Jeżeli zdarzy się sytuacja, że wykonasz zupełnie przypadkowo niepoprawny przelew bankowy, wcale nie musisz się obawiać, iż przelane na konto nieznajomego środki pieniężne zupełnie stracisz. Jest kilka możliwych form pomyłek w realizacjach transakcji internetowych, ale także i kilka wariantów ich skutecznego odkręcenia. Jakie to możliwości? O tym dowiesz się bezpośrednio w niniejszym poradniku wirtualnym, za pośrednictwem którego poznasz kilka wskazówek odnośnie tego, jak odzyskać niepoprawnie przelane fundusze.

Błędny przelew bankowy – co robić?

Jakiego typu błędy?

Wśród często spotykanych typów omyłek wielokrotnie występują na przykład literówki. Niekiedy wpisujemy mylne dane osobowe naszego adresata, a także możemy w najgorszym wypadku pomylić się, gdy mowa o numerach konta. A zatem, jeżeli dojdzie do literówki- nic się nie dzieje. Taki błąd w ogóle nie jest brany pod uwagę, a w konsekwencji tego, pieniądze bez problemu trafią na konto. Jeżeli podasz natomiast nieodpowiednie dane odbiorcy środków, również nie masz się, co obawiać, gdyż wpisanie złego imienia czy nazwiska, nieuzupełnienie informacji o pełnym adresie, pomyłka w kodzie pocztowym czy numerze domu bądź mieszkania, to nic strasznego. Tutaj również nie ma kłopotu z dotarciem naszych środków pieniężnych na określony rodzaj konta. O ile numer tego konta jest należyty, nie masz powodów do obaw. Co natomiast w momencie, kiedy błędzie wklepiemy na klawiaturze numer rachunku odbiorcy? Wówczas przelew prawdopodobnie zostanie przekierowany na konto użytkownika o takim właśnie numerze, jak ten przez Ciebie podany. Jeśli natomiast wpisałeś numer konta, jaki w ogóle nie istnieje, wtedy do transakcji nie dojdzie wcale, ponieważ przelew zostanie odrzucony. W rejestrach bankowych sprawdzony zostanie dany rachunek, a jeśli nie wystąpi, nie ma co ukrywać, że nam się poszczęści, bowiem środki wrócą do nadawcy.

Jeżeli natomiast podany błędną sumę pieniężną, to także dana kwota w konkretnej formie dotrze do właściciela rachunku, jaki numer uwzględnimy w treści przelewu. O ile oczywiście taką sumę posiadamy na swoim koncie. Jeżeli zaś takich pieniędzy na koncie nie mamy, pojawi się stosowny komunikat o niewystarczającej liczbie środków zgromadzonych na koncie i w konsekwencji tego, zorientujemy się, że coś wpisaliśmy nie tak, jak powinniśmy.

Jak odzyskać utracone środki?

Kiedy transakcję bank zaakceptuje, my kwotę przelejemy, ale nie temu odbiorcy, któremu zapłacić zamierzaliśmy, wówczas możemy za pośrednictwem banku, z którego przelew robiliśmy zwrócić się do przypadkowego adresata naszych funduszy, prosząc go o zwrot środków pieniężnych. Formułowane jest wówczas odpowiednie pismo, które wystosowane jest w celu uzyskania zwrotu gotówki. W takim dokumencie znajduje się termin zwrotu, numer rachunku, na jaki mają być przelane środki a także suma kwoty, którą zamierzamy uzyskać. By do takich sytuacji nie dopuszczać, sprawdź dwa razy, na jakie konto i do kogo przelewasz pieniądze!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here