Ilość różnych stron internetowych, z którymi możemy się obecnie spotkać, potrafi być naprawdę przytłaczająca. Nie brak stron specjalistycznych, tematycznych czy też zwykłych blogów, na których prowadząca je osoba zamieszcza informacje dotyczące swojego życia. Tworzenie stron internetowych wydaje się zadaniem wyłącznie dla specjalistów. Czy naprawdę tak jest?

Od czego zacząć przy tworzeniu stron?

Tworzenie strony internetowej najlepiej rozpocząć od kupna domeny oraz hostingu, jako że wykonując całą stronę samodzielnie zapłacimy tylko za nie. Niektóre serwisy oferują darmowe usługi hostingu i domeny, warto jednak wiedzieć, że oferta ta jest darmowa wyłącznie na pewien okres czasu, a późniejsze ceny potrafią przekroczyć te, których wymagają usługi płatne już na początku.

Łączna cena domeny i hostingu nie przekracza kilkuset złotych w skali roku, za to potrafi być znacznie niższa i zamykać się w 300 złotych, przy czym niektóre oferty ledwie przekraczają 100 złotych.

Po zakupie domeny i hostingu można zabrać się za projekt graficzny strony internetowej. W internecie można znaleźć wiele poradników, pokazujących tworzenie stron internetowych krok po kroku lub też szablonów, które można wykorzystać na swojej stronie. Korzystając z nich możemy dowolnie dopasowywać poszczególne elementy stronu do swojej wizji.

Monetyzacja strony internetowych

Nie ma co ukrywać – znaczna większość stron internetowych nastawiona jest na zysk i to na zysk właśnie liczą osoby rozpoczynające swoją przygodę z prowadzeniem strony internetowej. Warto jednak wiedzieć, że zarobki są uzależnione wyłącznie od liczby odwiedzających. W miarę jak popularność strony wzrasta, można zarabiać na promowaniu produktów lub udostępnianiu przestrzeni pod reklamy.

Prostym narzędziem dla osób chcących czerpać zyski z prowadzenia strony internetowej jest Google Adsense. Pozwala ono na wyświetlanie na stronie reklam dopasowanych do jej treści i otrzymywać za to zysk w zależności od liczby osób, które je wyświetlą.

Prowadzenie strony internetowej przez amatora

Ze względu na dostępność różnorodnych narzędzi tworzenie stron internetowych jest zajęciem, z którym bez problemu poradzi sobie również osoba, która wcześniej nie miała z tym do czynienia. Oznacza to również, że dysponując niewielkim budżetem można samodzielnie przygotować serwis, który będzie generował stały zysk.

Głównie dzięki tym czynnikom obecnie istnieje tak wiele stron internetowych. Każdy może sobie na nie nie pozwolić, dzięki temu prowadzenie serwisów internetowych stało się czymś prostym i dostępnym dla każdego.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here