Wakacje Polaka

Większość Polaków na wakacje zawsze wybiera się za granicę…

„Bo co? Mnie nie stać? Przecież nie pojadę do Zakopanego, Krakowa, albo nad drogie Polskie Morze, gdzie nie wiadomo jaka czeka mnie pogoda…”.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie!” Polska to przepiękny kraj i szkoda, że tak mało Polaków go docenia pod tym chociaż względem…

Zobacz także

Gdzie więc najchętniej Polacy wyjeżdżają na wakacje?

Od kilku lat, najchętniej Polacy wybierają się do Hiszpanii. Nic dziwnego. Też byliśmy tam już kilkukrotnie. Wyspy Kanaryjskie, Majorka, Ibiza, Minorka, Formentera, Madryt i jakże piękna Barcelona (nie lada gratka zwłaszcza dla fanów klubu piłki nożnej pod tą samą nazwą).

Na następnym miejscu, też od wielu lat, bez zmian są Włochy i Chorwacja. Ceny nie są jakieś wygórowane i łatwo tam dotrzeć swoim samochodem – co jest wielkim plusem zwłaszcza dla osób, które są nastawione na zwiedzanie – co jest znacznie łatwiejsze dla posiadaczy własnych samochodów – tam, na miejscu.

Równie chętnie wyjeżdżamy też do Grecji, Francji, Bułgarii, Wielkiej Brytanii (choć ta raczej kojarzy nam się z wyjazdem do pracy), Niemiec, Egiptu i Turcji.

Polak nie zawsze kieruje się (jak można by się było wydawać) ceną takiego zagranicznego wyjazdu. Cenią sobie spokój, dobry hotel, dobre jedzenie i przede wszystkim zróżnicowane atrakcje – zwłaszcza jeśli wyjazd planowany jest z dziećmi.

Gdzie Polacy wyjadą na wakacje 2019?

Tak, wiemy, że to praktycznie prawie za rok, ale biura podróży oferują rezerwacje wakacji już dużo wcześniej – przez co również – taniej.

W roku 2019 (póki co – choć myślimy, że to się nie zmieni) Polacy będą jechali do Grecji, najchętniej zatrzymają się na Krecie, Doros i Zakynthos.

Magiczna wyspa Zakynthos na której sami byliśmy w zeszłym roku, zwana jest Kwiatem Wschodu. Warto ją zobaczyć, jej złociste plaże, lazurowa woda, gaje oliwne, wspaniałe zwierzęta i widoki – coś niesamowite. Tego nie wolno pominąć, podczas planowania swojego urlopu.

Wy już wiecie, gdzie wybierzecie się na wakacje w przyszłym roku? Warto dużo wcześniej znaleźć odpowiedni hotel dla siebie – dostosowany dla dzieci, dla tych, którzy chcą wyjechać na wakacje ze swoim psem czy kotem… Wybór hoteli i pensjonatów w Grecji jest tak ogromny, że każdy, nawet najbardziej wymagający i marudzący Polak znajdzie coś idealnego dla siebie.

Równie często Polacy już rezerwują hotele w Tunezji, Egipcie i Turcji. Świetny stosunek jakości do ceny, wiele atrakcji – to przyciąga Polaka.

Warto pamiętać, że planowanie wakacji na okres urlopowy (lipiec-sierpień) nie jest najlepszym pomysłem, jeśli chcecie spokoju i przestrzeni. W tym okresie bowiem najwięcej Polaków wyjeżdża za granicę – w końcu to typowy czas wakacji i pięknej pogody. Sporo ludzi chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że w Egipcie, Tunezji, we Włoszech czy Grecji lato trwa dużo dłużej. Nie trzeba wybierać terminu w okresie Polskich wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here