Przegląd walizek od VIP Collection

Rozwój transportu lotniczego, w tym tanich linii lotniczych wywołał wielki popyt na wszelkiego rodzaju torby podróżne, małe, średnie i naprawdę duże. A wprowadzane ograniczenia wielkości bagażu podręcznego spowodowały, że każdy producent, również towarów luksusowych : VIP Collection, wprowadza do obrotu kolejne linie walizek odpowiadających zmieniającym się wciąż parametrom.

Jaka walizka w podróż od VIP Collection?

Bagaż podręczny do samolotu to ważna część każdej podróży. A im więcej przesiadek po drodze, tym ważniejsza. Dlatego dobór bagażu kabinowego należy rozpocząć od jego wielkości, czyli w przypadku podróży łączonej wybrać najmniejszy z zalecanych przez przewoźnika rozmiar. Dobrym rozwiązaniem, chociaż brzmi to trochę groteskowo, jest zakup walizki do samolotu pod określonego przewoźnika. Potem wystarczy tylko dobrze je oznakować, ustawić w garderobie i czekać na kolejny lot. Trzeba tylko pamiętać, by przed odlotem, mimo wszystko, każdorazowo sprawdzić aktualne parametry bagażu podręcznego. Czasami po prostu się nie nadąża. 

Z czego walizka w podróż?

Walizki na bagaż podręczny do samolotu VIP Collection dzieli na dwie podstawowe grupy: miękkie i twarde. Każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Bagaż twardy najlepsi z producentów wykonują z poliwęglanu PC, polipropylenu PP i ABS. Te z poliwęglanu są najtrwalsze i najbardziej odporne na trudy podróży. Można je nabyć w różnych wielkościach, zarówno jako bagaż podręczny jak i duży, turystyczny. Walizki twarde na kółkach, poliwęglanowe sprawdzają się przede wszystkim w podróżach biznesowych i lotach łączonych, gdy bagaż przerzucany jest z jednego luku do drugiego. Zawartość bagażu, dobrze umocowana wewnątrz, od strony zewnętrznej nie jest ani przez chwilę narażona na bodźce. Jednym słowem, wychodzi z trudów podróży nieskazitelna. Dodatkowym bonusem tego typu walizek są ich szalone kolory. Poliwęglany – estry kwasu węglowego to przecież tworzywa sztuczne, które można barwić na wszelkie dostępne kolory. A wyrazisty kolor nie tylko doskonale się prezentuje, ale jest niezwykle pomocny w trakcie podróży, gdy szybko trzeba rozpoznać swoją walizkę czy torbę wśród wielu innych. 

Druga grupa walizek od VIP Collection – to walizki miękkie, wykonane z nylonu, poliestru czy duo poliestru. Dzięki miękkiej obudowie łatwiej je umieścić w luku bagażowym, ich rozmiar dostosowuje się bowiem do zawartości. Co eufemistycznie oznacza, że zawartość musi się nieco ugnieść. Ten typ walizek może też trochę cięższy z uwagi na wymagania konstrukcyjne stelaża. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here