Metalowe szafy do kartoteki i biura

0
1216

Każde biuro, kancelaria lub inne miejsce pracy wymaga posiadania odpowiedniego wyposażenia, które będzie sprawdzało się podczas wykonywanych tam zadań. Wśród najważniejszych mebli znajdują się często te, które pozwalają na przechowywanie wszystkich niezbędnych dokumentów czy kartotek. Najlepszym wyborem są w tym przypadku meble metalowe. Dlaczego? Odpowiedzmy sobie na to pytanie.

Konstrukcja dostosowana do biura

Metalowe wyposażenie od firmy FX Meble zostało specjalnie dostosowane do potrzeb biur i firm, które posiadają duże ilości dokumentacji i kartotek. Są one przede wszystkim niezwykle wytrzymałe i stabilne, dzięki czemu mogą pomieścić duże ilości dokumentów – w tym teczek czy segregatorów – bez obawy o załamanie się czy wypaczenie półek. Warto przy tym zauważyć, że wysokość przerw pomiędzy kolejnymi półkami jest dopasowana do standardowych wysokości dokumentów, co przekłada się na możliwość swobodnego układania tam wszystkich wydruków.

Podobnymi zaletami odznaczają się również specjalne szafy kartotekowe, wyposażone w podręczne szuflady. Sprawdzą się doskonale między innymi w placówkach medycznych, w których dokumentacja pacjentów zawsze musi znajdować się w zasięgu ręki, aby możliwe było jej łatwe, szybkie odszukanie w razie potrzeby. Co więcej, szuflady zostały tak skonstruowane i zamontowane, aby niezależnie od obciążenia poruszały się z łatwością i nie ulegały wykrzywieniu pod ciężarem papieru. Rozmiar każdej szuflady, podobnie jak półki, dostosowany jest do klasycznej wielkości teczek.

Estetyka i profesjonalizm

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych mebli metalowych, uzyskać można odpowiedni wygląd biura, kancelarii czy innego pomieszczenia, w którym znajduje się dokumentacja. Dzięki temu każdy zaglądający tam klient będzie mógł przekonać się, iż miejsce to jest uporządkowane i estetyczne. Dzięki temu osiągnięte zostanie wrażenie pełnego profesjonalizmu, które na pewno wzbudzi zaufanie i sprawi, że zainteresowany będzie zawsze już korzystał z usług właśnie tego miejsca.

Możliwość oszczędzania miejsca

Szafy kartotekowe wyposażone są w specjalne systemy przesuwne. Dzięki temu możliwe jest łatwe ustawianie ich na stosunkowo małej przestrzeni. Kiedy nie są użytkowane, regały mogą zostać zsunięte w jedno miejsce tak, aby ciasno do siebie przylegały. W chwili, w której należy zabrać z jednego z nich dokumenty, wystarczy je przesunąć, aby zrobić przejście w tym miejscu i zabrać pożądany materiał.

Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie wygodnej kartoteki czy archiwum nawet tam, gdzie jest stosunkowo mało miejsca i tradycyjna nie spełniałby swojej funkcji. Co więcej, system przesuwny może zostać zainstalowany w dwóch wersjach: z napędem mechanicznym, wykorzystującym korby umieszczone na bokach regałów, lub z systemem elektronicznym, posiadającym panel sterowania. Oba rozwiązania są tak samo użyteczne.

Ochrona przed kurzem i zniszczeniem

Ostatnia zaleta metalowych szaf i regałów, wykorzystywanych w biurach czy kancelariach, to możliwość ochrony dokumentów, jaką dają. Za sprawą solidnej konstrukcji gwarantują bezpieczeństwo przed upadkiem i przypadkowym podarciem czy pognieceniem. Z kolei zsunięte razem stanowią dodatkową ochronę przed kurzem i warunkami, panującymi w pomieszczeniu.

Podsumowanie 

Dzięki wykorzystaniu metalowych mebli, każde miejsce archiwalne lub biuro zyska na profesjonalnym, eleganckim wyglądzie. Idzie on w parze z funkcjonalnością i wygodą, zapewnioną przez wyposażenie. Dodając do tego jeszcze trwałość samych mebli i ochronę dla dokumentów, zyskujemy najlepszy możliwy wybór dla każdej branży, która wymaga bogatej dokumentacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here