coaching
Fot. Pexels.com

Coaching jest ważnym punktem w rozwoju osobistym. Doświadczony coach pomoże w pokonaniu swoich słabości oraz kompleksów. Pomoże w wyznaczaniu ambitnych celów i dążeniu do nich.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/coaching-jak-waznym-jest-elementem-rozwoju-osobistego/

W jakich sferach życia może pomóc coaching?

Coach pomaga w rozwoju osobistym i pracuje nad różnymi aspektami życia. Najczęściej zajmuje się takimi kwestiami jak budowanie pewności siebie, asertywności, zwiększenie samooceny, rozwój kariery, rozwój biznesu. Pomaga także w odkrywaniu mocnych stron i bazowania na nich. Ponadto wspomaga w walce z prokrastynacją.

Popularną metodą stosowaną przez coachów jest trening mindfulness. Jest to trening uważności, który w bardzo skuteczny sposób pozwala znaleźć sedno problemu. Oczywiście nie jest to jedyna metoda pracy.

Jak wygląda coaching i praca z coachem?

Skutecznie prowadzone spotkania odbywają się 1:1. Klient wspólnie z prowadzącym sesje jest w stanie stworzyć jasny i konkretny cel do którego dąży. Ponadto jeśli występuje jakiś problem lub niedogodność wspólnie starają się go namierzyć i stworzyć plan działania jak wyeliminować to z życia danej osoby.

Coach głównie wspiera w dążeniu do celu. To klient sam musi tworzyć wnioski. Prowadzący sesje pobudza do myślenia i analizy własnych zachowań oraz działań. Wspiera w pracy nad sobą i osiąganiu celów. Dba, aby tworzone cele były możliwe do wykonania.

Warto pamiętać, że praca coacha skupia się wyłącznie na działaniach obecnych i przyszłych. To psycholog, psychoterapeuta czy psychiatra zajmują się przeszłością.

Warto udać się na konsultacje w momencie kiedy chcemy zmienić jakiś aspekt własnego życia, ale mamy pewne obawy. Mówiąc inaczej, coś nas blokuje. Innym powodem do odwiedzenia coacha może być chęć poznania swoich mocnych i słabych stron.

Coaching jest kluczem w rozwoju osobistym. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy eksperta. Pomoże on w zmianie, aby została osiągnięta z zamierzonym rezultatem. Nie zapomnij, że najważniejsza jest indywidualna praca. Tylko ona może przynieść rezultaty. Powinno się działać nie tylko podczas spotkań, ale również samodzielnie w domu.

Zobacz też: http://www.bystroglow.pl/ile-zarabia-trener-biznesu-i-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here