Czym kierować się przy wyborze gniazd i łączników?

Poszukiwania gniazdek i łączników najlepiej zacząć od Internetu. To tutaj znajdziemy o wiele większy wybór osprzętu elektroinstalacyjnego, który jest niezbędny w każdym domu. Oto kilka wskazówek, które pomogą w zakupie produktów tanich i dobrych jakościowo.

Atesty i certyfikaty

Gniazdka i łączniki to elementy tak zwanego osprzętu elektroinstalacyjnego. Przy ich wyborze musimy zwrócić uwagę zarówno na walory estetyczne, jak i użytkowe. W końcu każdy z nas chce, aby nawet tak małe i niepozorne detale pasowały do wystroju pomieszczenia. Będziemy korzystać z nich regularnie przez wiele kolejnych lat, dlatego warto dobrze przemyśleć ich wybór i poszukać tego, co wpisze się w nasz gust i aranżację wnętrza. Kolejnym ważnym wyznacznikiem przy wyborze gniazd i łączników jest poziom ich bezpieczeństwa. Z tego względu, poszukując odpowiedniego osprzętu, zwróćmy uwagę, czy jego jakość została potwierdzona w atestach i certyfikatach adekwatnych dla wybranej kategorii (w normie IP).

Funkcjonalność to podstawa

Oczywiście tak samo ważna jest funkcjonalność danego sprzętu. Gniazdka, które montujemy w mieszkaniu, powinny być wyposażone w styk ochronny pod postacią bolca albo dwóch niewielkich styków (tzw. gniazdka niemieckie), umieszczonych w bocznych częściach. Jeżeli szukamy gniazdek do pokoju dziecięcego lub łazienki, najlepiej, aby posiadały specjalną, ochronną klapkę, która uchroni przed przedostawaniem się wody, czy – w przypadku maluchów – zabezpieczy przed wkładaniem do środka cienkich przedmiotów i palców. Równie dobrym rozwiązaniem do łazienek są modele z gumowymi wkładkami, które działają jak uszczelki.

Gdzie szukać tanich gniazd i łączników?

Wszelkiego rodzaju gniazdka, łączniki, a także przewody instalacyjne i inne tego typu elementy najlepiej kupować w sprawdzonych i wiarygodnych miejscach. Należy unikać produktów niewiadomego pochodzenia, które mogą być po prostu niebezpieczne. Szukajmy modeli pochodzących od renomowanych producentów, których działanie zostało potwierdzone atestami i certyfikatami. Zarówno przewody i kable, jak i gniazda oraz łączniki, dobrze jest kupować od jednego producenta. Ułatwi to montaż i zapewni poprawne działanie całej instalacji.

Chociaż przy zakupie takich elementów nie powinniśmy kierować się wyłącznie niską ceną, to jeżeli chcemy zaoszczędzić, warto szukać w sklepach działających w Internecie i prowadzących sprzedaż wysyłkową. Na dużą oszczędność i jednocześnie wysoką jakość produktów pozwala wybór hurtowni online, sprowadzających asortyment prosto od producentów. Nie płacimy więc za udział pośredników. W takich sklepach często organizowane są również atrakcyjne promocje i wyprzedaże. Spośród tego typu firm działających w sieci, które są szczególnie warte polecenia, można wymienić internetowy sklep elektryczny Ania. Znajdziemy w nim szeroki wybór akcesoriów i osprzętu instalacyjnego, a także lamp i oświetlenia zewnętrznego czy przemysłowego w bardzo dobrej cenie. Wszystkie produkty są sprawdzone oraz wykonane z bezpiecznych, trwałych materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here