Kurs językowy za granicą? Chętnie…ale jaki?

Wyjazd zagraniczny połączony z nauką języka obcego to wyjątkowo cenne doświadczenie. Podczas pobytu nieustannie otaczasz się językiem, który przyswajasz w naturalny sposób, a także uczysz się go podczas zorganizowanych zajęć. Poznajesz nowych ludzi z różnych zakątków świata, nawiązujesz przyjaźnie, które przy zaangażowaniu obu stron mogą przetrwać nawet na odległość. Jesteś blisko obcej kultury, dotychczas Ci nieznanej, zwiedzasz ciekawe miejsca i zabytki. Jednocześnie rozwijasz się na różnych płaszczyznach, nie tylko językowej, ale też osobowościowej. Nabierasz pewności siebie i stajesz się bardziej samodzielny. Kurs językowy za granicą to same zalety, ale jak wybrać ten odpowiedni dla siebie?

Obieramy kierunek!

Istnieje przekonanie, że nauka konkretnego języka odbywa się tylko w jednym kraju, zatem język włoski utożsamiamy z Włochami, a niemiecki z Niemcami. Okazuje się jednak, że mamy znacznie więcej możliwości. Przykładowo kursy językowe SmileTrips z języka hiszpańskiego organizowane są zarówno w Hiszpanii, jak też w Meksyku, Kolumbii i w Peru, a języka niemieckiego możesz uczyć się podczas wyjazdu do Niemiec, jak też do Austrii. To od Ciebie zależy, który kraj zobaczysz i skąd przywieziesz tym razem wakacyjne wspomnienia. Jeżeli już wybrałeś język, teraz zdecyduj się na kierunek wyjazdu.

Co w programie?

Przed wyborem odpowiedniego kursu językowego za granicą, zapoznaj się szczegółowo z programem pobytu. Musisz wiedzieć, z jakich zajęć będziesz mógł skorzystać i kto będzie Twoim nauczycielem. Kluczowa dla Twojej decyzji powinna być też szkoła, w której będziesz się uczył. Sprawdź, jaką mają renomę, opinie i jak prezentują się na tle innych szkół w danym kraju. Oceń swój poziom znajomości języka, czy jest on podstawowy, średniozaawansowany czy zaawansowany, co również jest Ci potrzebne, aby wybrać kurs, który będzie przystosowany do Twoich umiejętności. Wyjeżdżając za granicę, zapewne chcesz mieć czas na zwiedzanie i poznawanie nowej kultury. Program powinien uwzględniać taką formę rozrywki. Może znajdzie się w nim miejsce na kurs Flamenco, warsztaty z włoskiego gotowania lub surfing na Wielkiej Rafie Koralowej?

Na jak długo?

To zależy zarówno od Twojego czasu wolnego, jak też możliwości finansowych. Jeżeli jesteś osobą uczącą się, wyjazd musi być podczas wakacji i może być on dłuższy, ponieważ nie masz w tym czasie żadnych innych zobowiązań. Pracujące osoby są uzależnione od swojego pracodawcy. Często nie mogą sobie pozwolić na wyjazd dłuższy niż 2 tygodnie, jednak nie muszą w tym przypadku czekać do wakacji. Jednak już 2-tygodniowy wyjazd wyraźnie poprawia umiejętności językowe i pozwala lepiej oswoić się z językiem. Nieustanny kontakt z nim sprawia, że efekty są lepsze niż nawet po roku nauki przy jednej godzinie w tygodniu. Dłuższe kursy, 5-8-tygodniowe, skutkują jeszcze większymi rezultatami. Nie tylko integrujesz się z obcym otoczeniem, zagłębiasz się w jego kulturę, ale też chłoniesz język na dłużej, często budujesz swoje trwałe fundamenty językowe na całe życie.

Kursanci ze wszystkich stron świata

Będąc za granicą na kursie językowym i przebywając tylko w środowisku kursantów z Polski nie osiągniesz tak dużych rezultatów, jak w przypadku otoczenia międzynarodowego. Kiedy spotykają się ludzie z różnych zakątków świata i każdy mówi w innym języku, trzeba znaleźć sposób, aby się porozumieć. To powoduje, że rozmawiacie w obcym języku, którego wspólnie się uczucie. Dzięki temu rozwijacie swoje umiejętności, przełamujecie bariery językowe i uczycie się od siebie nawzajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here