Transport paletowy

0
1560

Jednym z bardzo popularnych rodzajów transportu, który lubiany jest zwłaszcza przez przedsiębiorstwa mające do przewiezienia całkiem sporo różnych dużych i mało wygodnych urządzeń i rzeczy. W przypadku przedsiębiorstw, które planują przewiezienie większej ilości produktów. Najczęściej transport paletowy realizowany jest jako forma dostawy do firm oraz produkty z fabryk do miejsca przeznaczenia. Transport przy wykorzystaniu tej metody również bardzo często stosuje się w przypadku przeprowadzek międzynarodowych. Zanim zdecyduje się na wybór tego rodzaju przesyłek. warto poznać ich najważniejsze zalety.

Co to jest transport paletowy?

Przesyłki paletowe to doskonała alternatywa dla transportu całopojazdowego. Kiedyś transport tego rodzaju realizowany był głównie z wymianą towaru zaopatrzeniowego, jak również obsługą logistyczną dużych przedsiębiorstw. Aktualnie transport paletowy znajduje także zastosowanie w przypadku przesyłek prywatnych. Tego rodzaju przesyłki są popularne w przypadku przeprowadzek osób prywatnych, dzięki nim można w jednym transporcie przewieźć bardzo dużo rzeczy, oczywiście o ile transport zostanie odpowiednio przygotowany. Najpopularniejszym rodzajem transportu są europalety, które występują w takich rozmiarach:

– EUR 1 – 80 cm x 80 cm
– EUR 2 – 120 cm x 120 cm
– EUR 3 – 100 cm x 120 cm
– EUR 6 – 80 cm x 60 cm

Dopuszczalna waga europalety to ponad 1000 kg. Pozwala to na przewiezienie nawet bardzo ciężkich produktów jak sprzęt RTV i AGD czy też wiele innych produktów.

Transport międzynarodowy

Transport międzynarodowy wymaga odpowiedniego przygotowywania ładunków i w związku z tym warto wybrać firmę, która posiada bardzo duże doświadczenie w zakresie realizacji tego rodzaju usług. Transport produktów na duże odległości wymaga odpowiedniego podejścia i w większości przypadków jest bardzo stresujący. Dlatego też firma realizująca transport paletowy powinna mieć odpowiednie doświadczenie w tej materii. Warto pamiętać, że osoba zlecająca transport w przypadku zlecenia usługi specjalistom może czuć się w pełni bezpieczny.

Bezpieczeństwo towaru realizowane jest głównie dzięki ciasnemu upakowaniu palet koło siebie w transporcie. Zapewnia to stabilność całego transportu. Przygotowanie transportu należy do firmy transportowej, co powoduje, że osoba zlecająca tę usługę nie musi się niczym przejmować. Dzięki temu transport powinien do celu dotrzeć w całości bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Szybkość transportu paletowego

Przesyłki paletowe charakteryzują się możliwością ustalenia terminu dostawy. Można to określić co do dnia, co w większości przypadków jest naprawdę doskonałym wyborem dla zleceniodawców. Dzięki temu, jeśli dostawa ma być zrealizowana na miejsce przeprowadzki to można załatwić sobie pomocnika do wykonania rozładunku. Jest to zwłaszcza bardzo istotne w przypadku gdy transport paletowy dotyczy produktów o naprawdę sporych gabarytach. Oczywiście bardzo dużą zaletą tego rodzaju transportu jest jego krótki czas – zwykle kilka dni.

Cena transportu paletowego

Jedną z bardzo ważnych cech odpowiedniego transportu paletowego jest jego cena. Pierwszym priorytetem przy wyborze firmy powinna być jakość, drugim natomiast cena. Warto uzgodnić pomoc drugiej osoby co naprawdę jest przydatne w przypadku transportu przedmiotów o większej wadze. Jeśli to możliwe to warto odpowiednio wcześniej określić wymiary palety co pozwoli zminimalizować koszty.

Jak widać transport paletowy posiada cały szereg zalet, o których warto pamiętać zlecając ten rodzaj usługi. Na pewno będzie on odpowiednim wyborem dla większości osób.

Źródło: http://meblefest.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here