Każdy pracownik czeka z utęsknieniem na urlop, na czas, gdy można odpocząć i popatrzeć na wszystko z dystansem. Odmienne nastroje panują zaś w dziale HR, który zajmuje się rozliczaniem tego wolnego okresu. Tutaj trzeba pamiętać, by wszystko się zgadzało.

Tradycja a nowoczesność

Na pewno nie jest to łatwe, szczególnie w firmach, w których pracuje wielu pracowników, a także wtedy, gdy wszyscy w jednym okresie postanawiają wyjechać. Oczywiście nikt nie wyrazi na to zgody, bo przecież firma musi jakoś funkcjonować, ale trzeba przyznać, że są bardziej i mniej “wyjazdowe” okresy. Te pierwsze są prawdziwą zmorą dla osób, które muszą nad tym wszystkim zapanować.

W tradycyjnie zarządzanych firmach nic nie zmienia się od lat, a więc panują tu te same bolączki: frustracja i zniechęcenie. W nowoczesnych jest zgoła odmiennie – tutaj już dawno temu zrozumiano, że można w banalnie prosty sposób ułatwić sobie te zadania. Jak? Wybierając nowoczesne aplikacje do rejestracji czasu pracy, taką na przykład jak znajdziemy pod adresem inewi.pl. Dowiedzmy się o niej więcej!

Jak efektywnie zarządzać urlopami?

Tak więc, na tytułowe pytanie odpowiemy z pełnym przekonaniem: korzystając z aplikacji inEwi, która odciąża dział HR i przynosi dużo ożywienia do każdej organizacji. Oznacza to oszczędności zarówno czasowe, jak i finansowe. Każdy właściciel doceni te zmiany. Korzystając z inEwi można wreszcie zapomnieć o archaicznym, papierowym obiegu wniosków urlopowych, bo wszystko jest zautomatyzowanie, a w obsłudze niezwykle intuicyjne.

Program obsługuje wiele typów wniosków, między innymi urlop wypoczynkowy (także na żądanie), okolicznościowy, bezpłatny, rodzicielski czy macierzyński. Nie ma problemu, by tym sposobem składać wnioski dotyczące opieki nad dzieckiem, wolnych za nadgodziny czy rejestracji nadgodzin. Co ciekawe, można dodać własne typy urlopów!

Zobacz jakie to sprytne!

Każdy wypełniony wniosek urlopowy wysyłany jest do akceptacji przez przełożonego. Bardzo interesującą możliwością jest zdefiniowanie ścieżki akceptacji, przykładowo może to wyglądać tak: kierownik + dział Kadr. Pamiętajmy, że niezależnie od kolejności, potrzeba tu obu zgód, by wniosek został uznany.

Pracodawca może w każdej chwili przeglądać roczne zestawienia z wszystkich wniosków urlopowych. Przejrzysty widok kalendarza pozwala na szybkie zaznajomienie się z takimi informacjami.

Pracownicy docenią inEwi, bo składanie wniosków urlopowych jeszcz nigdy nie było tak łatwe. Wystarczy zalogować się na konto (przez dowolną przeglądarkę i dowolnego urządzenia), by dodać swój wniosek o urlop.

Każdy właściciel firmy powinien o tym pomyśleć, by usprawnić działanie swojej organizacji. Jak widać, potrzeba naprawdę niewiele, aby stało się to możliwe. Dla zainteresowanych polecamy też artykuł “Co trzeba wiedzieć o liście obecności?”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here