Kratki kominkowe

Nie można pozwolić sobie na montaż kominka, który nie będzie posiadał odpowiedniej kratki. Nie chodzi tu tylko o względy estetyczne. To kratka odpowiedzialna jest m.in. z prawidłową cyrkulację powietrza. Odpowiedzialna jest ona również za to, że cała obudowa się nie przegrzewa. Należy pamiętać o jej montażu – i to jeszcze przed rozpaleniem pierwszego ognia. Co należy wiedzieć o kratkach kominkowych?

Rodzaje kratek kominkowych

Przystępując do zakupu kratek, warto poznać ich rodzaje. W sklepach ma się do czynienia z takimi kratkami jak:

  • dekompresyjne – stosowane w celu ochrony sufitu przed przegrzaniem się. Montuje się je w odległości ok. 40 cm od sufitu.
  • wylotowe – montowane w górze kominka. Ich zadaniem jest przysłona otworów wentylacyjnych. Ich funkcja to odprowadzanie nagrzanego powietrza i rozprowadzanie ich po całym pomieszczeniu.
  • wlotowe – montowane w dolnej części kominka. To dzięki nim doprowadzane jest powietrze do paleniska. Jeżeli ten proces nie zostanie zachowany, nie będzie mowy o tym, aby ogień na palenisku się utrzymał.
  • luft – o zasłoniętym wylocie, pełnią głównie funkcje dekoracyjne.

Tak więc nie można zapomnieć o tym, aby dokładnie przejrzeć kratki kominkowe, które są dostępne m.in. na https://www.komineo.pl/pl/c/Kratki-kominkowe/6.

Z czego wykonywane są kratki kominkowe?

Kratki muszą zostać wyprodukowane z materiałów, które są odporne na działanie wysokich temperatur. Dużą popularnością cieszą się kratki żeliwne i ze stali nierdzewnej. Aczkolwiek, nie można powiedzieć, że kratki ocynkowane są złe. Mogą występować w stanie surowym, ale równie popularne są te, które malowane są w sposób proszkowy. Warto więc zwrócić uwagę na stylistykę kominka, jak również całego pomieszczenia, gdzie on się znajduje. Dzięki temu uda się dobrać nie tylko wysokiej jakości produkt, ale taki, który będzie idealnie pasował do całego wnętrza.

Niech kominek nie tylko dobrze służy, ale również cieszy oko wyglądem. Na pewno korzystnie wpłynie to na samopoczucie wszystkich domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here