Zbliża się czas sezonu szczytowego, kiedy wszyscy Twoi znajomi zaczynają planować wczasy, a Ty wiesz, że prawdopodobnie z wyjazdu w wymarzone miejsce nici? Nie martw się, może nic straconego! Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, aby zaoszczędzić na wakacjach i móc cieszyć się udanym wypoczynkiem, a jednocześnie nie rezygnować z przyjemności podróżowania. O tym jak te dwa aspekty ze sobą skutecznie pogodzić, by sprawdziły się w praktyce, podpowiemy w niniejszym poradniku. W naszej poniższej lekturze zdradzimy Ci cztery konkretne tricki na tani urlop.

Jak oszczędzić na wakacjach? 4 tricki na tani urlop

Nie jest powiedziane, że za wakacje nic nie zapłacisz, bo to oczywiste, iż miejsca typowo turystyczne utrzymują się z wczasowiczów, zatem nie ma usług tego rodzaju za darmo. Wydać musisz, ale niekoniecznie spłukując się przy tym do suchej nitki. Nawet, kiedy decydujesz się na dość popularne miejsca turystyczne, to i tak nie wychodzi to w ogólnym rozrachunku bardzo kosztownie, pod warunkiem, iż przyłożysz się do kwestii organizacji swych wczasów należycie. Co przez to rozumiemy? Otóż przede wszystkim chodzi o stosowny dobór kierunku. Nie musisz od razu lądować w egzotycznym miejscu na drugim krańcu świata, zmieniać kontynentu, lecieć za ocean, wybierać najdroższych kurortów czy żyć w najbardziej ekskluzywnych hotelach. Poza tym, możesz także wyjść z organizacją Twego urlopu z odpowiednim wyprzedzeniem, zdecydować się na wyjazd z kategorii last minute czy też wybrać tańszą formę zakwaterowania lub krótszy czas ogólnego pobytu.

Na ostatni gwizdek

Niesamowicie popularną obecnie formą planowania wakacji, tnąc jednocześnie koszty, jest korzystanie z opcji last minute czyli tanich wczasów. Polega to na bazowaniu na promocjach – ktoś wycofa się z kupionej za pełną sumę pieniężną, niekiedy drogiej i ekskluzywnej wycieczki, a Ty polując na tego typu oferty, wskakujesz na jego miejsce. Jedyne, co trzeba w tym wypadku mieć, to dysponować czasem. To bardzo ekscytujące, bo w zasadzie do ostatniego momentu nie wiesz jeszcze gdzie wylądujesz, dokąd pojedziesz, jaka opcja Ci się szczęśliwie trafi. Jeżeli chodzi o korzyści z tego wynikające, to nie ma co ukrywać – są one gigantyczne! Takie wycieczki są z reguły pakietami luksusowymi, ale przy tym niesamowicie tanimi jak na tego typu wyjazdy. To może być obniżka kosztów nawet o parę tysięcy złotych. Rabaty naprawdę są bardzo atrakcyjne.

Indywidualne planowanie

Niestety biura podróży, mimo iż są niesamowicie komfortowe, bo organizują wszystko bezpośrednio za swoich Klientów, muszą z czegoś się utrzymywać, zatem wycieczki, jakie planują są dość drogie. Zupełnie inaczej koszty rozkładają się wtedy, gdy przygotowujesz pobyt w wybranym przez Ciebie miejscu samodzielnie. Wtedy możesz zyskać sporo oszczędności. Przecież nie musisz być przykładowo w luksusowym hotelu, kilkugwiazdkowym. Możesz wybrać nieco mniejszy standard, ale też dobry czy przerzucić się z hotelu na prywatną kwaterę bądź pensjonat.

Zestawienie stawek

Nie decyduj się także na pierwszą lepszą ofertę. Dużo lepszym wariantem jest selekcja polegająca na wyborze tego, co będzie dla Ciebie najbardziej opłacalne finansowo, nie tylko pod względem wygody. Do tego możesz skorzystać chociażby z dostępu do sieci, gdzie są zebrane wszelkie możliwe opcje.

Pożyczka na wypoczynek

W ostateczności, zawsze możesz skorzystać z opcji pożyczki. Przecież po to są chwilówki, aby w nagłych potrzebach zyskać zastrzyk świeżej gotówki. Pamiętaj jednakże, że musisz mieć wystarczająco środków pieniężnych, by tę pożyczkę oddać, bo dodatkowo trzeba tu doliczyć jeszcze odsetki czy prowizję naliczaną przez instytucje parabankowe.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here