Zdarzenia losowe, choroby, nagłe, niespodziewane awarie w domu czy uszkodzenia wozu niezależne od Ciebie – to tylko część przykładów, jakie wymagają od Ciebie ciągłego inwestowania. Wydatki mnożą się i mnożą, dlatego nie może dojść do sytuacji, że na co dzień nie będziesz mieć żadnych oszczędności. O tym, w jaki sposób odłożyć środki pieniężne na wszelki wypadek dowiesz się z poniższych fragmentów naszego wirtualnego poradnika.

Jak oszczędzać na „czarną godzinę”? 5 najlepszych sposobów

Oszczędzanie poprzez konto

Możesz założyć swego rodzaju wirtualną skarbonkę, która umożliwi Ci lokowanie swych środków pieniężnych regularnie oszczędzanych miesiąc  w miesiąc. Możesz skorzystać z opcji popularnej usługi SmartServer, jaka opiera się na tym, że przy każdorazowo robionej transakcji online, odkładany jest do Twej skarbonki jakiś konkretny, stały procent. Możesz także zastosować usługę moneyback, jaka opiera się na zwracaniu danego procentu za płatności, które regulujesz z zastosowaniem swojej karty płatniczej. Niech te środki, jakie będziesz tam zbierać będą stanowiły swego rodzaju fundusz awaryjny.

Zarabiaj na lokacie

Masz większą gotówkę? Nie przetrać jej, ale odłóż do banku. Wiele instytucji finansowych pozwala na to, aby na naprawdę dobrych warunkach móc uzyskać określony zysk w postaci standardowych lokat. Są to bezpieczne formy zarabiania. Jedyny minus w tym wypadku to konieczność zamrożenia środków pieniężnych na jakiś czas, więc w razie czego, gdy nadejdzie czarna godzina, po prostu zerwiesz lokatę, zabierzesz swoją gotówkę, ale nic nie zarobisz. Jeśli takie ryzyko jest, nic nie szkodzi – i tak postaw na lokatę, ale wybierz ofertę na krótszy termin. Na rynku bankowym dostępne są nawet propozycje lokat trzymiesięcznych, niekoniecznie rocznych czy półrocznych.

Nie wydawaj zbędnie

Warto przekalkulować wszystko dokładnie, aby móc stwierdzić jednoznacznie, ile zarabiasz, jakie masz ogólne dochody, zyski i następnie zestawić je w realny sposób z tym, jakie są Twoje wydatki. Jeżeli natomiast już takie zestawienie poczynisz, postaraj się rozważyć, na czym możesz zaoszczędzić w szczególności. Najlepiej rozpisz miesięczny plan swego domowego budżetu.

Automatyczne oszczędzanie

Wystarczy, że zrobisz stale zlecenie, aby z Twego rachunku bankowego regularnie miesiąc w miesiąc odkładana była na konto oszczędnościowe dana kwota czy też określony procent, a będziesz oszczędzać samoistnie, bez fatygi i wyrzeczeń. To, jaka to będzie suma pieniężna czy jak wysoki procent, zadecydujesz indywidualnie.

Zarabiaj i oszczędzaj

Masz za duże koszty i nie ma możliwości, aby z tak ogromnych wydatków jeszcze cokolwiek zaoszczędzić? W tym celu możesz dorobić, wybierając jakieś nawet dodatkowe, drobne zlecenia realizowane po godzinach, które nie obciążą Cię za bardzo, ale pozwolą zyskać kolejne fundusze, jakie będą oszczędnością na czarną godzinę. To naprawdę strzał w dziesiątkę zwłaszcza wtedy, kiedy masz pracę etatową i wolne weekendy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here