Usługi księgowe w Poznaniu

Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce nie należy do najprostszych. Wymaga od przedsiębiorcy nie tylko rzetelnego świadczenia własnych usług połączonych z umiejętnością prowadzenia skutecznych akcji marketingowych, jak również znajomości ciągle zmieniających się przepisów prawa oraz ich poprawnego stosowania m.in. w zakresie rozliczania przychodów i kosztów czy obsługi kadrowo-płacowej.

W związku z ogromnym rozmiarem biurokracji oraz często nieprecyzyjnymi przepisami, wielu przedsiębiorców decyduje się oddelegować część zadań na zewnątrz, tj. innym firmom wyspecjalizowanym w danej dziedzinie. Najczęściej dotyczy to usług księgowych oraz wspomnianego wcześniej outsourcingu obsługi kadrowej i płacowej.

Księgowość w Poznaniu

W Poznaniu, stolicy województwa wielkopolskiego, działa wiele biur rachunkowych rzekomo świadczących kompleksowe usługi księgowe. Najłatwiej to sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę frazę: „usługi księgowe Poznań”. W wynikach wyszukiwania znajdziemy szereg różnego rodzaju biur rachunkowych, a po ich analizie stron dojdziemy do wniosku, że ich zakres jest skrajnie różny. W jaki zatem sposób wybrać właściwe biuro księgowe, które terminowo i zgodnie z prawem będzie wywiązywało się z prowadzenia księgowości firmy? Oto kilka wskazówek.

Świadectwo kwalifikacyjne

Przede wszystkim należy zacząć od weryfikacji wiedzy i doświadczenia biura rachunkowego. Jeżeli zatrudnieni w nim księgowi posiadają świadectwo kwalifikacyjne wydawane przez Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej, to możemy mieć pewność, że będzie to biuro z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. A zatem będzie rzetelnie wywiązywało się z powierzonych obowiązków.

Zakres usług księgowych

W dalszej kolejności więc warto zweryfikować zakres usług księgowych biura. Można zrobić to na dwa sposoby. Jeżeli przy pierwszym wyszukiwaniu znaleźliśmy kilka certyfikowanych biur, to:

  1. należy wpisać w wyszukiwarkę różne frazy, np. „pełna księgowość Poznań”, „kpir Poznań”, „ryczałt od przychodów ewidencjonowanych Poznań” i sprawdzić, czy wyświetlają się one w wynikach wyszukiwania. Jeżeli pojawiają się to znaczy, że dane biuro rachunkowe faktycznie należy do grupy nielicznych biur i może świadczyć kompleksowe usługi księgowe. Wówczas warto zajrzeć na jego stronę i przejrzeć szczegóły.
  2. po przeglądnięciu strony należy skontaktować się telefonicznie z danym biurem i sprawdzić, czy są w stanie rozliczyć kompleksowo naszą firmę bez względu na formę prowadzenia działalności.

Dlaczego jest to tak ważne? Głównie dlatego, że w przypadku rozpoczęcia działalności gospodarczej rozliczanej w formie ryczałtu ewidencjonowanego i zmiany w przyszłości formy opodatkowania na inną, nie będzie potrzeby szukania innego biura i przekazywania mu dokumentacji firmowej, tylko to samo biuro będzie mogło kontynuować rozliczanie firmy. To duża oszczędność czasu.

Obsługa kadrowa w Poznaniu

W mieście Poznań obsługa kadrowa i płacowa nie należy do popularnych usług. Trudni się nią zaledwie niewielka część biur księgowych. Wynika to z faktu konieczności posiadania dodatkowej wiedzy z zakresu prawa pracy i umów cywilnoprawnych oraz biurokracji m.in. związanej z prowadzeniem akt osobowych, naliczaniem wynagrodzeń i sporządzaniem dokumentacji pracowniczej czy deklaracji rozliczeniowych.

Dobre biuro księgowe w Poznaniu

Wbrew pozorom trudno znaleźć jest biuro księgowe w Poznaniu, które świadczy pełen zakres usług księgowych wraz z obsługą kadrowo-płacową. Podjęliśmy wyzwanie i udało się nam znaleźć takie, które spełnia wszystkie wymienione wyżej kryteria.

Jest nim AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. Biuro księgowe znajduje się przy ul. Bogusławskiego 30/5 w Poznaniu. Cieszy się nienaganną opinią oraz licznymi rekomendacjami pisemnymi wśród znanych i cenionych firm z Poznania i okolicy. Świadczy kompleksowe usługi księgowe w zakresie rozliczania ksiąg handlowych (pełna księgowość), kpir (podatkowej księgi przychodów i rozchodów), przychodu ewidencjonowanego i rozliczania PIT dla osób fizycznych oraz usługi outsourcingu usług kadrowo-płacowych dla mikro i małych przedsiębiorstw z Poznania i powiatu poznańskiego.

Z firmą księgową AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska można skontaktować się:

  1. osobiście: ul. Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań
  2. telefonicznie: tel.: +48 61 866 76 53 lub kom.: +48 601 781 634
  3. mailowo: e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
  4. poprzez formularz na stronie: www.biurorachunkowe-poznan.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here