Srebrne monety bulionowe

0
1264

W dobie skrajnie niskich stóp procentowych i jednocześnie sporej inflacji ciekawą inwestycją mogą okazać się srebrne monety bulionowe. Co trzeba o nich wiedzieć przed zakupem? W których warto ulokować środki?

Srebro i złoto to metale szlachetne, które co do zasady dobrze przenoszą wartość pieniądza w okresach kryzysu, ale również w czasie wychodzenia gospodarki z zapaści. Choć nikt nie może udzielić gwarancji, że tak będzie również w najbliższych latach, to jednak mając na uwadze zachowanie się cen kruszców w przeszłości, wydaje się to całkiem prawdopodobne. Osoby, które liczą na realizację takiego scenariusza, powinny zainwestować w fizyczne złoto lub srebro. Bulionowe monety oraz sztabki będą dla nich najlepszych wyborem, ponieważ pozwalają korzystać z wszystkich ich właściwości, a przy tym służą stricte do inwestowania w kruszce.

Czym są srebrne monety bulionowe?

Srebrne monety bulionowe wytwarzane są najczęściej ze srebra próby 999 i mają na celu umożliwić oszczędzanie w tym kruszcu. W odróżnieniu od produktów kolekcjonerskich i okolicznościowych, nie wykazują większych walorów estetycznych i nie mają określonego nakładu. Powoduje to, że wartość monet bulionowych zależy przede wszystkim od ilości znajdującego się w nich srebra, a także jego bieżącego kursu rynkowego. Z tego też względu nie zawsze wybija się na nich nominał monety.

Cena i właściwości srebrnych monet bulionowych

Na srebrne monety bulionowe nanosi się zwykle informacje, takie jak oznaczenie i próba metalu, rok produkcji czy waga. Ta ostatnia jest podawana w uncjach trojańskich (1 oz = ok. 31,1 g) i wynosi zwykle 1 uncję lub jej część np. 1/2, 1/4 czy 1/10. Spotykane są również inne standardy wagowe, jednak cieszą się one mniejszą popularnością.

Ważną zaletą srebrnych monet bulionowych jest ich niska cena (są znacznie tańsze od monet złotych), która czyni je łatwo dostępnymi dla szerokiego grona inwestorów. Wystarczy wspomnieć, że za jednouncjową monetę ze srebra trzeba zapłacić raptem 160-180 zł, podczas gdy monety złote o tej samej wadze kosztują kilkadziesiąt razy więcej. Produkty o mniejszej wadze np. 1/2 czy 1/4 uncji są oczywiście proporcjonalnie tańsze.

Co ważne, ceny srebrnych monet bulionowych o podobnej wadze są do siebie bardzo zbliżone. Jeśli któryś z egzemplarzy kosztuje znacznie mniej, może to oznaczać, że sprzedawca oferuje nieautentyczny produkt lub, że dana moneta nie cieszy się uznaniem inwestorów.

Najpopularniejsze srebrne monety bulionowe – najlepsza inwestycja w kruszec

Choć na rynku można spotkać dziesiątki różnych monet bulionowych, to jednak najlepiej jest skupić się na ofercie tych, które cieszą się największym uznaniem i zainteresowaniem inwestorów. Powód? Na najpopularniejsze srebrne monety bulionowe jest po prostu duży popyt, a to daje gwarancję ich łatwej odsprzedaży po satysfakcjonującej cenie.

Popularne srebrne monety, w które warto lokować środki, to przede wszystkim południowoafrykański Krugerrand, Liść Klonowy, Amerykański Orzeł, Australijski Kangur czy Wiedeńscy Filharmonicy. Wszystkie są dostępne w różnych standardach wagowych i stanowią dobry wybór dla każdej osoby zainteresowanej inwestycją w srebro.

Większość wspomnianych monet można nabyć w Mennicy Polskiej (szczegóły oferty na: https://inwestycje.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/srebro/srebrne-monety-bulionowe/), czyli u renomowanego producenta i dealera złota oraz srebra inwestycyjnego. Co ważne, możliwy jest również ich zakup w zestawie np. 25 czy 100 sztuk, co pozwala uzyskać niższą cenę jednostkową za monetę.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here