Przykłady praktycznego zastosowania Google Now

Google Now to wirtualny asystent, który może zaoferować nam naprawdę sporo. Tymczasem bardzo wiele osób nie korzysta z możliwości, jakie daje to narzędzie, ponieważ nie wiedzą tak naprawdę jak praktycznie mogłyby je wykorzystać. Sprawdźmy więc w jakich sytuacjach Google Now to idealne rozwiązanie.

Gdy musisz dojechać do innego miasta

Planujesz podróż do innego miasta i zastanawiasz się w jaki sposób tam dotrzeć, ile zajmie podróż i jak wygląda droga? Wykorzystując Google Now szybko i sprawnie sprawdzisz ile kilometrów musisz przejechać, sprawdzisz rozkład pociągów, a także utrudnienia na drodze (jeśli zdecydujesz się na podróż samochodem). Dzięki temu dowiesz się również jaki jest przewidywany czas twojej podróży.

Atrakcje na mieście

Zdecydowałeś się wyjść ze znajomymi lub jesteś w nieznanym ci mieście i nie masz ochoty na nudę? Google Now rozpozna gdzie jesteś i podpowie ci jakie wydarzenia odbywają się w okolicy oraz jakie atrakcje warto zobaczyć. To idealne rozwiązanie podczas wyjazdu na wakacje, które sprawi, że z pewnością spędzisz je intensywnie.

Nadmiar wiadomości

Musisz napisać kilkanaście maili, a nie masz ochoty spędzić ani chwili przed komputerem? Dzięki Google Now nie musisz. Wystarczy, że rzucisz komendę „wyślij wiadomość” i poddasz kontakt oraz treść wiadomości. Osoby, które miały okazję testować Google Now, zgodnie twierdzą, że wiadomości pisane są bezbłędnie – dlatego też z powodzeniem możesz wykorzystywać możliwości asystenta nie tylko w prywatnej korespondencji, ale również w pracy. Z pewnością szybko przekonasz się, że odpowiadanie na wiadomości za pomocą tego narzędzia jest znacznie prostsze.

Wszystko pod kontrolą

Lubisz notatki i przypomnienia, dzięki którym wiesz co musisz zrobić danego dnia? Z całą pewnością wiesz więc, że ich ręczne wpisywanie na klawiaturze telefonu bywa męczące i zajmuje sporo czasu. Dzięki Google Now możesz tego uniknąć. Wystarczy bowiem jedynie, że wypowiesz komendę „napisz notatkę” i podyktujesz asystentowi to, o czym nie chcesz zapomnieć. W ten sam sposób możesz również ustawiać alarmy oraz przypomnienia. Możesz więc mieć pewność, że zawsze, wszędzie trafisz na czas.

Transport publiczny

Stoisz na przystanku autobusowym i nie wiesz kiedy nadjedzie autobus? Zastanawiasz się jaką linią dojedziesz na miejsce? W takim razie po raz kolejny może przydać ci się Google Now. Asystent podpowie ci jakie linie jeżdżą na danej trasie oraz dokąd docierają, a przy tym udzieli ci odpowiedzi na pytanie kiedy nadjedzie twój autobus. Podróżowanie staje się dzięki temu znacznie prostsze. Więcej na temat tej funkcjonalności oraz innych możliwości jakie daje Google Now znajdziesz na stronie internetowej https://android.com.pl/.

Podsumowując, jeśli zależy ci na tym, by korzystanie z telefonu, tabletu lub smartwatcha z Androidem było znacznie łatwiejsze i zajmowało mniej czasu, Google Now jest rozwiązaniem, którego potrzebujesz. Nie dziwi więc fakt, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie tego praktycznego launchera. Ty również dołącz do tego grona i miej wszystko pod kontrolą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here