Co położyć na ścianę w przedpokoju?

Elementy dekoracyjne i wykończeniowe w mieszkaniu są dopełnieniem całego wystroju i sprawiają, że czujemy się jak u siebie. W pomieszczeniach użytkowych będą się one jednak zupełnie inne, niż w pokojach typu sypialnia czy salon. W przypadku przedpokoju i korytarza ważne jest nie tylko to, jak wnętrze wygląda, ale także to, aby było łatwe do utrzymania w czystości – w końcu to tutaj zostawiamy buty i odzież wierzchnią, a czasem bardzo łatwo jest zyskać zabrudzenie na ścianie czy podłodze. Jak więc wykończyć przedsionek naszego M, aby był on jednocześnie elegancki, spójny z resztą projektu oraz użyteczny i w razie potrzeby łatwy do wyczyszczenia?

Co położyć na ścianę w przedpokoju, aby się nie brudziła?

Ponieważ przedpokój to pomieszczenie, w którym często pozostawiamy kurtki czy brudne buty, zabrudzeń nie da się uniknąć w stu procentach. Możesz jednak wykorzystać materiały, które znacząco pomogą ci w utrzymaniu porządku w tej części mieszkania. Jeżeli jednak zwykła farba to często za mało, w takim razie co na ścianę przedpokoju zadziała lepiej? Jednym z bardziej oczywistych wyborów jest ułożenie płytek z kamienia, paneli drewnianych lub drewnopodobnych lub po prostu naklejenie tapety. Jeżeli jednak to cię nie satysfakcjonuje, możesz wykorzystać specjalną farbę akrylową o podwyższonej odporności na czyszczenie, beton lub stiuk wenecki. W przypadku małych przestrzeni najlepiej sprawdzą się jasne kolory lub fototapeta, które w naturalny sposób optycznie powiększą przedpokój.

Beton i stiuk wenecki podkreślą nowoczesne wnętrze

Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest materiał, jakim planujesz powlec surową ścianę. Możliwości jest naprawdę dużo i często bardzo łatwo utrudnić sobie wybór. Jeżeli jednak lubisz minimalizm i planujesz urządzić swoje mieszkanie w tym stylu, ciekawą propozycją może okazać się beton dekoracyjny na ścianie w przedpokoju. To rozwiązanie szczególnie pasujące do wystrojów w stylu loft, opierających się na jak największym upodobnieniu mieszkania do wnętrz industrialnych, post-fabrycznych. Beton dekoracyjny będzie dobrym dodatkiem do widocznych cegieł czy odsłoniętych rur, ale także – ze względu na swoje właściwości – umożliwi zachowanie porządku w przedpokoju. Nawet jeżeli zdecydujesz się na pozostawienie charakterystycznej tekstury na ścianie, wytarcie zabrudzenia nie będzie stanowiło problemu. Jeżeli beton nie jest w twoim stylu, możesz zdecydować się na stiuk wenecki na ścianę w przedpokoju. Efekt polerowanego marmuru, który można osiągnąć przy wykorzystaniu tego rodzaju farby, będzie idealną zapowiedzią dla mieszkania wykończonego zarówno minimalistycznie, jak i bardziej „na bogato”.

Praktyczne ściany w przedpokoju

Przedpokój to jednak nie tylko pomieszczenie z gołymi ścianami, szafką na buty i wieszakiem na ubrania. Jeżeli lubisz dekorować pomieszczenia, ale planujesz w tym miejscu tylko lustro, możesz w łatwy sposób wykorzystać różnego rodzaju farby lub tynki i inne materiały do stworzenia eleganckich wzorów na samych ścianach. Produkty takie jak farba strukturalna, stiuk czy „pozadzierany” beton architektoniczny stworzą na ścianie ciekawą, jedyną w swoim rodzaju fakturę, działając jak unikatowe dekoracje ścian które nie będą wymagały już żadnych innych dodatków w postaci obrazków, kwiatów czy bibelotów. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni do twojego pomysłu produkt i puścić wodze fantazji, tworząc wzór jedyny w swoim rodzaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here