Wystawianie faktur online
fot. pixabay.com

Wystawianie faktur online zdobywa z roku na rok coraz większą popularność, dlatego też warto bliżej mu się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych firm, które chcą poznać największe korzyści związane z wystawianiem faktur przez Internet i dowiedzieć się jednocześnie, czy w praktyce warto skorzystać z tego rozwiązania.

Faktury online – co trzeba wiedzieć?

Fakturowanie online  to nic innego jak wysyłanie faktur mailem  do klientów. W Polsce jak i zresztą na całym świecie dokumenty elektroniczne przesyła się zazwyczaj w formacie PDF. Warto  zaznaczyć, że nawet w momencie wydrukowania przez klienta otrzymanej faktury, w dalszym ciągu będzie ona tak naprawdę fakturą online. Zgodnie z aktualnym prawem faktury elektroniczne są tak samo ważne jak tradycyjne faktury papierowe oraz nie jest wymagana zgoda klientów na przesyłanie faktur drogą elektroniczną.

Jakie korzyści niesie wystawianie faktur online?

Jak już wspomniano, e-faktury online mają wiele mocnych stron, dlatego też z tego typu rozwiązania korzysta coraz więcej firm. Jedną z podstawowych zalet jest oczywiście szybki sposób wystawienia dokumentu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom  (np. e-Księgowość od PKO Banku Polskiego), zaledwie w kilka sekund można wygenerować faktury i rozesłać je do wybranych klientów. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Wystawianie faktur online jest proste i intuicyjne, dlatego też nie wymagana jest do tego  specjalistyczna wiedza  księgowa.

Dlaczego warto?

Wystawianie faktur online w iPKO to wygodne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.  ręczne wypisywanie faktur oraz wysyłanie ich pocztą jest czasochłonne oraz wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wysyłanie faktur online jest bezpłatne. Z racji tego, że nasi klienci szybciej otrzymają fakturę, to można liczyć na zdecydowanie szybsze uzyskanie finansowania. Faktoring w wielu firmach odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na ten element.

Personalizacja faktur wysłanych mailem

Opisując zalety wystawiania faktur online warto wspomnieć także o możliwości personalizacji dokumentów. Dzięki tej możliwości, można zbudować pozytywny wizerunek swojej marki i znacząco poprawić rozpoznawalność. Warto skorzystać z pomocy rzetelnej firmy, która pomoże w zaprojektowaniu oryginalnego i niepowtarzalnego szablonu dla faktur online.

Cykliczność wystawiania faktur

Sporą zaletą aplikacji do wystawiania faktur online jest optymalizacja procesu wystawiania faktur, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo czasu. Sprawdza się to doskonałe przede wszystkim w przypadku tych firm, mających bazę klientów, którym co miesiąc wystawiają te same faktury . Dzięki prostym mechanizmom można monitorować faktury i sprawnie weryfikować, czy płatności od kontrahentów zostały opłacone. Automatyczny obieg dokumentów odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w korporacjach, ale również w niewielkich firmach.

Baza danych w programie do faktur

Przy wystawianiu faktur online istnieje możliwość skorzystania z automatycznego importu danych i ograniczyć ryzyko błędnego wystawienia dokumentu. e-Księgowość od PKO Banku Polskiego umożliwia stworzenie bazy swoich klientów i kontrahentów, dzięki czemu wystawianie faktur online przebiega bardzo sprawnie. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują bazy danych przechowywane w chmurze, dzięki której można wystawiać faktury swoim klientom z każdego urządzenia, które ma dostęp do sieci.

Wystawianie faktur online – jeszcze więcej korzyści!

Faktury online są łatwiejsze w przechowywaniu. Tradycyjne dokumenty papierowe niestety zajmują sporo miejsca i co najgorsze zdecydowanie łatwiej je zniszczyć. Przy archiwizowaniu faktur elektronicznych pamiętać należy jedynie o robieniu kopii zapasowych. Dla wielu osób  zaletą faktur online może okazać się również to, że w razie potrzeby w krótkim czasie można odnaleźć potrzebne dokumenty.

Przeglądanie sterty papierowych dokumentów niestety nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Przechowując dokumenty w formie elektronicznej, można błyskawicznie odnaleźć niezbędne faktury. Poprawa efektywności własnej pracy jest kluczem do sukcesu w wielu firmach, dlatego też warto jak najszybciej skorzystać z olbrzymiego potencjału e-Księgowości od PKO BP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here