Twój e-PIT - jaka jest przyszłość usługi?

Jeszcze jakiś czas temu niestety każdy obywatel Polski musiał samodzielnie lub z pomocą księgowych rozliczać się z urzędem skarbowym. Było to zadanie dość utrudnione, bo osoby, które nie posiadały jakiejkolwiek wiedzy w tym temacie musieli za pomoc osoby, która rozliczy PIT zapłacić. Następnie niestety trzeba było samodzielnie rozliczony PIT do urzędu skarbowego zanieść. Obecna era to przede wszystkim era internetu i tutaj także możemy liczyć na to, że wszystko załatwimy w zaciszu naszego domu.

Twój e-PIT w 2019 roku

Obecnie aby skorzystać z usługi Twój e-PIT musimy tylko zalogować się na stronie urzędu skarbowego i potwierdzić przygotowane rozliczenie przez pracowników urzędu skarbowego. Na stronie urzędu logujemy się ręcznie lub za pośrednictwem konta bankowego tworząc profil zaufany. W kilka chwil możemy więc wysłać swoje rozliczenie, a jeśli tego nie zrobimy to z dniem upływania możliwości rozliczenia podatkowego, urząd zrobi to za nas. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i sprawia, że nie będzie już sytuacji, kiedy poniesiemy konsekwencje za zapomnienie wysłania rozliczenia podatkowego.

Twój e-PIT – jaka jest przyszłość usługi?

PIT 2019, to już przede wszystkim elektroniczne wersje rozliczeń podatkowych. Jest to bardzo duże ułatwienie, bo nie będziemy musieli brać wolnego z pracy i samemu odwiedzać urząd skarbowy i wystawać w długich kolejkach. Wszystko dosłownie w kilka chwil załatwimy na stronie urzędu skarbowego. Jeśli chodzi o przyszłość aplikacji, to z pewnością możemy liczyć na to, że tradycyjne wersje PIT w formie papierowej zostaną niemal całkowicie wyparte. Obecna era, to era internetu i także i tu urząd skarbowy chce w ten sposób radzić sobie z rozliczeniami. Są tego znaczące plusy, bo jeśli nie rozliczylibyśmy się z urzędem, to mogliśmy ponieść tego konsekwencje, a tutaj nawet jeśli o tym zapomnimy, to urząd skarbowy rozliczy wszystko za nas. Nie musimy się więc obawiać konsekwencji.

Najlepiej jednak zalogować się na stronie urzędu skarbowego, bo jeśli wyślemy go sami wcześniej poprzez potwierdzenie na stronie naszego zeznania podatkowego, to szybciej otrzymamy zwrot podatku na konto. Warto więc to zrobić, tym bardziej, że zajmuje to kilka chwil, a zwrot podatku otrzymujemy na konto. Nie musimy więc ruszać się z fotela, aby dosłownie wszystko w tej kwestii załatwić. Z czasem niemal w każdej dziedzinie życia internet zacznie grać kluczową rolę, bo poprzez bardzo łatwy dostęp do internetu, który ma większość osób i zupełny brak czasu obywateli, jest to zdecydowanie lepsza i o wiele łatwiej trafiająca do ludzi forma załatwiania spraw urzędowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here