskał roślinę o aromacie zbliżonym do zapachu sera. Zaintrygowany swoim nieplanowanym dziełem postanowił sklonować konopie, co pozwoliło na późniejsze prace nad wzmocnieniem i utrwaleniem charakterystycznego zapachu.

AK 47

Nazwa tej odmiany nasion zdecydowanie nie jest przypadkowa. Konopie typu zyskały określenie AK 47, które odnosi się do słynnego karabinu, ze względu na wydzielanie niezwykle silnego zapachu. Nasiona AK 47 z oferty sklepu online TanieSianie.pl mają kultowy status w branży i są absolutnym must-have dla kolekcjonerów z prawdziwego zdarzenia.

Gorilla

Fani klasyków zdecydowanie powinni zwrócić uwagę na nasiona typu Gorilla. Ta odmiana może pochwalić się wieloma hitami, do których należą m.in. Royal Gorilla i Gorilla Glue. Cenione nasiona, których historia zaczęła się w USA, zdobyły wiele prestiżowych nagród. Ponadto jest to niezbyt wymagająca odmiana, co od początku było celem jej twórców.

Euforia

W przypadku nasion Euforia przeważnie można spotkać się z przewagą Sativy w genotypie. Znana i wielokrotnie nagradzana odmiana wykazuje prozdrowotne właściwości, z których słyną konopie siewne, dlatego często jest wykorzystywana w celach medycznych. Jej nazwa nawiązuje z kolei do euforycznego działania, jakie wykazują rośliny z grupy Euforia. Zdecydowanie warto mieć w kolekcji nasiona konopi o tak ciekawych właściwościach.

Haze

Odmiana Haze to prawdziwy obywatel świata. W jej genotypie można znaleźć geny konopi z Tajlandii, Kolumbii, Meksyku i Indii, co zdecydowanie czyni nasiona tej rośliny cennym okazem kolekcjonerskim. Konopie typu Haze są ponadto znane z korzystnego wpływu na zdrowie. Ich właściwości są wykorzystywane w medycynie m.in. w przypadku depresji i nerwicy. Ponadto kolekcjonerzy nasion mogą liczyć na wiele ciekawych hybryd tej odmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here