Przydomowa piaskownica

Piaskownice to coraz bardziej popularny element wyposażenia przydomowych ogródków rodzin z małymi dziećmi. Pozwalają na bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu, z gwarancją, że maluszek bawi się w miejscu czystym – czego niestety nie można powiedzieć o wielu publicznych placach zabaw. Jaki typ piaskownicy najlepiej wybrać? Szeroka oferta dostępna na rynku może przyprawić o lekki ból głowy, dlatego przed podjęciem decyzji najlepiej zastanowić się, czego dokładnie potrzebujemy.

Piaskownica – metalowa czy drewniana?

Pierwszy czynnik, na który warto zwrócić szczególną uwagę, to materiał, z którego zbudowana jest piaskownica. Piaskownice drewniane mogą być wykonane z desek, bali albo w formie obramowania z palisady. To w pewnym stopniu kwestia estetyczna, ponieważ na przykład okrągłe piaskownice dostępne są tylko w wersji z palisady. Mamy też możliwość wyboru typu użytego drewna – najlepsi producenci piaskownic dla dzieci, jak https://www.avisplacezabaw.pl/produkty/piaskownice oferują nawet do trzech rodzajów: drewno rdzeniowe, bezrdzeniowe oraz klejone. Ogromną zaletą drewnianych piaskownic jest to, że nie nagrzewają się na słońcu, dzięki czemu w upalne dni zabawa jest przyjemniejsza. Z kolei piaskownice metalowe oferują większe możliwości wyposażenia w dodatkowe elementy. Piaskownice edukacyjne oprócz samego piasku oferują także zabawki, rozwijające umiejętności manualne i ciekawość świata.

Dodatkowe wyposażenie piaskownicy – co warto dodać?

Jednym z najpopularniejszych dodatków do piaskownic jest zadaszenie. Jego rozmiary można dopasować w zależności od potrzeb, a chroni on zarówno przed silnym słońcem, jak i deszczem. Piaskownice dla dzieci warto zawsze wyposażać w tego rodzaju element, ponieważ dzięki niemu zabawa na dworze jest możliwa przez dłuższy czas i nawet przy gorszej pogodzie. Warto zastanowić się także nad tym, czy nie chcemy, by nasza piaskownica była zasuwana – takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza, jeżeli w naszym ogrodzie są zwierzęta. Zasuwaną piaskownicę bardzo łatwo utrzymać w czystości, i mamy pewność, że żaden „niechciany gość” nie zabrudzi piasku, gdy nikogo nie będzie w pobliżu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here