spotkanie biznesowe

Nieważne jak dobry jest Twój produkt – jeśli nie zrobisz świetnego pierwszego wrażenia na spotkaniu biznesowym, możesz stracić nowego dostawcę lub partnera w biznesie. Zarządzanie swym wizerunkiem oraz przestrzeganie etykiety biznesowej to umiejętności, które powinien nabyć każdy przed ważnym spotkaniem biznesowym.

biznesowe spotkanie

Zasady spotkania biznesowego – zachowanie

Bądź punktualny! Zawsze przyjeżdżaj na czas, aby nie tracić czasu innych osób. Nie przyjeżdżaj też zbyt wcześnie, gdyż ogranicza to zdolność kontrahenta do przygotowania się na spotkanie. Kilka minut przed zaplanowaną godziną będzie idealne. Uzyskasz odpowiedni czas na wypicie wody, poprawę fryzury oraz umycie rąk. Podczas spotkania przedstaw się innym uczestnikom. Słuchaj uważnie rozmów i nie rozpraszaj się sprawdzaniem telefonu. Absolutnym faux pas jest też żucie gumy!

Zadbaj o odpowiednią równowagę na spotkaniu. Nie przerywaj innym, kiedy mówią. Unikaj konfliktów, bądź jak najbardziej profesjonalny i pamiętaj o założonym wcześniej celu.

człowiek przedsiębiorczy

Aparycja na spotkaniu biznesowym

Kolejną zasadą jest oczywiście odpowiedni ubiór i wygląd. Jeśli spotykasz się z przedstawicielami innych organizacji, ubierz się formalnie, zakładając ciemne kolory. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w danej branży odbiega to od ogólnoprzyjętej normy. Prezentuj się schludnie i czysto – zadbaj o stonowaną fryzurę, buty, wyprasowanie odzieży i czyste, przycięte paznokcie.

Zadbaj o odpowiedni zapach – powinien być delikatny i nieprzytłaczający otoczenia. Warto zainteresować się feromonami dla mężczyzn. Feromony działają subtelnie na percepcję innych dzięki delikatnym, lecz zauważalnym związkom semiochemicznym. Wpływają na postrzeganie naszej osoby jako godnej szacunku, poważnej i pewnej siebie – mówi Karina Małecka, ekspert sklepu Secretive.pl

Szeroką ofertę feromonów można znaleźć na stronie internetowej Secretive.pl. Na blogu znajdziesz ponadto informacje o ich wpływie na stosunki w środowisku pracowniczym i biznesowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here