Instalacje sanitarne w Jaworznie

Instalacje sanitarne to instalacje znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz nieruchomości budynkowej. W ich skład wchodzą takie media jak: woda, powietrze i gaz. Instalacje sanitarne to pojęcie ogólne. Chcąc być nieco bardziej precyzyjnym, pod pojęciem instalacji sanitarnych kryją się między innymi takie instalacje jak:

  • instalacje wodne,
  • instalacje kanalizacyjne,
  • instalacje grzewcze,
  • instalacje wentylacji (w tym także instalacje wentylacji pożarowej, tj. oddymiania i nawiewu pożarowego),
  • instalacje klimatyzacji,
  • instalacje gazowe,
  • instalacje spalinowe.

W rzeczywistości jest ich znacznie więcej.

W przypadku budowy, remontu lub bieżącego użytkowania budynku, nie sposób obejść się bez korzystania z pomocy specjalistów. W niniejszym artykule skupimy się na dwóch kwestiach:

  • czy warto zlecić projektowanie i montaż wszystkich instalacji sanitarnych jednej firmie?
  • czy konieczny jest serwis urządzeń wchodzących w skład instalacji sanitarnych?

Odpowiedzi na wyżej wymienione pytania postanowiliśmy oprzeć na przykładzie miasta położonego w województwie śląskim, blisko granicy z Małopolską, tj. Jaworzna.

Projekt i montaż instalacji sanitarnych w Jaworznie

Aby wszystkie urządzenia działały poprawnie, a zatem były także i bezpieczne, konieczne jest wykonanie odpowiedniego projektu. By był on przygotowany we właściwy sposób, musi zostać poprzedzony tzw. „oględzinami”. Projektant powinien sprawdzić aktualny układ pomieszczeń (a w przypadku budowy lub remontu nieruchomości – planowany) i w porozumieniu z wykonawcami oraz na bazie aktualnie obowiązujących norm i przepisów, przygotować projekt instalacji.

Czy ten etap można pominąć? Wielu mniej świadomych konsekwencji inwestorów uważa, że tak. W ich mniemaniu brak projektu to mniejsze koszty i krótszy czas realizacji usługi. Jednak rzeczywistość jest zgoła inna. Niewykonanie projektu instalacji sanitarnej może przełożyć się na niezgodny z normami i zaleceniami producenta montaż, a to w konsekwencji na nieprawidłowo działający sprzęt, dodatkowe koszty naprawy, brak możliwości skutecznego dochodzenia swoich roszczeń korzystając z opcji reklamacji, a w skrajnych przypadkach nawet na ryzyko utraty zdrowia lub życia. Co więcej, brak projektu to świadome łamanie przepisów, co może być bardzo przykre w skutkach.

Jak znaleźć projektanta i montażystę instalacji sanitarnych w Jaworznie?

Istnieje kilka możliwości znalezienia odpowiednich specjalistów od instalacji sanitarnych w Jaworznie. Jedną z najczęściej wykorzystywanych jest przeszukanie Internetu. W wyszukiwarce wystarczy wpisać „instalacje sanitarne w Jaworznie” aby wyświetliły się strony internetowe firm świadczących usługi sanitarne w miejscowości Jaworzno.

Innym rozwiązaniem jest rozmowa ze znajomymi, sąsiadami i rodziną, którzy w ostatnim czasie korzystali z usług fachowców. Jeżeli są zadowoleni z ich pracy, z pewnością będą mogli kogoś polecić. Jeżeli jednak nie – to również dobrze wiedzieć, z kim warto nie nawiązywać współpracy.

Profesjonalne firmy świadczą kompleksowe usługi. Istnieją na rynku dłużej niż kilka lat. Zatrudniają doświadczonych projektantów, montażystów i serwisantów oraz blisko współpracują z producentami i importerami sprzętu, w tym także uczestniczą w branżowych szkoleniach i konferencjach. Mają więc dostęp do aktualnej wiedzy oraz sposobów wdrażania nowoczesnych rozwiązań technicznych w zakresie instalacji sanitarnych.

Wśród tego typu firm jest firma projektowo-wdrożeniowa z Jaworzna – TB Klima. Istnieje na rynku usług sanitarnych od 2008 r., świadcząc kompleksowe usługi dla właścicieli mieszkań, domów i bloków mieszkalnych. Podejmuje się wszystkich zleceń dotyczących instalacji sanitarnych w Jaworznie, od instalacji związanych z wodą, przez te z powietrzem, aż po rozwiązania dotyczące paliw.

Montaż klimatyzacji w Jaworznie

W związku z coraz bardziej dokuczliwymi upałami w sezonie letnim, wielu mieszkańców Jaworzna decyduje się na montaż klimatyzacji. To wygodne i tanie w utrzymaniu rozwiązanie, doskonale rozwiązuje problem wysokiej temperatury w pomieszczeniach mieszkania, domu czy biura.

Decydując się na wybór firmy montującej klimatyzację, podobnie jak w przypadku montażu innych instalacji sanitarnych, warto skorzystać z usług sprawdzonych firm. Ich poszukiwanie również można rozpocząć od Internetu (wpisując np.: „montaż klimatyzacji Jaworzno”) i podpytania znajomych. Zwykle dobrym wyjściem jest kontakt z kilkoma firmami i podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług tej, która w sposób kompleksowy zrealizuje zamówienie, a jednocześnie nie będzie ani najtańsza, ani najdroższa. Warto także zwrócić uwagę na udzieloną gwarancję oraz na zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Korzystanie z usług firmy, która nie podejmie się serwisowania wdrożonej instalacji sanitarnej jest skrajnie nieodpowiedzialne.

W przypadku braku czasu na przeglądanie ofert, można również zdecydować się na skorzystanie z usługi powszechnie sprawdzonej firmy z Jaworzna, wspomnianej wyżej – TB Klima. Można skontaktować się z nią w następujący sposób:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here