Kalkulator leasingu

Jeśli zastanawiasz się, czy leasing jest dla ciebie atrakcyjnym rozwiązaniem i czy w ogóle będziesz mógł sobie na niego pozwolić, na pewno chciałbyś sprawdzić swoje możliwości bez wychodzenia z domu. Właśnie dlatego przygotowano dla ciebie kalkulator leasingu, który pomoże ci szybko poznać wstępną ofertę i zdecydować, czy w ogóle będziesz mógł myśleć o nowym samochodzie.

Leasing – czym jest i dla kogo?

Leasing to atrakcyjna forma  finansowania samochodu, która w przeciwieństwie do kredytu pozwala na zachowanie znacznie większej płynności finansowej. Może okazać się ofertą znacznie korzystniejszą ze względu na większą ilość atrakcyjnych rozwiązań, w tym różne możliwości zakończenia okresu finansowania.

Pierwsza z nich zakłada, że po okresie finansowania samochód zostanie zwrócony do firmy leasingowej. Tym samym może zostać wykorzystany niejako “na próbę” albo tylko przez taki czas, który rzeczywiście jest interesujący dla osoby, która decyduje się na podpisanie umowy leasingowej. Jednocześnie, ze względu na to, iż samochód jest następnie zwracany, nie musimy martwić się o spłatę wszystkich jego kosztów – to z kolei pozwala na istotne obniżenie miesięcznych rat.

Druga opcja to wykupienie samochodu na własność, które wymaga zapłacenia ostatniej, zazwyczaj odpowiednio większej sumy. W ten sposób cała należność za pojazd zostaje uiszczona i przechodzi on na własność osoby, która wcześniej używała go podczas leasingu. To kolejne atrakcyjne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które przyzwyczaiły się do samochodu, a dla których dotychczasowy sposób finansowania był znacznie łatwiejszy do zrealizowania.

Warto przy tym zauważyć, że obecnie leasing jest dostępny zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób prywatnych.

Jak obliczana jest wysokość raty w leasingu?

Aby prawidłowo wyliczyć ratę w leasingu, należy wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii, takich jak marka i model pojazdu, czas trwania leasingu, forma zakończenia umowy i wkład początkowy. Ważna jest także deklarowana ilość kilometrów, które zostaną przejechane każdego roku, ponieważ to ona przekłada się na zużycie samochodu – a właśnie za nie przede wszystkim płacimy podczas leasingu.

Kalkulator – szybka możliwość sprawdzenia różnych opcji

Ze względu na to, iż rata leasingu jest ustalana na podstawie wielu parametrów pokazanych powyżej, samodzielne wyliczenie jej wysokości jest dla większości osób po prostu niemożliwe. Internetowy kalkulator leasingowy to jednak wygodne rozwiązanie, które pomoże ci w szybki i bardzo łatwy sposób poznać wszystkie szczegóły interesującej cię oferty.

W kalkulatorze leasingu będziesz miał możliwość samodzielnego ustalania wszystkich powyższych opcji dla konkretnego modelu auta. Dzięki temu dokładnie poznasz zależności pomiędzy różnymi parametrami, które najbardziej cię interesują, a ostateczną kwotą, którą przyjdzie ci zapłacić za pojazd. Sprawdzisz zatem, jak się przygotować do podpisania umowy i czego oczekiwać od dealera, aby uzyskać jak najlepszą ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here