Niestety z danych statystycznych wynika, iż nasi rodacy systematycznie się zadłużają. Zobowiązania potęgują się, a raty do spłaty ciągle rosną. W konsekwencji tego potrzebujesz coraz więcej pieniędzy na ich uregulowanie. Zwiększają się odsetki należne instytucjom bankowym, a w konsekwencji tego nawarstwiają się należności, jakie musimy zwracać placówkom finansowym. Co wtedy zrobić, aby nie zapętlić się w pożyczkach? Zapraszamy do lektury niniejszego poradnika, za pośrednictwem którego podpowiemy, co robić, gdy brak środków pieniężnych, a znów potrzebny jest Ci zastrzyk świeżej gotówki.

Pożyczki dla zadłużonych, czyli co robić gdy wciąż brakuje pieniędzy?

Teoretycznie wydawać by się mogło zupełnie naturalnym, że potrzebne posiadanie stałej pracy zarobkowej, która będzie gwarantowała dla instytucji bankowej pewność spłaty zaciągniętych pożyczek. Niemniej jednak istnieją także takie formy kredytowania jak pożyczki dla bezrobotnych. Można je znaleźć w bardzo łatwy sposób, a mianowicie za pośrednictwem sieci. Tego typu rozwiązania są idealne z perspektywy osób, które nie mają stałego finansowania, żadnego źródła pieniężnego. Tego rodzaju świadczeń udzielają zarówno firmy parabankowe, które specjalizują się w chwilówkach, jak także instytucje proponujące opcję gotówki rozkładanej przy zwrocie na raty. W każdym z tych przypadków niezbędne jest natomiast zobowiązanie się do monitorowania klienta pod względem jego zdolności kredytowej. W tym celu uwaga zwracana jest na informacje pochodzące z baz dłużników oraz dochody rzeczywiste konsumenta, o ile takowe są. W przypadku natomiast, kiedy wnioskujemy o za wysoką przy naszej aktualnej sytuacji materialnej kwotę, nie tracimy szans na pozyskanie funduszy. Możemy otrzymać, ale mniej niż się staraliśmy uzyskać. Takie uszczuplenie sumy jest swego rodzaju zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy.

Nawet mając długi i nie mając zatrudnienia, niektóre placówki są w stanie pożyczyć pieniądze potrzebującym. Warto zatem poczytać dokładnie oferty tego typu instytucji i jeżeli mają one w swych propozycjach taki wariant, wypełnijmy wniosek pożyczkowy. To naprawdę niewielka fatyga, bo zaledwie kilka minut wklepywania konkretnych informacji. Załatwiony to online, więc jest wygodniej. Kiedy firma przeanalizuje naszą sytuację, od razu otrzymujemy odpowiedź zwrotną. Jednym z ciekawych rozwiązań w przypadku ludzi zadłużonych jest wzięcie kolejnego kredytu, ale wyjątkowego – na spłatę wcześniejszych, zwanego kredytem konsolidacyjnym. Jest to szansa na rozłożenie naszych zobowiązań na raty. Możesz tym samym nieco podreperować domowy budżet, bo jednorazowo nie trzeba, abyś wydawał zbyt wiele. Jest to sposobność także rozłożenia Twoich należności na wydłużony okres płatności, zatem kwoty, jakie regularnie masz uiszczać są wyraźnie mniejsze.

Jeszcze inna opcja to pożyczki pod zastaw, które są potężnym zastrzykiem gotówki dla ludzi zadłużonych. Istnieje wiele firm wśród podmiotów parabankowych, które mają w swych propozycjach tego rodzaju pożyczki. Mowa tu o zastawieniu majątku czy nieruchomości, jakie mamy – albo samochodu, albo mieszkania czy domu. To dla instytucji udzielającej świadczeń materialnych sposobność zabezpieczenia się w razie naszej ewentualnej niewypłacalności.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here