Obecnie zdecydowana większość osób ogranicza się przy konieczności zaciągnięcia zobowiązań finansowych przede wszystkim do wzięcia standardowych kredytów w bankach, rozkładanych na długi okres spłaty, wysokie oprocentowanie, systemy ratalne, bądź w przypadku mniejszych potrzeb finansowych – bazuje na równie modnych chwilówkach udzielanych przez standardowe instytucje parabankowe. Niemniej jednak nie są to jedyne, mimo że najpowszechniejsze, formy kredytowania. Równie modne stają się wraz z biegiem czasu pożyczki społecznościowe. Na czym opiera się ich mechanizm działania?

Zarabiaj na pożyczaniu – inwestycja w pożyczki społecznościowe

Otóż nie da się ukryć, że są to pożyczki zaciągane za pośrednictwem platform internetowych do tego celu stworzonych, nie u nich ale z ich pomocą. W praktyce jest to oferowanie przez serwisy wsparcia w zakresie pożyczkowania na linii oferujący fundusze i ich potrzebujący. A zatem oznacza to, że masz sposobność stania się w każdej chwili inwestorem, jeżeli tylko dysponujesz określoną sumą pieniężną, na przykład wygrałeś, zyskałeś na giełdzie, dostałeś spadek czy też masz jakieś swoje większe oszczędności i chcesz je z pożytkiem pomnożyć. Formą zarobku z takiej perspektywy jest właśnie stanie się pożyczkodawcą społecznościowym. Do Ciebie zwraca się ktoś, kto jest w nagłej, pilnej potrzebie finansowej, a Ty za dany procent udzielasz mu tejże pomocy. Nad bezpieczeństwem i uczciwością oraz rzetelnością całej transakcji czuwa z kolei obsługa wspomnianego wyżej serwisu internetowego.

W wielkim skrócie ujmując zatem pożyczką społecznościową można określić pożyczkę między osobami fizycznymi za pośrednictwem serwisów www, zaś bez zaangażowania w tenże proces kredytowania instytucji finansowych – ani banków, ani parabanków. Portal włącza się tu bowiem po to, aby zespalać ze sobą w swych strukturach obie grupy – udzielających pieniędzy i ich potrzebujących. Ponadto jest to kredytowanie w pełni legalne, oficjalne, formalne, zatem poprzez serwis dochodzi do zawierania między stronami transakcji stosownej umowy. Pracownicy portalu są także pośrednikami w kontakcie na linii udzielający pożyczki i jej potrzebujący, dbając o formalności związane z tego typu przedsięwzięciem.

Opcje pożyczek społecznościowych, właśnie ze względu na tego rodzaju serwisy pośredniczące, są pewnym biznesem, sprawdzającym się w praktyce w zasadzie dla obu stron transakcyjnych. Niemniej jednak w naszym kraju nie są one aż tak bardzo szeroko rozpowszechnione na ten moment. Na Zachodzie natomiast są już swego rodzaju standardem, raczej patrzy się na tego rodzaju oferty częściej niż na drogie kredyty bankowe. Kolejna kwestia to natomiast wygody. Nie musisz czekać aż tak długo jak na formalności należne do uregulowania w przypadku ubiegania się o klasyczny kredyt w banku. Tam możesz spotkać się zawsze z odmową, powinieneś także wykazać właściwą zdolność kredytową, przynieść od pracodawcy zaświadczenie o stałych dochodach, przedstawić historię kredytową, a w tym wypadku nic takiego drugiej strony nie interesuje poza złożonym przez Ciebie podpisem, iż rzeczywiście wywiążesz się z zobowiązania na takich i takich warunkach w określonym czasie.

Pierwsze pożyczki społecznościowe pojawiły się na terenie Wielkiej Brytanii. W Polsce pojawiły się one natomiast stosunkowo niedawno temu, bo w 2008 roku.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here