Każdy przedsiębiorca, który pragnie, aby jego firma prosperowała jak należy, powinien zdecydować się na współpracę z odpowiednią kancelarią prawną. Niezależnie od tego, czy firma jest mała, chodzi o obsługę prawną spółek, opieka prawnika jest niezbędna.

Do czego potrzebny jest prawnik?

Wbrew powszechnemu mniemaniu prawnik nie pełni wyłącznie roli doradcy, ale jest reprezentantem firmy, pomaga w kwestiach konstruowania umów, wskazuje skutki konkretnych działań, przewiduje następstwa podejmowanych decyzji biznesowych. Pomoc prawna w firmie jest bardzo istotnym elementem, szczególnie że przepisy prawa niejednokrotnie bywają niejasne i niezrozumiałe dla zwykłego człowieka.

W ramach swojej działalności prawnik zajmuje się również windykacją długów, jeśli klient czy kontrahent zwleka z zapłatą. Profesjonalne pismo podpisane przez kancelarię prawną bardziej działa na wyobraźnię dłużnika i jest w stanie szybciej zmotywować go do uregulowania należności, niż ponaglenie wysłane bezpośrednio przez firmę. Niekiedy bywa i tak, że spór pomiędzy firmą a klientem czy kontrahentem przenosi się na drogę sądową, wówczas prawnik jest stroną sporu.

Współpraca okazjonalna czy stała?

To, czy zdecydujemy się na współpracę z prawnikiem na stałe, czy będziemy korzystać z jego usług okazjonalnie, będzie zależeć oczywiście od rodzaju prowadzonej działalności. Obsługa prawna spółek na pewno będzie wyglądać inaczej, niż współpraca z małą firmą, która zatrudnia kilku pracowników. Najważniejsze, aby zdawać sobie sprawę ze złożoności prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej.

Większe firmy decydują się na stworzenie wewnętrznego działu prawnego, ale współpracują również z kancelariami zewnętrznymi, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Najlepiej zdecydować się na wsparcie dużej kancelarii, która ma w swojej ofercie takie usługi jak obsługa prawna spółek, małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw.

Czy warto mieć prawnika w firmie?

W dzisiejszych czasach, gdzie rozwój gospodarczy jest bardzo szybki i konkurencja jest duża, bez wątpienia warto zdecydować się na współpracę z prawnikiem. Obsługa prawna spółek, przedsiębiorstw jest oferowana przez większość kancelarii, nie mniej jednak warto wcześniej sprawdzić, czy prawnicy na pewno mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here