W jakich miejscach można zatrudnić się w Żywcu

Chyba nie ma na świecie firmy, która byłaby w stanie zadowolić każdego. To, że twoim znajomym świetnie pracuje się w żywieckim browarze, czyli chyba największym browarze w całym naszym kraju, nie jest dowodem na to, że zakład ten stanowi uniwersalne środowisko do rozwoju zawodowego. Ty możesz mieć przecież inne potrzeby i priorytety. Inne są również twoje kompetencje, dlatego jeśli kończyłeś inną szkołę niżeli twoi znajomi, najprawdopodobniej będziesz musiał zwrócić większą uwagę na zupełnie inne oferty pracy w Żywcu. Gdzie zatem powinieneś poszukać zatrudnienia? W jakich miejscach w tym mieście da się je sobie najłatwiej zapewnić?

W pierwszej kolejności warto odwiedzić portal pracy https://www.gowork.pl/praca/zywiec;l, w którym znajdziemy mnóstwo ogłoszeń o pracę.

1 – Żywiecki Browar

Mimo tego, że powiedzieliśmy już sobie o tym, iż nie jest to wcale uniwersalne miejsce pracy dobre dla wszystkich, to jednak nadal jest to miejsce pracy odpowiednie dla zdecydowanej większości osób. Browar Żywiec to jeden z większych pracodawców w tym regionie. Współpracuje on na co dzień z licznymi innymi firmami, więc nawet jeśli nie znajdziesz pracy bezpośrednio w nim, będziesz mógł uzyskać zatrudnienie u jednego z jego stałych partnerów. A czy można zajmować się w takim browarze? Tym wszystkim, czym zajmują się pracownicy w innych tradycyjnych zakładach. Najbardziej rozwinięte sektory tyczą się jednak produkcji oraz handlu. Browar Żywiec zatrudnia też wielu kierowców oraz pracowników logistycznych, więc jeśli któreś z tych dwóch środowisk pracy uznajesz za pożądane, jak najbardziej powinieneś bez trudu znaleźć dla siebie pracę u tego pracodawcy.

2 – sektor turystyczny

Żywiec jest jednym z popularniejszych miast położonych w bliskiej okolicy beskidzkiego pasma górskiego. Nie jest aż tak popularny jak Wisła, ale mimo tego pod pewnymi względami bywa od niej atrakcyjniejszy, gdyż to właśnie on jest siedzibą licznych browarów, dlatego piesi wędrowcy, którzy są jednocześnie miłośnikami alkoholowego złocistego trunku, prędzej zatrzymają się w Żywcu niżeli Wiśle. Dla ciebie jest to natomiast dodatkowa szansa na pozyskanie pracy. Możesz bowiem poszukać jej w sektorze turystycznym, zwłaszcza jeśli masz opanowany do perfekcji przynajmniej jeden język obcy (najlepiej angielski), jesteś osobą komunikatywną i ponadto nie boisz się ciężkiej pracy. Turystyka nie jest bowiem zbyt wdzięczną branżą. Pracy jest tu zawsze co nie miara, zwłaszcza w sezonie, czyli podczas zimowych bądź letnich ferii. To, że w pewnym stopniu Żywiec jest miejscowością turystyczną, pozwala także wykonywać w nim prace tymczasowe. Niektóre hotele i ośrodki zatrudniają dodatkowych pracowników wyłącznie na czas wakacji. Jeżeli jesteś osobą młodą, która poza latem normalnie się uczy, taka opcja będzie dla ciebie idealna, bo praca w Żywcu pozwoli ci na jednoczesny zarobek i wypoczynek w nowym miejscu, albowiem nikogo nie będzie interesować to, co będziesz robić po godzinach.

3 – piekarnie i cukiernie

W sumie nie wiadomo nawet do końca dlaczego, ale jednak jakoś tak się stało, że Żywiec przemienił się w istne piekarnicze i cukiernicze centrum. Przechadzają się po uliczkach tego miasta, niemalże na każdym kroku poczujesz cudowny aromat świeżo wypiekanego pieczywa, drożdżowych bułeczek i apetycznych słodkich pączków polanych lukrem. Zainteresowany? No to może pójdź o krok dalej i zamiast podziwiać te miejsca wyłącznie z ulicy, zacznij odkrywać ich tajemnice od środka. W Żywcu piekarni jest naprawdę wiele, tylko mają one jeden problem, albowiem narzekają na zbyt małą ilość pracowników. Szczególne często brakuje im po prostu piekarzy. Jeżeli więc znasz się na wypiekaniu chleba, w Żywcu możesz zająć się właśnie tym, co ci najlepiej wychodzi.

4 – firmy transportowe

Pozostając w temacie pracy fizycznej, koniecznie trzeba jeszcze wspomnieć o licznych miejscach pracy zapewnianych przez równie liczne firmy transportowe. Niby takich firm nie brakuje w żadnym mieście, ale w Żywcu z jakiegoś powodu jest ich wyjątkowo dużo. A one cały czas potrzebują kierowców. Nawet jeśli mają swoją stałą załogę pracowników, prawie zawsze dążą do tego, by ją powiększać i w ten sposób przekształcać oraz rozwijać swoje biznesy, więc jeżeli nawet jakaś firma w danym momencie nie publikuje żadnych ogłoszeń o pracy, i tak możesz do niej napisać i pozostawić w niej swoje namiary. O ile oczywiście masz do tej pracy odpowiednie kompetencje, bo jednak w tym przypadku nie da się ich zastąpić ani dobrym usposobieniem, ani motywacją do działania. Kierowca musi posiadać odpowiednie uprawnienia do prowadzenia różnego rodzaju pojazdów. Im więcej tych uprawnień posiadasz, tym lepsze zarobki w Żywcu na ciebie czekają.

5 – inne miejsca pracy

Uważasz, że żadne z powyższych miejsc nie zagwarantuje ci stałego i pewnego miejsca zatrudnienia? W takim razie zawsze możesz początkowo podjąć się pracy w jakimś najzwyklejszym w świecie zakładzie produkcyjnym, do którego przyjmują dosłownie każdego i w którym każdy potrafi sobie poradzić. Bądź jednak gotowy na to, że praca w takim zakładzie nie jest wcale łatwa. Bywa ciężką harówką, za którą nie otrzymuje się jakiegoś świetnego wynagrodzenia, bo zwykle to wynagrodzenie wynosi tyle, ile najniższa krajowa lub niewiele więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here