Tomografia komputerowa

Tomografia komputerowa to zabieg, który zrewolucjonizował medycynę. Dawniej lekarze chcąc poznać przyczynę doskwierającej pacjentowi choroby musieli opierać się na domysłach bądź przypuszczeniach a przystępując do zabiegu nie znali dokładnego obrazu sytuacji. Dzięki tomografii medycyna a w szczególności zaś stomatologia i laryngologia uzyskały wielkie możliwości obrazowania sytuacji chorobowej pacjenta. W tym artykule przedstawimy kilka ciekawostek związanych z tomografią komputerową.

Tomografia komputerowa głowy – na czym polega?

Badania tomograficzne są proste i łatwe do wykonania. Specjalista ma za zadanie wykonanie kilku zdjęć rentgenowskich. Głowica tomografu krąży wokół badanych partii głowy tworząc promieniowanie, które umożliwia prześwietlenie i odczytanie tego co znajduje się we wnętrzu głowy pacjenta. Uzyskany w tomografie obraz przesyłany jest do specjalistycznych komputerów gdzie można go odczytać w technice 2D albo 3D w zależności od możliwości pracowni.

Tomografia głowy to zabieg bardzo ważny i niezbędny w przypadku podejrzeń wielu chorób bądź niezgodności organizmu. Dzięki technologii tomografii komputerowej można w porę wykryć zmiany kostne zapalenie zatok czy występujące w zatokach polipy. Tomograf ułatwia też kontrole pooperacyjne czy wskazanie wad rozwojowych ucha zewnętrznego i środkowego.

Gdzie wykonać tomografie komputerową?

Pracownie radiologiczne oferujące tomografię komputerową dostępne są w wielu miastach Polski. Wiele z nich dysponuje jednak niezbyt nowoczesnym sprzętem. Również ceny wahają się i nie są łatwe do określenia – w niektórych gabinetach cena takiego zabiegu to 150 zł zaś w innych nawet ponad 500 zł.

Ciekawym i godnym polecenia gabinetem radiologicznym jest ten mieszczący się w Łodzi przy ulicy Zagajnikowej 24. Strona internetowa firmy to https://tomo3d.pl/. Gabinet dysponuje nowoczesnym sprzętem w tym Tomografem CS 9300 oraz pantomografem. Dodatkowo omawiana pracownia dysponuje korzystnym stosunkiem jakości do ceny oferując profesjonalizm bez zbędnego obciążenia dla portfela, odpowiednio 240 zł za tomografię głowy oraz 150 zł za tomografie laryngologiczną ucha wewnętrznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here