Grupą, która coraz częściej decyduje się na wykorzystanie ubezpieczeń na życie są seniorzy. Dlatego nie dziwi nikogo to, że tak wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenia właśnie dla seniorów. Należy jednak zapoznać się ze szczegółami każdej z ofert, by określić, czy warto z niej w ogóle skorzystać.

Co powinno być istotne dla seniorów?

Dla seniorów decydujących się na indywidualne ubezpieczenia na życie powinno być przede wszystkim dokładne zapoznanie się z tym, kiedy wykluczona jest wypłata ubezpieczenia. Jako, że składka dla seniorów jest nieco droższa to należy liczyć się
z większą opłatą. Wynika to z tak zwanego ryzyka ubezpieczeniowego.
Seniorzy powinni być wręcz czujni wtedy, kiedy jakaś firma oferuje im ubezpieczenie o niskiej składce, bez wymaganych badań lekarskich. Za to, firma Aviva dokładnie wyznaczyła górną granicę wieku, do której może przyznać ubezpieczenie na życie, dookreślając stawkę  i najważniejsze zapisy umowy. Dlatego dla seniorów poleca się właśnie to ubezpieczenie na życie. Polisa dla seniorów spełnia przede wszystkim funkcję ochronną, także dla współmałżonka i dla rodziny. Ogólne warunki umowy są bardzo istotne i to im senior musi się szczegółowo przyjrzeć.

Wybór korzystnego pakietu

Dla seniora ważny będzie wybór korzystnego pakietu. Na wybór ubezpieczenia głównie decydują się osoby starsze, które myślą o przyszłości swoich bliskich bądź te, które obawiają się, że zasiłek pogrzebowy nie wystarczy na pokrycie kosztów pogrzebu. Trzeba więc w danym towarzystwie ubezpieczeniowym sprawdzić, jaka jest kwota składki, a także czy możliwe jest przejście przez badania zdrowotne.
To wszystko wpłynie na wybór najkorzystniejszego towarzystwa ubezpieczeniowego. Seniorzy stają się liczną grupą wybierającą ubezpieczenia na życie, dlatego nie jest dziwne, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferują coraz korzystniejsze polisy właśnie dla osób w starszym wieku. Każdy senior sam zaś powinien podjąć decyzję co do tego, czy korzystne będzie dla niego ubezpieczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here