Jak kantory internetowe dbają o bezpieczeństwo

Trudno przecenić zalety kantorów internetowych, które zapewniają oszczędność pieniędzy i są proste w obsłudze. Za ich pośrednictwem można wymienić walutę znacznie taniej niż w kantorach tradycyjnych czy bankach. Jednak to nie wszystko, ponieważ do korzystania z usług kantorów internetowych zachęca także bezpieczeństwo transakcji. Dzięki temu można mieć pewność, że powierzone środki są w dobrych rękach i zostaną wymienione po ustalonym kursie. Kantory internetowe dbają o to, aby pieniądze ich klientów były bezpieczne, ponieważ od tej kwestii zależy ich wiarygodność.

Czy kantory internetowe podlegają kontroli?

Wiarygodność kantoru internetowego można sprawdzić w bardzo łatwy sposób. Przede wszystkim na stronie internetowej muszą znaleźć się takie informacje jak:

  • pełna nazwa firmy;

  • numer KRS;

  • numer NIP;

  • REGON;

  • adres.

Dzięki tym danym można na stronach rządowych sprawdzić dokładne informacje na temat firmy, a zwłaszcza o tym, czy nie znajduje się ona w stanie likwidacji bądź upadłości. Ponadto kantor powinien mieć licencję Komisji Nadzoru Finansowego, która pozwala na świadczenie usług płatniczych i potwierdza wiarygodność firmy.

Kantory internetowe są kontrolowane przez organy państwowe, a baza klientów musi zostać zgłoszona do GIODO. Ponadto firma musi składać sprawozdania do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Przykładem sprawdzonych i bezpiecznych kantorów internetowych jest https://kantoronline.pl/, gdzie pieniądze są przez cały czas zdeponowane na rachunkach bankowych klientów, którzy w każdej chwili mogą sprawdzić stan swojego konta.

Bezpieczeństwo transakcji

Transakcje przeprowadzane za pośrednictwem kantorów internetowych są bezpieczne, ponieważ rachunki są przydzielane wyłącznie osobom, które wcześniej zarejestrowały się w serwisie. Mają one dostęp do swoich kont dopiero po zalogowaniu się na nie. Do logowania stosuje się wyłącznie login oraz hasło zdefiniowane przez klienta w procesie rejestracji, a połączenie z serwerem portalu jest szyfrowane protokołem SSL. Aby możliwe było wypłacenie środków z rachunku, konieczna jest dodatkowa weryfikacja, polegająca na podaniu unikalnego kodu SMS, który wysyłany jest na telefon komórkowy klienta. Profesjonalne kantory internetowe dbają o to, aby zdeponowane środki były w pełni bezpieczne, dlatego dostęp do rachunków przez osoby nieupoważnione, jest praktycznie niemożliwy.

Jak sprawdzić, czy kantor jest bezpieczny?

Jak już wspomniano, jednym ze sposobów zabezpieczania transakcji jest SSL, czyli szyfrowanie połączeń między przeglądarką klienta a serwerem serwisu internetowego. Aby mieć pewność, że środki są bezpieczne, trzeba też sprawdzić, czy transakcje oraz zmiany danych są potwierdzane kodem SMS. Kolejna ważna kwestia to różnego rodzaju certyfikaty, wśród których najważniejsze to certyfikat Rzetelnej Firmy i certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo. Warto też sprawdzić opinie kantoru na jednym z serwisów opiniotwórczych. Ważna jest również długość działania na rynku – im dłużej firma jest na nim obecna, tym większy poziom bezpieczeństwa transakcji oraz zaufania klientów. Zobacz również nasz kolejny artykuł Internetowe kantory zagrożeniem dla tradycyjnych placówek w Rybniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here