kompleksowe zaopatrzenie warsztatów

Kompleksowe zaopatrzenie warsztatu samochodowego to usługa świadczona zwykle przez wyspecjalizowane podmioty gospodarcze. Ich doświadczenie oraz know-how pomagają zoptymalizować proces świadczenia usług serwisowych przez warsztaty, głównie w kontekście wyboru niezbędnego sprzętu oraz jego dopasowania do układu pomieszczeń.

W zależności od rozmiarów niezbędnej inwestycji, kompleksowe wyposażenie warsztatu może oscylować od kilkudziesięciu tysięcy złotych do nawet kilkuset. Przy tego typu inwestycji warto więc skorzystać z pomocy specjalistów. Można również skorzystać z pomocy WOOP Automotive. Właściciela pierwszej i jednocześnie największej platformy internetowej łączącej producentów i dystrybutorów elementów wyposażenia warsztatów samochodowych z klientami biznesowymi. Funkcjonuje ona pod adresem domenowym: woopauto.com

Czym jest WOOP?

WOOPauto to najprościej rzecz ujmując internetowy sklep motoryzacyjny. Przynajmniej tak wygląda na pierwszy rzut oka. Przejrzysty podział kategorii produktowych obejmuje m.in. kategorię: wyposażenie warsztatów. To w niej można znaleźć niezbędny sprzęt, tj.:

  • elektronarzędzia i narzędzia,
  • meble warsztatowe,
  • kompresory i instalacje sprzężonego powietrza,
  • podnośniki, wyciągarki i podpory,
  • prasy,
  • specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w serwisie akumulatorów, ogumienia, olejów i smarów, płynów roboczych, układu klimatyzacji czy zasilenia paliwem,
  • urządzenia do kontroli geometrii kół,
  • normalia (bezpieczniki, nity, nakrętki, śruby, uszczelki, węże, opaski zaciskowe, itp.) oraz wiele innych.

W przypadku trudności w znalezieniu właściwego sprzętu lub części, platforma WOOPauto posiada rozbudowaną wyszukiwarkę produktów. Umożliwia ona wyszukiwanie produktów po nazwie, numerze katalogowym, producencie i kategorii. Pomocą służy też zespół profesjonalnych doradców, który wskaże bezpośrednio lokalizację poszukiwanego produktu, lub w przypadku jego niedostępności, zaproponuje produkt alternatywny tudzież potencjalny czas oczekiwania na jego ponowną dostępność.

WOOPauto – co wyróżnia ten marketplace?

To, czym wyróżnia się WOOPauto na tle innych internetowych sklepów motoryzacyjnych to to, że jest to marketplace branży automotive. Co to oznacza? Oznacza to, że przez platformę można nabyć sprzęt bezpośrednio od producentów lub głównych dystrybutorów, bez dodatkowych pośredników, którzy jedynie generują dodatkowe koszty, a przez to i podnoszą cenę oferowanego zaopatrzenia warsztatu samochodowego.

Dodatkowym wyróżnikiem WOOPa (bo tak pieszczotliwie nazywana jest platforma WOOPauto) jest fakt, iż w przypadku większych zamówień możliwe jest zorganizowanie licytacji. Biorą w niej udział dostawcy sprzętu i części samochodowych. Organizator licytacji może otrzymać wiążącą ofertę np. na kompleksowe wyposażenie warsztatu samochodowego, czasem nawet niższą o kilkanaście procent niż w przypadku zamawiania sprzętu przez wyspecjalizowane podmioty gospodarcze.

Zakupów części i sprzętu niezbędnego do zaopatrzenia warsztatu samochodowego mogą dokonywać wyłącznie zarejestrowane i jednocześnie czynne podmioty gospodarcze. Na etapie rejestracji konta weryfikowana jest zgodność wprowadzonych danych m.in. z Centralną Ewidencją Informacji o Działalności Gospodarczej oraz Krajowym Rejestrem Sądowym. Sprawdzeniu podlegają zarówno użytkownicy rejestrujący konto Klienta, jak i firmy rejestrujące się w charakterze Sprzedawcy. W przypadku wątpliwości konto nie jest aktywowane przez administratora i oczekuje przedstawienia dokumentów potwierdzających istnienie firmy. Wszystko to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno podmiotom kupującym, jak i sprzedającym przez platformę funkcjonującą pod adresem internetowym: woopauto.com.

WOOPauto to polski serwis internetowy, zarządzany przez spółkę z siedzibą w Wieluniu. Jest aktualnie jedną z najbardziej prężnie rozwijających się platform internetowych branży motoryzacyjnej. Stanowi przykład doskonałej organizacji, właściwej prezentacji produktów, profesjonalnej i rzetelnej obsługi klientów biznesowych oraz tego, że co dobre – to polskie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here