Kierunek „finanse i rachunkowość”, czyli synonim pewnego zatrudnienia

Na rynku pracy osoby, które posiadają przysłowiową „żyłkę do interesów”, są dzisiaj poszukiwane przez pracodawców. Logiczne myślenie, umiejętność wyliczenia wskaźników efektywności oraz skuteczne prognozowanie to cechy, które przydają się w prowadzeniu biznesu. Duże firmy czy korporacje nieustannie zatrudniają wykształconych specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Ten wymagający kierunek pozwala rozwijać przedsiębiorczość i poszerza wiedzę z zakresu ekonomii, zatem jeśli interesujesz się biznesem lub chcesz założyć własną działalność, to jest to dobry wybór.

Solidne podstawy

Nie wszyscy odnajdują się w zagadnieniach ekonomicznych i gospodarczych. Wykresy, tabele bądź rachunki dotyczące kosztów lub zysków przedsiębiorstwa to często skomplikowane zadania matematyczne. Aby dobrze wykonywać przyszłą pracę, absolwent musi posiąść specjalistyczną wiedzę o podstawach finansów i rachunkowości oraz odznaczać się bezbłędnością w obliczeniach np. rentowności przedsięwzięcia. Grupa Uczelni Vistula przygotowuje studentów właśnie pod kątem obecnego zapotrzebowania na rynku i praktyki gospodarczej (więcej na stronie http://www.vistula.edu.pl). Należy też wspomnieć o tym, że posiada ona akredytację ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants). Oznacza to, że po ukończeniu danej specjalizacji absolwent otrzymuje tytuł międzynarodowego specjalisty z zakresu corporate financial management. Tak prestiżowy kierunek oraz uczelnia to gwarancja sukcesu zawodowego.

Na pierwszym stopniu w planie zajęć mogą figurować takie przedmioty jak: podstawy finansów, rachunkowość bankowa i ubezpieczeniowa czy statystyka matematyczna. Dodatkowo warto zaznaczyć, że w toku nauczania, oprócz zaliczenia zajęć ścisłych, należy zdać język obcy. Innymi humanistycznymi przedmiotami będą komunikacja międzykulturowa oraz techniki komunikacji i argumentowania. Taka mieszanka różnych dziedzin nauki świetnie przygotowuje do przyszłej pracy. W tym zawodzie ważne są wszakże nie tylko obliczenia i analiza danych. Kontakt z klientami czy kontrahentami musi być profesjonalny, a rozmowy na spotkaniach biznesowych prowadzone rzeczowo i konkretnie.

Gdzie szukać pracy

Absolwent finansów i rachunkowości nie będzie miał problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Nowoczesne i rozwijające się firmy ciągle poszukują wykwalifikowanych specjalistów na stanowiska analityczne lub do działu usług finansowych. Zatrudnienie można znaleźć w bankowości, ubezpieczeniach, biurach rachunkowych, kancelariach notarialnych czy komorniczych. To oczywiście tylko niektóre z możliwości, jakie czekają na ludzi przedsiębiorczych, ukierunkowanych na rozwojowy biznes.

Finanse i rachunkowość to kierunek, który poszerza wiedzę z zakresu ekonomii, gospodarki oraz matematyki. Dodatkowo możliwość zdobycia tytułu międzynarodowego na uczelni Vistula może otworzyć drzwi do kariery zagranicznej. Takie kwalifikacje pozwolą pracować w dużych firmach, biurach czy bankach. Alternatywą dla korporacji jest otworzenie działalności na własnych zasadach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here