Mycie kostki brukowej w Krakowie

0
835

Kostka brukowa jest niezwykle wdzięcznym elementem, wykorzystywanym w tworzeniu ciekawych i eleganckich zewnętrznych aranżacji. Jest prosta w ułożeniu, wytrzymała na czynniki atmosferyczne i zdecydowanie przyjemnie prezentuje się zarówno przed domem, sklepem, jak i restauracją. Co zrobić, kiedy plamy z oleju albo mchu psują jej estetyczny wygląd? Tu przydaje się mycie kostki brukowej. Przeprowadzić taką czynność samodzielnie, czy lepiej poszukać specjalistów?

Mycie kostki impregnowanej, a nieimpregnowanej

Jak w wielu sytuacjach, tak i w przypadku kostki brukowej, impregnacja jest bardzo pożądanym zabiegiem. Ułatwia późniejsze czyszczenie kostki i utrzymanie jej w nienagannym stanie przez dłuższy czas. Jeśli producent nie zapewnia impregnacji w cenie materiału, to warto taką czynność przeprowadzić samodzielnie, bezpośrednio po ułożeniu kostki.

Impregnacja zapobiega bowiem wnikaniu zanieczyszczeń w głębsze warstwy bruku, w związku z czym plamy są łatwiejsze do usunięcia, a kostka nawet po kilku latach nie traci nic na swoim wyglądzie. Z kolei nieimpregnowaną kostkę znacznie trudniej wyczyścić, nawet jeśli dysponujesz profesjonalnym sprzętem czy mocnym detergentem.

Zanim jednak pomyślisz o wymianie kostki, czy skażesz się na wielogodzinne szorowanie ręczne, zdaj się na doświadczenie specjalistów w tej dziedzinie. W swoim mieście znajdziesz wiele firm. Na przykład dla Krakowa znajdziesz je pod frazą: mycie kostki brukowej Kraków. Specjaliści poradzą sobie zarówno z trudnymi i mocno zaschniętymi już zabrudzeniami na kostce zaimpregnowanej, jak i niezaimpregnowanej, bez uszkodzenia jej nawierzchni czy zmiany koloru bruku.

Jak radzić sobie ze świeżymi plamami na kostce brukowej?

Nie da się ukryć, że nawet zaimpregnowana kostka brukowa po jakimś czasie niszczeje i traci świeży, ładny kolor. Profesjonalna firma czyszcząca z pewnością świetnie temu zaradzi, dlatego minimum raz na rok warto skorzystać z jej usług. Dzięki temu bez nakładu pracy i czasu zadbasz o wygląd swojej posesji czy terenu wokół biura, firmy czy urzędu. To nie znaczy jednak, że na świeżo powstałe plamy z oleju czy z tłuszczu nie należy w ogóle reagować. Wręcz przeciwnie. Szybkie działanie, pozwala skutecznie pozbyć się takich zanieczyszczeń. Masz tutaj do wyboru trzy opcje:

  • płyn do mycia naczyń zmieszany z wodą. Taki roztwór nanieś na powstałą plamę i odczekaj minimum godzinę, następnie spłucz miejsce czystą wodą i pozostaw do osuszenia. Takie działanie możesz zastosować na olej silnikowy, ale i na tłuszcz, np. z grillowania. Nie zawsze będzie tak skuteczne, jak czyszczenie przez profesjonalną firmę, ale spróbować nie zaszkodzi,
  • innym sposobem jest zastosowanie profesjonalnego środka do czyszczenie kostki brukowej.
  • możesz też zadzwonić po profesjonalistów, jeśli plama jest dużych rozmiarów i nie masz czasu, by szybko i skutecznie rozprawić się z nią.

Pamiętaj, że nawet płyn do mycia naczyń, jak i środek do czyszczenia może odbarwić kolor kostki. Dlatego najpierw sprawdź działanie poszczególnego detergentu w niewidocznym miejscu. Jeśli chcesz mieć pewność, że pozbędziesz się plamy bez żadnych skutków ubocznych, to zdecydowanie wybierz opcję firmy czyszczącej.

Mycie elewacji – czy to ma sens?

Elewacja, podobnie jak kostka brukowa, zawsze stanowi największą ozdobę każdego budynku. Niestety tynki narażone są na różnego typu zabrudzenia oraz uszkodzenia. Skutecznie wżerający się w warstwę tynku kurz oraz spaliny samochodowe niezwykle szybko tworzą brudną i nieprzyjemną warstwę na tynku. Taki budynek szybko traci na swojej wartości wizualnej, zwłaszcza jeśli właściciel zdecydował się na jasne kolory elewacji. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zanim zdecydujesz się na położenie nowego tynku, przemyśl mycie elewacji. Możesz to wykonać we własnym zakresie, ponieważ najczęściej do usunięcia filmu kurzu z elewacji wystarczy roztwór z wody i detergentu oraz użycie profesjonalnego sprzętu. By mieć pewność, że po myciu nie zostaną żadne zacieki, możesz zdać się na firmy czyszczące.

Gdzie ich szukać? Pomocna będzie tutaj ponownie wyszukiwarka i odpowiednia fraza, np.: mycie elewacji Kraków. Takie rozwiązanie ma kilka swoich zalet – nie potrzebujesz inwestować w drogi sprzęt, nie tracisz własnego czasu i masz gwarancję, że po brudzie na Twojej elewacji nie zostanie najmniejszego śladu.

Sprawdzona firma czyszcząca w Krakowie

W Krakowie prężnie działa wiele firm specjalizujących się w czyszczeniu kostki brukowej, elewacji i innych usługach czyszczących, np. takich jak czyszczenie materacy, czy pranie dywanów. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje firma Nodwig. Rzetelnie podchodzi do wyceny i realizacji usług, a jej pracownicy są dokładni i skrupulatni, dzięki czemu efekt ich pracy jest długotrwały i widoczny gołym okiem.

Z firmą Nodwig można skontaktować się na kilka sposobów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here