Nieruchomości w górach

Któż nie chciałby zamieszkać w górach? Czyste, górskie powietrze, zapierające dech w piersiach widoki górskich szczytów, niczym nieskażona przyroda oraz bliskość natury. To zaledwie kilka z wielu atutów mieszkania w górach.

Wśród Polaków, ale również coraz częściej inwestorów zagranicznych, istnieje przeświadczenie, że nieruchomości w Beskidach to jedna z najlepszych możliwych lokat gotówki. Działki w górach stale zwiększają swoją wartość. Wynika to z faktu, że gruntów fizycznie nie przybywa, w przeciwieństwie do mniejszych i większych inwestorów. W zależności od regionu, jak również indywidualnej oceny atrakcyjności gruntu oraz jej klasy, są w stanie zainwestować naprawdę duże pieniądze.

Jak zatem nie rywalizować z bogatymi inwestorami i móc tanio kupić nieruchomości w górach?

Sposób na tanie kupno nieruchomości w górach

Odpowiedź jest prosta. Trzeba skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości, specjalizującego się w świadczeniu usługi pośrednictwa w transakcjach kupna-sprzedaży nieruchomości na lokalnym rynku. W zależności od regionu, będzie to inna agencja. Przykładowo, wpisując w wyszukiwarce frazę „agencja nieruchomości Bielsko” natrafimy na wiele biur, które działają na lokalnym rynku. Warto zapoznać się z ich zakresem usług i kompetencji oraz poznać specjalizację. Wiele osób chwali sobie usługi agencji nieruchomości Józef Kufel Nieruchomości – warto zatem przejrzeć również i ich ofertę.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji z lokalnego rynku nieruchomości? Przede wszystkim dlatego, że część inwestorów przy podejmowaniu decyzji, kieruje się przeczuciem lub wynikiem analizy własnego researchu. Część z nich też korzysta z konsultacji z lokalnymi agentami nieruchomości. Mało kto jednak decyduje się na wsparcie agencji przy poszukiwaniu atrakcyjnej nieruchomości. Wynika to z faktu, że inwestorzy sami o tym nie wiedzą, że agencje często nie publikują wszystkich ofert na swoich stronach internetowych oraz że współpracują między sobą. Tym samym dobre agencje wiedzą dokładnie, które lokalne nieruchomości są na sprzedaż, a które na wynajem oraz czego poszukują ich klienci. To daje możliwość zakupu atrakcyjnej nieruchomości w rozsądnych pieniądzach.

Na przykład, szukając działki na sprzedaż w Korbielowie dobra agencja nieruchomości sprawdzi oferty gruntów właścicieli, którzy powierzyli im sprzedaż ich mienia, oraz zapozna się z ofertami współpracujących biur. W przypadku gdy nie będzie mieć aktualnie żadnej oferty spełniającej oczekiwania, zapisze sobie dane kontaktowe i wytyczne którymi ma się kierować i skontaktuje się z klientem w momencie, kiedy pojawi się właściwa nieruchomość. Co istotne, odbędzie się to przed oficjalną publikacją oferty na stronie agencji, serwisach ogłoszeniowych oraz w innych mediach (np. prasie, mediach społecznościowych itd.).

Zminimalizowanie zaangażowania agencji w poszukiwanie klienta (m.in. poprzez promocję oferty) może pozwolić w znaczącym stopniu na obniżeniu kosztów pośrednictwa. To zaś może przełożyć się na realne oszczędności. Z racji tego, że inwestycja w nieruchomości jest kapitałochłonna, uzyskane oszczędności mogą być bardzo duże.

Współpraca z agencją nieruchomości daje również poczucie bezpieczeństwa. Profesjonalni agenci są w stanie sprawdzić czy dana nieruchomość posiada jakieś obciążenia (hipotekę) oraz podpowiedzą, czy jej lokalizacja jest atrakcyjna. Znają również różnicę między cenami ofertowymi a cenami transakcyjnymi. To przydaje się w trakcie negocjacji. Takiej wiedzy nie posiadają inwestorzy, którzy działają na tzw. „własną rękę”.

Podsumowując, tanie kupienie nieruchomości w górach wciąż jest możliwe. Choć można ufać swojemu przeczuciu, to bezpieczniejszym wydaje się skorzystanie z usług profesjonalnej agencji nieruchomości. W Beskidach taką agencją jest np. Józef Kufel Nieruchomości.

Z jej agentami można skontaktować się na kilka sposobów:

a) biuro nieruchomości w Żywcu:

– tel: 601 996 588

– e-mail: biuro@jkn.com.pl

– al. Piłsudskiego 34/1, 34-300 Żywiec

b) biuro nieruchomości w Bielsku-Białej:

– tel: 500 014 236

– e-mail: biuro.bielsko@jkn.com.pl

– ul. Cyniarska  22A, 43-300 Bielsko-Biała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here