Paczka do Anglii

W Wielkiej Brytanii mieszka ponad 900 tysięcy Polaków, chociaż nieoficjalnie mówi się o liczbie blisko 1,5 miliona osób. Nic więc dziwnego, że przesyłki do Anglii są wysyłane bardzo często. Dlatego też większość kurierów na rynku oferuje szybkie paczki do Anglii. Zanim przygotujemy swoją wysyłkę, warto jednak sprawdzić, czego nie wolno wysyłać do Anglii, ile trwa wysyłka i co należy zrobić przed nadaniem paczki.

Czego nie wolno wysyłać pocztą do Anglii?

Regulacji dotyczących przesyłki do Anglii jest kilka. Zaliczają się do nich między innymi wewnętrzne regulaminy firm kurierskich dotyczące realizacji usług, a także przepisy brytyjskiego prawa. Dobrze jest w takiej sytuacji jeszcze przed wysyłką sprawdzić na stronie internetowej wybranego wcześniej kuriera, jakimi warunkami objęta jest wysyłka paczek do Anglii.

W ogólnym ujęciu paczka do Wielkiej Brytanii nie może zawierać żywności, lekarstw, przedmiotów łatwopalnych, radioaktywnych czy innych niebezpiecznych substancji, narkotyków, zwierząt i roślin, a także alkoholu, wyrobów tytoniowych oraz broni. Niektóre firmy kurierskie oferują wysyłkę cennych przedmiotów, takich jak dzieła sztuki czy papiery wartościowe, jednak muszą one zostać objęte dodatkowym ubezpieczeniem.

Szybka paczka do Anglii – jak wysłać?

Czas wysyłki paczki do Anglii zależy najczęściej od jej rodzaju. Jeśli interesuje nas szybka paczka do Anglii, to musimy skorzystać z ekspresowych usług kurierskich. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak nasza paczka może trafić do Anglii już w ciągu 1-2 dni. Standardowa wysyłka do Anglii trwa zazwyczaj 3-5 dni. Znaczenie ma to, skąd wysyłamy paczkę i gdzie mieszka jej adresat.

Tym, co koniecznie należy zrobić, zanim wyślemy paczkę do Anglii, to musimy również sprawdzić, czy odbiorca na pewno przebywa pod wskazanym adresem. Jest to wymagane zwłaszcza w przypadku przesyłek do firm, które z powodu pandemii mogą być nieczynne lub pracować w ograniczonych godzinach. W sytuacji, gdy kurier zastanie zamknięte drzwi, paczka będzie odesłana z powrotem do nadawcy.

Ile kosztuje tania paczka Do Anglii?

Tak jak wspomniano, szybka paczka do Anglii wiąże się zazwyczaj z wyższym kosztem, który może wynieść nawet ponad 400 zł. Natomiast tania paczka do Anglii kosztuje sporo mniej dlatego, że jest to zwykła paczka, która idzie z reguły do nadawcy przez kilka dni. Ceny takiej wysyłki do Wielkiej Brytanii, o wadze nieprzekraczającej 5 kilogramów, wahają się od około 80 zł do 120 zł – w zależności od kuriera, a także dokładnej wagi paczki oraz jej wielkości. Im paczka jest cięższa i większa, tym koszty wysyłki są wyższe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here