Rodzina norm ISO jest bardzo duża i bogata. Do tej pory już miliony organizacji uzyskały certyfikację różnych systemów zarządzania, dzięki czemu usprawniły swoje działanie i poprawiły wyniki finansowe.

Jeśli chcesz przyspieszyć rozwój swojej organizacji i zyskać prestiż oraz zaufanie klientów sprawdź, które normy mogą Ci w tym pomóc. Jeśli chcesz poznać szczegółowe zasady systemów certyfikowanych warto się wybrać na szkolenia iso (https://szkolenia.bureauveritas.pl/) organizowane przez jednostki certyfikacyjne.

Jakość przede wszystkim

System zarządzania jakością wg ISO 9001 to najbardziej znany system ISO. Jego wdrożenie powoduje usprawnienie działania i zwiększenie przejrzystości procesów zachodzących w organizacji. Postępowanie zgodnie z zasadami tej normy sprzyja wzrostowi efektywności działania, co przekłada się na poprawę wyników finansowych firmy. Podniesienie jakości działania firmy doceniają klienci, którzy chętniej kupują produkty i usługi, a także kontrahenci i pracownicy.

Bezpieczeństwo danych

System ISO 27001 odpowiada za system zarządzania bezpieczeństwem informacji. Dzięki niemu organizacja ogranicza ryzyko utraty, zniszczenia, czy też nieuprawnionego użycia danych. W tej normie znajdziesz regulacje dotyczące zarówno informacji przechowywanych w formie papierowej, jak i cyfrowej. System ten dotyczy takich zagadnień jak procedury przechowywania i przetwarzania danych, a także dostępu do nich.

Zarządzanie środowiskowe

Norma ISO 14001 opisuje system zarządzania środowiskowego. Dzięki niemu organizacja ogranicza swój negatywny wpływ na środowisko poprzez zmniejszanie zużycia energii, wody oraz surowców. Dodatkowo przedsiębiorstwo redukuje ilość powstających w nim odpadów i zanieczyszczeń. Takie działania sprzyjają ochronie środowiska naturalnego, a także pozwalają na obniżenie kosztów działania przedsiębiorstwa. Aby poznać jeszcze więcej zalet z wprowadzenia tego typu systemów warto wybrać się na dedykowane szkolenia iso.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here