E-learning – nauka online, wykorzystująca najnowsze technologie to dobry sposób na przyswojenie wielu zagadnień w tym również języków obcych. Jest to rozwiązanie polecane osobom, które nie mają czasu na odbywanie kursów w szkołach językowych i uczęszczanie na korepetycje. To także dobry sposób na poszerzenie swoich kompetencji językowych i zasobu słownictwa bez większego wysiłku.

E-learning to nauczanie z wykorzystaniem sieci komputerowej i Internetu. Ten sposób przyswajania wiedzy z roku na rok zyskuje na coraz to większej popularności. Wśród plusów nauki online można wymienić przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy.  Oprócz tego wybór kursów e-learningowych to dobra metoda na ćwiczenie odpowiedzialności i samodyscypliny.

Nauka przez Internet – sposoby

Nauka przez Internet zwana jest również e-learningiem i nauką online. Jej głównym wyznacznikiem jest wykorzystanie najnowszych technologii – laptopa, tabletu lub smartfonu z dostępem do Internetu. Wśród najpopularniejszych sposobów e-learningu można wymienić:

  • fiszki, które występują również w wersji tradycyjnej. Przyjmują one postać niewielkich, dwustronnych karteczek. Fiszka w wersji online jest opcją znacznie wygodniejszą, bowiem można się z niej uczyć np. w komunikacji miejskiej czy czekając w kolejce do lekarza. Poza tym istnieją aplikacje do nauki metodą fiszek, w których można wybrać plan nauki (np. słownictwa przydatnego w pracy), a także dodawać własne fiszki,
  • kursy online, które są odpowiednikiem kursów tradycyjnych. Przekazywana na nich wiedza zazwyczaj niezbyt różni się tego, czego można nauczyć uczęszczając na kursy tradycyjne,
  • korepetycje online, które od kursów wyróżnia cykliczność – zwykle odbywają się one raz lub dwa razy w tygodniu. Korepetytor ze swoim uczniem zazwyczaj prowadzi konwersacje online.

E-learning – wady i zalety

Podstawową zaletą nauki online jest oszczędność czasu i możliwość zdobywania wiedzy o dogodnym dla nas czasie. Dzięki nowym technologiom można uczyć się w: komunikacji miejskiej, podczas przerwy w pracy, czy nawet czekając w kolejce do lekarza. Oprócz tego zaletą nauki online jest możliwość ćwiczenia samodyscypliny i odpowiedzialności. Z kolei wśród wad e-learningu można wymienić: brak kontaktu z ludźmi, a także trudności z samodyscypliną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here