zarobki

 

Elektromechanik jest to osoba zajmująca się projektowaniem, obsługą, montażem oraz naprawą urządzeń elektrycznych. Do takich urządzeń należy zarówno sprzęt domowy, instalacje elektryczne w budownictwie, a także bardzo skomplikowany i specjalistyczne maszyny. Jest to zatem fachowiec, który łączy w sobie zdolności mechanika oraz elektryka. Jak wyglądają zarobki w pracy mechanika oraz jakie musi spełniać wymagania, aby podjąć się realizacji tego zawodu. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/elektromechanik-wymagania-i-zarobki/

Wymagania zawodowe elektromechanika

Elektromechanik pracuje w serwisie lub na stacji diagnostycznej. Ogólnie pracuje on w miejscach dotyczących motoryzacji. Znajdują zatrudnienie w zakładach pracy dokonujących prac diagnostycznych lub napraw sprzętu. Stacja diagnostycznych Wykonywane są obowiązkowe przeglądy pojazdów. Do serwisów z kolei trafiają pojazdy które wymagają naprawy. Do podstawowych obowiązków elektromechanika należą czynności takie jak: 

• obsługa urządzeń diagnostycznych, 

• wykonywanie przeglądów okresowych, 

• montaż oraz demontaż urządzeń i układów elektronicznych, 

• diagnozowanie usterek, 

• znajomość standardów marek samochodów,

• konserwacja wszelkiej elektroniki pojazdowej.

Ile jest w stanie zarobić elektromechanik?

Wysokość wynagrodzenia w bardzo dużym stopniu zależy od rodzaju umowy, która zawarta jest jako tryb pracy. W 2017 roku 75% elektromechaników zatrudniona była na klasyczną nową pracę. Pokazuje to, że praca taka jest stabilna oraz zabezpieczona. W skali kraju przeciętny elektromechanik może liczyć na wynagrodzenie sięgające około 4300 zł brutto. Umowa zlecenie jest nieco mnie opodatkowana, przez co otrzymujemy wynagrodzenie graniczące w okolicach 3200 zł na rękę. Umowa o dzieło powoduje zarobek rękę już od 3600 zł. Większych ośrodkach bardziej doświadczeni elektromechanicy mogą zarobić kwoty od 5400 zł do 7500 zł brutto.

Zobacz też: http://www.modaforte.pl/mechanik-samochodowy-zagrozenia-zawodowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here