Wygodna, szybka, pobranie jej nie wymaga przedstawiania niemal żadnych dokumentów– pożyczka on-line to jeden z ostatnich hitów. Czy jednak pożyczki tego rodzaju zawsze są całkowicie bezpieczne?

Aby pożyczyć pieniądze na dowolny cel, nie musimy wcale wybierać się do placówki banku albo do firmy pożyczkowej – teraz coraz większym zainteresowaniem cieszą się szybkie pożyczki on-line, które możemy otrzymać bez wychodzenia z domu.

Ile pożyczymy on-line?

Przez internet udzielane są pożyczki gotówkowe – możemy przeznaczyć je na dowolny cel, na przykład na zakupy, wyjazd, imprezę czy na spłacenie rachunków. Jako że pożyczki on-line odbywają się uproszczoną procedurą, nie uzyskamy wtedy także bardzo wysokich sum.

W zależności od pożyczkodawcy możemy uzyskać kilka tysięcy albo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przykładowo, w serwisie pożyczkowym Getbucks możemy otrzymać kwotę do 4 000 złotych od ręki. Wyższe sumy pożyczek on-line dotyczą głównie tych oferowanych przez banki.

Czas spłaty zależny jest też od typu pożyczki – chwilówki pozabankowe spłacamy w terminie do 30 dni, natomiast pożyczki ratalne nawet przez parę lat.

Czy pożyczanie pieniędzy on-line jest ryzykowne?

Zasadniczo nie, ale wszystko zależy od tego, jakiego pożyczkodawcę wybierzemy. Bez ryzyka możemy pożyczać w bankach. Schody zaczynają się w przypadku pożyczek pozabankowych – nie oznacza to jednak, że takie szybkie pożyczki on-line nie są godne zaufania. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać te najlepsze.

Przede wszystkim wybierajmy firmy mające doświadczenie w branży – nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Ważne są też przejrzyste warunki oraz umowa bez kruczków i małych czcionek. Ponadto warto dla pewności sprawdzić opinie na temat firm pożyczkowych w internecie – możemy wówczas dowiedzieć się, co o konkretnych ofertach sądzą pożyczkobiorcy.

Jeśli chcemy uniknąć niebezpieczeństwa, unikajmy nowych firm, o których nie ma opinii, a także tych, które wymagają od nas wstępnych opłat w celu rozpatrzenia wniosku pożyczkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here